Споделена история от Здраве

Писна ми от маските, а на вас?
Здрасти, на вас писна ли Ви от маските? Чувам сведения, че ще ги махат след 2-3 години и т. н. И предполагам не съм единственият, на когото му е писнало. Вече човек да се чувства като престъпник ако не влиза с маска в магазин или която и да е сграда.

Коментари

1.   Аз чакам да почне училището и да видя дали там ще сме с маски. Иначе да, съгласен съм с теб Авторе. Само като си помисля, че беше забранено да влизам в парка и да излизам на улицата без маска ми става зле...

2.   Тези маски не са сложени ей така, без причина. Няма нужда да казвам за какво служат. Длъжни сме да ги носим, ако уважаваме здравето си и това на другите. Навсякъде по света нямат проблем с маските. Престанете да хленчите.

3.   И на мен ми писна. В Дания маските не са задължителни, само препоръчителни. В Швеция - изобщо не е ставало и дума за носене на маски. Защо не можем и ние да бъдем нормална държава??? Защо играем по свирката на страхливата Меркел? Разумни хора като проф. Хедрик Щрек и проф. Багди й казваха на Меркел, че няма никаква необходимост от маски, даже са вредни, но тя им затвори устите.
У нас маските, бурките и др. са забранени със закон от 2016-та година (маски могат да се носят само по медицински причини след разрешение от комисия). Създават си изкуствени извънредни положения, епидемични обстановки и прочие измислици, само и само да намерят начин да тормозят хората и да оправдаят замяната на едни техни закони и др.

4.   Да, писнаха на цялото ми семейство и на мен включително. Ссъсипаха ни живота, а двата месеца, в които ни държаха затворени направо се подиграха с нас. А сме и с малко дете. Как сме му обяснявали, че няма да излиза навън два месеца ние си знаем. Простаци!

5.   Не. Нося си маската и се чувствам защитена. След около 6 месеца ще има ваксина и тогава ще я сваля.

6.   Свиквайте с маските, защото вече така ще се живее !!!

7.   Писна ми страшно много от маските.

8.   На колко години си!? Какво работиш? Колко време на ден ти се налага да си с маска? Аз я нося средно по 15часа на ден и ми писна от такива мрънкалници, дето им се налага да я слагат няколко пъти на ден за 10-15 минути и да оеевават всичко живо, че им се нарушават правата. Ама точно заради такива дето не спазват правила, моите правила бяха нарушени-заразиха ме с коронавирус. За непеиятностите и последствията няма да коментирам.

9.   Писна ми да, но само защото ми е неудобно да дишам нормално. Изискват от теб да ги носиш, само на обществени места. Какъв ти е проблема, смяташ, че вируса е измислен ли, не ти пука за здравето на другите ли? Това просто ми писна , е доста инфантилно, а утре ако ти писне да си плащаш данъците какво правим? На всички ни е писнало от нещо. Радвай се, че пейките още са, във парка, ако ме разбираш.

10.   Аз пък твърдо съм да останат, както и извънредното положение. Сега е много добре. Не ви дишам парите на дъхът. А иначе съм принуден да го правя, а това е все едно че сте ме целунали по устата, което си е форма да дистанционно изнасилване. Сега маската прави конденз и си ги държите по лицето. Макар и недостатъчен сега има някакъв ред и контрол върху хигиената. Не ми навлизате и в личното простаранство. Наглите женички търсейки мъжленца с парички също удрят на камък. Сори, вирус майна. Чичко паричко не ще да ви целува, а е с маска. Целувка само през стъклото на Мерца, след което мръсна газ и женичката опръскана от локвата. Ако ги махнат маските, надявам се да ги заменят с противогази. Писна ми от вас. Искам изолация и от цигареният ви дим бълван от женичката на всеки ъгъл и пред всеки магазин и от миризливите ви коли бълващи отрови. Ама ми е неудобно да тръгна само аз с противогаз, а ако са всички така няма да ми е неловко.

11.   Маските само водят до здравословни проблеми.
Маските намаляват притока на кислород до организма.
В България хората, които не искаме да ги носим ги носим под брадичката в магазина. В кварталните магазини често влизат и хора без маски.
Ако всеки реши да не слага маска то заповедта ще престане да се издава. Трябва народа масово да не се подчинява и всичко ще падне.
В Сащ, ако решиш да влезеш без маска в Уолмарт ще те изгони охраната на магазина.

12.   На мен също ми писна ! Живея в чужбина и ако нямаш маска те гледат сякаш си убил човек . Ако нещо не ти е ясно и искаш да попиташ някого нямаш ли маска не ти обръщат внимание . А в тази жега с тази маска не се стои даже . Вчера си забравих маската и закъснях за работа

13.   Да! Писна ми!!! Еби ги тия маски,те само спират свободата на словото!!! Аз предлагам да съберем всички маски от цяла България и да ги изгорим всичките наведнъж пред НС в знак на протест! Кой е с мен?!?!?!?

14.   Писнало му от маските... Маските пазят хората. Не само теб, но и околните. Пазят от лоши последствия. От една страна на кантара стои носенето на маски, а от другата - две седмици висока температура и кашлица, обща отпадналост, стомашно разстройство и обезводняване, евентуално двустранна пневмония и съсипан бял дроб за цял живот, намалена оксидация на кръвта и постоянна сънливост и отпадналост, дори тръба в гърлото и няколко месеца в изкуствена кома в интензивното, смърт и смърт на твои близки и приятели. Ти си един лигльо.

15.   Абе има хора, на които само им кажи и на задника ще си сложат.

16.   Досадно е да я нося с мен постоянно и да я мисля дали е изпрана и дезинфекцирана. Сега в жегата също е кофти, особено в сгради без климатик става доста задушно. Но като цяло не е кой знае каква болка, както се казва, това е малка цена, която плащаме за неразпространението на вируса и за запазване на живота на някои хора.

17.   На нас не, харесват ни.
Все едно, че постоянно сме на маскен бал, и без това всички са облечени и се държат като на маскарад и като маскари и мисирки.

18.   Що за глупости! Много загрижени за здравето си хора се появиха нещо тука. Това са същите онези, които се напиват с ракия на всеки втори празник, същите които киснат пред телевизора през свободното си време и същите онези които се тъпчат с хапчета за щяло и нещяло.

Аз в началото ги изслушвах с разбирателство, но сега когато гледам, че половин година по-късно са все така агресивни въобще не се съобразявам с тях. Ехоу, вече дори ваксина има. Какво чакате?!
Путин да дойде лично да ви я бие ли?

19.   Аз пък се чудя как в началото на пандемията хората се втурнаха за маски и тоалетна хартия и за да се успокои народа защото в един момент нямаше в аптеките маски - ни се внасяха , ни произвеждаха ,ни обясняваха в извънредни брифинги как маската не предпазвала от вируса , а сега е задължителна и чак глобяваха по едно време , който е без. Живея в Германия задължително е , дистанцията също (но това не се спазва от всички , блъскат се и гъчкат) На мен не ми е удобна и не мисля че предпазвам или аз се предпазвам с нея .

20.   14 да се беше спрял на белите дробове, ма той продължил моят... мале...мале...

А ти пък си психиасъл.

21.   На някои пък ни писна от мрънкалници, за които човешкия живот се котира по-долу от дребното неудобство да се носят маски на определени места. Подобни 'правозащитници' сте доказателство че човешката раса е обречена.

22.   До 14

Щом някой си мисли, че маската го пази да си я носи, но да не кара другите да я носят заради него. Никой не му е длъжен.

23.   До 16

Ако човек се е разхождал на това лятно време и се е изпотил, ако си сложи маската на устата и носа, то това може да се окаже опасно за здравето му.

24.   До 8

Ами трябва работещите с маски да протестирате, че не искате да работите така.
Организирайте си един протест и обявете неподчинение докато не се отмени носенето на маски на работното ви място.

25.   До 2

Причината на носенето на маски е биг фарма да печели милярди долари.
А те другите да се научат да живеят здравословно. Докато не се научат няма, как да ги опазим.

26.   14, пазят хората! Да! Но само когато си болен!!! Аз не познавам човек болен от "К...".

Както казах, има хора които ако утре от телевизора им кажат, и на задника ще си лепнат маска.

27.   Абе какво пазят маските бе, смешковци? Под микроскоп знаеш ли как изглежда материала на маската? Като ограда на селска къща. Вируса знаеш ли колко е голям? Ще е като лимка! Минава ли лимката през оградата? Минава. Пазели....пазят бабината ви трънкина. Протестите тук бяха огромни, 42 дена вече, маски носят ли? Не. Дистанция? Не. И какво стана? НИЩО. В Беларус пък и протести, и всичко, и НИКОГА не са слагали маска! Нито някаква друга мярка. И какво стана - НИЩО! Пазели маските? От какво бе? Ако пазеха защо тогава населението на Беларус не измря примерно? А? Ама хич не ви бива да мислите, празни глави такива. Според мен ще ги махнат от септември, когато тръгват учениците на училище. А и да добавя. Отидахме с един приятел да се тестваме за АНТИ ТЕЛА. Как звучи само, защото го боля главата през април 2-3 дни и ми вика абе я да видим....Аз не щях, щото викам ей сега да извадят позитивен PCR примерно и замина 14 и повече дни, ама отидах. И двамата сме с АНТИ ТЕЛА! Него глава го боля, а аз даже и не съм кихнал. Маски.....да ви ги туря отзад на всички малоумници, най-обикновен грип от който, за да си защитен трябва да се заразиш и да го изкараш. Толкоз. Ваксина? Знаеш ли кога ще си сложа ваксина? Показвам им теста за анти тела и да си го наврат дето щат, отзад, отпред, където им е на душа.

28.   Как до сега сме живели нормално, не сме носили маски, винаги е имало вируси, винаги хора са се разболявали от грип. Изведнъж по телевизора ни казват, че имало някакъв опасен вирус и хайде всички да носим маски. Даже има хора които подкрепят носенето им като се заблуждават, че така се предпазват. Аз, както и много други хора носим маски принудително, защото ни карат да ги носим на работа, в магазина и на други затворени места. Ако не бяха задължителни нямаше да слагам маска никога и никога не съм носил преди.

29.   До 27-ми

Грешиш. Когато се сложи маска и човек диша през нея се получава конденз от влагата която издишва, която влага уплътнява порите на маската като в същото време е лепкава за вирусът. Важно е обаче да се ползва маска с клапанче, ако човек не е болен от вирусът, защото обикновените платнени маски изпускат тотално отстрани. А ти Беларус не го мисли. Първо не е туристическа страна да го мацотят от вън, второ е радиоактивна. Това е най-замърсената страна от Чернобил. Гамачастиците за вирусът са като ВХ-газ за човекът. И най-нищожни дози са пагубни. Затова и в Япония е спокойно.

31.   Крайно време е да се приеме закон преследващ хора правещи изказвания омаловажаващи коронавирусът, подобно както е в Германия, където се преследват със закон, тия които правят изказвания омаловажаващи фашизмът.

32.   31, да си малоумен колко да си малоумен.

33.   31, ами един приятел го изкара, както и 5-има негови колеги от офиса, в който работи, хем е със сърдечна операция и изкуствена клапа човекът...
Вкъщи синът му го е преболедувал за една вечер, без да разбере изобщо какво се случва - сега тестът за антитела му е положителен. Жена му и дъщеря му изобщо не се заразиха.
Какво да ти кажа - гадно е, 10-ина денонощия с температура (не можеш да спиш), но с малко интибиотик и стероиди - никакви усложнения, нищо...
Та никой нищо не омаловажава, но Короната изобщо не е болка за умиране, особено на фона на обществените истерии и психози...
А за съдебно преследване - хахах, майтап ли си правиш?

34.   31 до 32

Хем имате вирус на аванта, хем сте недоволни. Българска работа. А комунизмът прегръщахте и целувахте. Що така избирателно? Демокрацията ли ви проми мозъците? Нали не е важно вие да сте добре, а Вуте да е зле. Вече и от сбъдната мечта радост не изпитвате. На кайма сме психически и боли от щастието, а?

35.   До 31

Германия? Фашизъм? БУАХУААХУАХУУАХА!

36.   34,стига с тоя "вирус",бе олигофрен. Колкото и да плашите хората с вашия измислен "вирус" гербераските тролчета,повече никой няма да можете да уплашиш само гаргите. Ако щете още 1000 вируса да измислите,изритването ви от трона на властта е неизбежно и никой вирус не може да го отложи или предотврати. Всички вече ви видяхме бакиите и ви научихме номерата за 11 години наизуст,няма какво повече да се ецате с тоя вашия "вирус" -приемете вече,че ви е време да си ходите и да спрете да измъчвате народа с вашите измислици и простотии и си бийте вече най-после шута от властта,за да се наложи да ви го бием ние.

37.   И пак от мен, забравих да допълня:31, по-голям фашизъм от тая глупост със забраните, ограниченията на обществени места и тая простотия с маските няма никъде другаде, а през комунизма бяха блажени времена, когато нямаше разнни ПЕДЕрали и грозници да ги дават денонощно по телевизията да поболяват и стресират хората и да потискат цяла държава с тоталитарни фашистки закони и техни измислени "вируси". Така че не говори с лошо за комунизма, ясно ли ти е малоумник.