Споделена история от Здраве

Проблем със съня
Здравейте, момче на 21 съм!

Пускал съм и преди теми тук, 2 или 3 на брой, минаха може би 1-2 години, та се наложи и в този раздел да вляза да пиша. :)
Имам сериозен проблем със спането от 9-ти клас. Първоначално "късното" ми заспиване беше към 00:30-1 часа, постепенно се измести до към 2-3 часа, а в последната година се случва да заспивам и към 4-5 сутринта.
Със самото събуждане нямам големи проблеми, ако ставам в 8 разбира се усещам някаква сънливост, но не ми пречи да си извършвам задълженията. Проблемът е точно тук - от време на нреме усещам някакво главоболие, леко пулсиране отстрани на главата и т.н.
Питането ми е към хората преодолели този проблем. Как успяхте? Знам, че в същността си въпросът е тъпичък, но аз не успявам да си наложа дисциплина на ранното заспиване. Интересно ми е какви други начини има..

Коментари

1.   Купи си хранителна добавка с ''Мелатонин'' варират в различни грамажи от 1.мг на таблетка до 10мг. Изпиваш таблетката час преди лягане, но не очаквай резултат още с първата таблетка. За да видиш резултат трябва да минат 5-10 дена. Другия вариант е по силно лекарство ''Атаракс'' закупува се с рецепта от джипито, хубавото е че и двете лекарства нямат пристрастяване.

2.   И аз бях така и този проблем започна също в тийнеджърските години, бях на 15-16. Отначало беше в лека форма, заспивах трудно, отнемаше ми 2 часа. После започна да става все по-ужасно, на 20-21 вече по цели нощи не спях или заспивах къл 5-6 сутринта. Пробвах какви ли не добавки: валериан, маточина, мелатонин, калифорнийски мак...никакъв ефект. След 10 години с дълги периоди на безсъние (2-3-4 месеца), най-накрая го оправих с чай от марихуана. Купуваш листа и ги заливаш с вряла вода. След 20 минути го пиеш и лягаш веднага. Телефони и телевизори ги изключвай защото влияят лошо на цикъла на съня.

3.   Извинявай, номер 1, но Атеракс не е ли лекарство срещу тревожност?

4.   Ами човек, кво да ти кажа. Аз имах същия проблем до преди няколко години (и аз съм на 21). Щом стоиш до 3-4-5 най-вероятно това време го прекарваш пред компютъра, познах ли? Нищо чудно, и аз преди време стоях до късно точно поради тази причина, да цъкам игри и да си гледам някакви клипчета в YouTube до 3-4 след което ставах в 11-12 на обяд, освен ако нямах някакъв ангажимент сутринта. Ако стоиш до късно заради компютъра трябва да престанеш, губиш си времето! Аз в началото си бях решил, че един ден ще си лягам рано 10, макс 11 и ще ставам рано 7-8 пък на следващия ще мога да се отпусна и да стоя по до късно. Аз бях доста запален геймър и се е случвало да цъкам по 12 часа на ден. Не знам обаче как стана това, но в момента нямам абсолютно никакъв интерес към игрите. Ако твоята ситуация е същата, както предполагам те съветвам да си намериш някакво ново занимание и за момента да престанеш да играеш тези игри изискващи по-голяма ангажираност и време, пробвай с игри, където виждаш резултата на момента и ти е все тая за тях, но ти е забавно да ги играеш... Пример за единия вид са Wow, Lol и тем подобни и от другата страна CS Fifa... Аз съзнателно или не действах така и в момента нямам абсолютно никакъв интерес към игрите, защото съм осъзнал че са нещо безсмислено. В момента лягам към 11 и ставам в 5-6 освен ако не съм много уморен. Трябва да си наложиш някаква дисциплина и да си наредиш приоритетите в живота защото с това лягане в 5 и ставане в 12-1 няма да стане. За мен и от там ти идват проблемите с главата. Успех!