Споделена история от Здраве

Замайвам се от цигарите.
Здравейте,
Напоследък, когато запаля цигара и я пуша ми става замаяно. Никога не съм имала такива проблеми, не пуша много около 6-10 цигари дневно. Започнах да пуша късно на 23 години и не съм била сърастен пушач и никога не съм имала такива проблеми, но от 2,3 седмици ми се случва. Дали някой е имал подобни проблеми и знае ли на какво могат да се дължат?

Коментари

1.   Възможно е да имаш нисък хемоглобин, при мен от това така се получаваше.

3.   Да и по-лошо става. Ако имаш малко акъл в главата си, ще ги спреш веднага и ще осъзнаеш колко е хубаво да дишаш чист въздух и как тази смрад попива навсякъде.

4.   Проблемът ти очевидно се дължи на цигарите. Решението е съвсем лесно - спри ги. Организмът ти дава ясни сигнали, че го тровиш.

5.   Ми спри да пушиш. Елементарно.

6.   Чакай - не е ли това идеята на пшенето?

7.   Тялото иска да ти каже, че си вредиш.

8.   Само глупав и човек без воля може да продължава да пуши. Как тази отрова има още хора да я гълтат. За мен това е необяснимо.

9.   Само глупав и човек без воля може да продължава да пуши. Как тази отрова има още хора да я гълтат. За мен това е необяснимо.

10.   Явно имаш ниско кръвно, а цигарите го понижават още повече (ако не се лъжа).
Направи си един експеримент.
Измери си кръвното преди и след цигара. Ако е под 120/60, ясно е защо ти се замайва главата.
И моят апел е да ги спреш, няма нищо хубаво в тази отрова.

11.   същия проблем имах и аз. Започнах да пуша на 30 г., пушех по 5-6 цигари дневно, а понякога дори и по макс. 1-2. След цигара ми беше трудно да се кача по стъпалата - получавах световъртеж, който траеше около 1-2 минути след пушене. Така и не разбрах от какво е, защото просто спрях да пуша.

Вероятно е било от хемоглобина, защото моя по начало е на долната граница.

12.   Не е нормално обратното-да не ти се замайва при пушене. Сигурно си пушила нещо нисконикотиново за да не ти се е замайвало.

13.   Авторката : Благодаря на всички. По принцип наистина съм с ниско кръвно от ученичка. Т. е нормалното за моя организъм е ниското кръвно и когато ми се нормализира ( нормално за хората) на мен ми е високо. А относно цигарите аз не пуша много. Хората пушат по 2 кутии на ден и нищо им няма, а на мен от скоро ми става така. Не мисля, че се тровя защото пуша много малко.

15.   Авторке, при мен е същото, нормалното за мен кръвно е 90-60 стигало е до почти изравняване на границите и припадък.
Също ъм пушачка и ми се случва особено сутрин след първата цигара да се замая, та чак да запитам и съм се връщала обратно в леглото за още няколко минути докато си върна равновесието.
Сега ще ти кажа как аз намалих значително цигарите, не съм ги спряла напълно още, но опитвам с редуциране.
Пушех между 12- 15 цигари на ден. Започнах сама да се питам дали ми се пуши като посегна да паля. Често се лъжа сама, преструвам се че, съм забравила да се питам. Но дори и така намалиха почти на половина. Някой път запазвам, но вече съм придобила навика да се питам дали ми се пуши и колкото и да се преструвам на забравила, мисълта ми се върти около това и ми подава сигнал когато не ми се пуши така че, след 2- 3 дръпвания гася цигарата.
И често казано се чувствам много по- добре, не се "задънвам" толкова колкото преди, а и намалял пушенето без да се чувствам зле от пристрастяването. Определям се за пристрастена към цигарите щом не мога да ги спра отведнъж или просто нямам достатъчно воля за това. Та пробвай така, да се питаш сама дали ти се пуши наистина, често посягаме по навик само.
Към момента откак съм ги намалила не ми се е случвало да се замайвам, не знам дали е само за това или и защото започнах да пия чай от мащерка малко си прочистя дробовете. Опитай!

16.   То на цигарите това им е най-хубавото, особено първата цигара за деня като ти омотае яко главата.

17.   Ех, авторке (и номер 13) все едно слушам моя приятел. Той обиколи всичките възможни доктори, заради това замайване. Всичките му казват, че е от цигарите. Той спори с тях и искрено си вярва, че не е от тях и не било проблем да си пуши, не се трови с тях. :)))