Споделена история от Здраве

Киста на яйчника и кървене
Здравейте, след неспиращо кървене почти цял месец, ми откриха голяма двукамерна киста на левия яйчник. Втори път ще пия УТРОГЕСТАН за 10 дни. Проблемът ми е, че отново на 5 ден от приема започнах да кървя и неспира вече 4 ден. А след 2 дни трябва отново да имам цикъл, вече след спиране на хапчетата.

Някоя от вас имала ли е подобен проблем с кисти, прием на утрогестан и това продължително кървене. Моля ви споделете, ПИСНА ми вече. Надявам се поне гадната киста да се е спукала и да не стигам до операция.

Коментари

1.   Аз съм нямала такъв проблем, но съквартирантката ми имаше поликистозни яйчници, май от много млада. По едно време лекарите успяха да я изчистят с много хормони и я посъветваха да забременява, ако иска да си има деца изобщо, но да е сега, докато е чиста. Става дума за немски лекари! Тя замина за Англия, там живееше приятеля ? и действително за има-няма 2 месеца зачена!!!
Искаше да ражда същност там, но се ужасила от състоянието на болниците (за Лондон става дума) и се прибра в Германия, където продължи да си учи до последно, роди си съвсем нормално здраво и хубаво дете!

Щом това момиче с много, ама действително много кисти е могло (поне временно) да се изчисти, да зачене, износи и роди, и ти ще можеш. Довери се на лекарите си и се въоръжи с търпение.
Успех

2.   Благодаря ти, аз съм авторката. Аз имам две деца, проблемът е че това кървене непрекъснато по цели месеци ме побърква. А иска друти жени да се включат с подобни проблеми и как са се оправили евентуално. Дали са се разминали с операция и какви медикаменти са взимали.

3.   Щом имаш вече деца, какъв ти е проблемът?
Аз на твое място бих се опитала да си излекувам кистата, но ако не става - операция. Дори бих отстранила яйчника, в крайна сметка имаш два, а и деца имаш вече.
Мисли, от тези кисти може да се получат ужасни и животозастрашаващи усложнения. По-добре се лекувай сега, дори да е това много радикално.

4.   При всяка жена макар и една и съща диагноза, заболяването се развива по индивидуален начин. Така че при една симптомите да са различни, а при друга еднакви не означава че проблемът е еднакъв и ще се излекува по един и същи начин. Ходи при един и същи гинеколог и щом като имаш деца какъв е проблемът да те изчистят оперативно и веднъж за винаги да приключиш с тази болест. Успех и скорошно оздравяване

5.   Ще се оправиш!

Бързо питай гинеколога си той ще ти каже какво да правиш.
Пожелавам ти здраве и късмет в живота.

6.   Авторката съм, благодаря ви за куража и милите думи. Никога не съм боледувала от нищо и сега това нещо ме побърка. Знам, че една лапароскопска операция ще реши проблема, но ми се щеше някой да сподели ако се е оправил с билки или хомеопатия. Ще опитам всичко преди крайната мярка. Пък и мисля, че отвратната киста е фоликулярна и може и да изчезне. А днес имам силно кървене отново, утре са последнитеа ми три хапчета и след тях трябвя да имам менструация отново. ГАДНОООО....

7.   Мила авторке, не си играй така със здравето си. Направи си операцията и готово!
Не разчитай на билки и билчици за такова нещо. От играчка-плачка! Кистите изобщо не са за подценяване и операцията не е някаква „крайна мярка“ , а еднинствената в случая ( щом не си се повлияла на хормоналното лечение).
Имаш деца, те имат нужда от майка си! Ако трябва го махни този яйчник, но остани жива и здрава. Стига с българско самолечение. Не става дума тук за хрема!

8.   Авторке! Слушай сега! Аз имам кисти! Но има 2 вида кисти попринцип. Едните обхващат плътно яйчника и не позволяват на жената да има цикъл, а другите са с обилно кървене! Първите са по-малкото зло! Лекуват се с хормони и с лапароскопска операция, но са по-упорити. Но вторите трябва задължително да се оперират! Това обезкървява организма и е опасно. Моите кисти са от първите и минах под ножа. Но на една приятелка и бяха от вторите и лекарите направо я пъхнаха в болница по спешност и я оперираха! Не си играй със здравето така без да ходиш на лекар!

9.   Когато ми спре кървенето ще отида на преглед с вагинален ехограф и ще пиша какво е развитието на проблема ми. А вие споделяйте как е било при вас и дали сте се отървали по някакъв начин от операция. Знам, че кистите са различни видове и някои задължително се оперират, но си мисля, че стават и чудеса. Моята е много отпреди, нараства и вече е почти 7 см, гадината мръсна.

10.   Време е авторката да приеме идеята просто, че има киста и това се лекува от лекари, няма бабешки методи и няма спасение от скалпела, може би. Е й?
Мечка страх, теб не страх!
Действай и си решавай сега пробелемите, не чакай за утре, с това игра не бива!
Радвай се, че има лечение проблемът ти и само напред! Милиони жени имат този проблем, ще го преживееш и ти

11.   Здравйте! От скоро и аз имам такъв проблем-киста, причиняваща ми кръвоизливи. Някой може ли да ми каже дали ''UTROGESTAN'' се приема по схема или е индивидуално за всяка жена?

12.   В София да ми препоръчате АГ кабинет с вагинален ехограф, но да работят с направления! Че досега от тези ехографи само в скъпите клиники съм виждала...

13.   Здравейте момичета, нека и аз споделя моя проблем. преди няколко месеца имах здрави и чисти яйчници, но проблема при мен дойде след стимулация за ин витро процедура. Резултата от процедурата е отрицателен и след като ми дойде месечният цикъл ми тече вече 24 дни. Ходих на доктор през това време два пъти и той ми изписа ДИЦИНОН, ДУФАСТОН И ВИТАМИН Ц. Но за съжаление вече 10 дни ги пия без резултат. Оказа се на втория преглед, че имам два големи фоликула които не се пукат. Аз също съм много объркана и изплашена. Ако сте се сблъскали с такъв проблем, моля ви дайте съвет какво да правя. За операция доктора нищо не казва за сега.

14.   Здравейте и аз имам такъв проблем когато ми спря цикълът след два дена започна обилно кървене.Отидох на генеколог и ми каза че имам киста на яйчника и страшно съм объркана и изплашена.Много ли са вредни кистите?

15.   От 20 години се боря с кисти, първата ми я откриха на 16. Казвам ви, момичета, взимайте мерки и не гледайте на проблема като на несериозен. За сега избягвам операция, но с цената на много хормони. "Рекордът" ми е 8 см и лекарската само дето не ме засили към операционната. Обаче реши да даде шанс на някакво лекарство, което взе, че подейства. Ставаше ми лошо от тия хапчета, но героично си ги пих колкото трябва и гадинката се предаде, но после на Диане с години (е с почивки). Сега съм на 38, в момента съм чиста, но пък левият ми яйчника е почти изчезнал заради хормоните. Най-вероятно никога няма да имам деца...
Така, че не гледайте на нещата несериозно.
Слушайте лекарите и се примирете, че лечението е дълго.