Споделена история от Здраве

Възвръщане на мирис и вкус?
Здравейте!
Като повечето млади хора и аз неусетно прекарах вируса и се разминах само със загуба на мирис и вкус и съвсем леки неразположения. Вече 35 дни след това вкусът ми се възстанови може би на 50%, но не усещам почти никакви миризми, само много силните и то ако съм по-наблизо... омръзна ми как да си помогна, дори парфюма си не усещам? При вас след колко време се възстановиха? Започвам да се притеснявам, че няма да се върнат...

Коментари

1.   Аз след 20 дни бях с възвърнато обоняние на около 50-60%

2.   След около 15 дни се възстановиха при мен. Аз не усещах напълно никакъв вкус и миризми(дори мн силни) като го карах и също се уплаших че няма да се върнат, но сега съм си както преди. При всеки е различно, при някои хора отнема дълго време : месеци. Но щом са започнали да се връщат дори и частично, значи има процес на възстановяване и би трябвало с времето да се върнат докрай. На леля ми и отне около месец и половина.

3.   Няма да се върнат. Вирусът уврежда нервната система.

4.   Моето впечатление е, че след появата на тоя "нов" коронавирус, всяка болест де що има се преписа на него... Ако познаваш кадърен доктор (трудно да намериш такъв в днешно време), по-добре си направи качествени изследвания защото може да е нещо съвсем различно и няма да те лекуват, тъй като са си измили ръцете с вируса.

5.   Ами засегнатите клетки са много и надълбоко... Може да трябват години.
При мен за месеца още чувствам вкусове и миризми много слабо.
Примерно люти чушки или нещо много солено ги чувствам, но ако е нещо фино, с вкус и мирис на ванилия или шоколад - все едно ям и мириша дунапрен...

6.   Номер 3 при мен след ковид на 7я ден някъде и двете се бяха върнали на 100 процента. Недей да плашиш хората и ходи на друго място да си изкажеш тъпотата с нервно увредения ти мозък, компренде?

При 99 от 100 човека няма никакви проблеми с възвръщането.

:D

7.   При мен бързо-за около 4-5 дена изчезна напълно и после се възстанови.

8.   Всички се борят с последствията от вируса,а никой с причината.Ужас ме обзема като си помисля какво ни чака занапред.

9.   Номер 3 не пиши глупости.. цялото ми семейство го прекарахме и аз все още нямам хубав вкус но въпреки това започна всичко да ми се възвръща , при моите близки се върна на 4тия ден.. моля ви се спрете да плашите народа.. просто приемайте повече витаминки и търпение :)

11.   При мен обоняние липсваше почти 2 месеца, с вкуса нямах проблем. Към момента е мпже би на 10-15%, преди 2 седмици съвсем нищо не усещах, а сега долавям някои силни миризми. Обонянието се възвръща много бавно. Имай търпение, знам, че е притеснително и неприятно, но изисква време. Можеш да пробваш да правиш инхалации с етерични масла.

12.   Да ти имам проблема!!!!!И аз загубих вкус,но болестта отне най любимия ми човек - съпруга ми!!!!!Неутешима съм ,той беше моята лява половина.Ще си възвърнеш и вкус ,и мирис, само моето момче няма да се върне....Бъди здрав/а/.......

13.   3 и 5, какви специалисти сте, че твърдите такова нещо? По принцип всеки вирус, независимо какъв, може да атакува само един вид клетки, които имат определен вид рецептори. Всички други "усложнения" се дължат на активизиране на други вируси, поради отслабен имунитет.