Споделена история от Здраве

Самоубийствени мисли, страх, неизвестност, семейни проблеми
Здравейте на всички,
Мъж на 25 години съм. Завърших "Право" с пълно отличие и имам самоубийствени мисли. Постоянно ме убива мисълта какво ще се случи с живота ми. Не мога да се понасям със семейството ми(нищо, че все още ме издържат) и едва ги трая. В същото време нямам идея какво ще правя от тук насетне. Постоянно съм под напрежение и нямам спокойствие. Подсъзнателно чувствам или живея с илюзията, че нашите гледат на мен като на малко дете и ми се смеят, когато искам да съм сериозен. Не спирам да ги тероризирам. Постоянно хвърлям разни неща по тях, обиждам ги, крещя им, защото иначе не искат да ме чуят. Искам да съм, колкото се може по-далеч от тях, но в същото време не знам какво се случва и всеки ден се събуждам с мисли как да сложа край на живота си, защото ме гонят натрапчиви мисли и искам да не преча на никого, да оставя всички в покой и не намирам друг начин, освен да напусна тоя свят.
Поздрави, господин призрак

Коментари

1.   Отиди на психолог,психиатър или при личния лекар.Не може човек,завършил право с отличие,да мисли за самоубийство.Започни работа в някоя кантора,изнеси се от вашите и вземи живота си в ръце.Успех.

2.   Аз съм в подобно положение, не знам какво да правя с живота си, благодарен съм на родителите си, но и те се държат с мен като с дете, а не с голям и зрял човек...може би и аз съм виновен, винаги съм търсил одобрението им, разчитал съм много на тях в моменти, когато съм могъл да се справя и сам...пия антидепресанти, но не помагат особено.

3.   Матей 11:28 Господ : Елате при Мен всички, които сте отрудени и обременени, и Аз ще ви успокоя.

Молитва брат ми. Моли се на Господ Исус.
Който дойде при Мене никак няма да го отпратя.

4.   Сега гледай как всички ще те нападнат, че вашите те издържат. Българина мрази такива хора.

7.   Брато щом си завършил право или бегай ставай следовател и се примери че ти ще ги хващаш а съда ще ги пуска или ставай адвокат в някоя адвокатска кантора или си прави своя и реклама и ще се оправиш в един момент, а е нормално да искаш си самостоятелен ама не вашите са ти проблема а войната в главата ти. Посети психолог сподели кво те мъчи, ако е липсата на справедливост няма как да го промениш и да се бориш, целия живот е борба никой никумо нищо даром не дава освен майка ти и баща ти на теб. Смири се чети духовна литература и постигни мира в теб. Аз хвърлих супер сложно образование с много високи доходи и документи за 20 000 лв за да постигна мира в себе си и не не съжалявам за нищо, каквото има да става ще става сега съм без два лева но усмихнат

8.   Отиди на психолог. но най-вече си намери работа и се изнеси от вашите. Така ще ги накараш да те чуят какво им казваш.

9.   Стига си мислил глупости! Млад човек да мисли за самоубийство! Срамота! Търси си работа или поне спортувай, физически се натоварвай, спортът ще помогне за здравето и самочувствието ти!

10.   Авторе, не обиждай родителите си! Срамота и неблагодарност! Не е лошо и не е срамно, че живееш при тях, но поне си намери работа! Уважавай родителите си, за да имате мир и спокойствие в семейството. И още нещо, гледай да спортуваш - това дава здраве и спокойствие!

11.   Здравейте, господин призрак :)
Знай че не си сам в това. Много хора по света страдат от това също. И аз като човек който е бил през това и все още е... може би бих ти помогнал? Най-лошото нещо което може да направиш в тази сиуация е изолацията. Изолацията ще те убие. От личен опит знам. Ако искаш да поговориш с някого за това, да излееш всичките си мисли и чувства или просто искаш да си говориш с някого. Аз съм тук. Ако искаш отговори ми на този коменар за да ти дам емайл или нещо друго където може да кореспондираме :) и не се предавай!!!

12.   Здравейте, господин призрак :)
Знай че не си сам в това. Много хора по света страдат от това също. И аз като човек който е бил през това и все още е... може би бих ти помогнал? Най-лошото нещо което може да направиш в тази сиуация е изолацията. Изолацията ще те убие. От личен опит знам. Ако искаш да поговориш с някого за това, да излееш всичките си мисли и чувства или просто искаш да си говориш с някого. Аз съм тук. Ако искаш отговори ми на този коменар за да ти дам емайл или нещо друго където може да кореспондираме :) и не се предавай!!!

14.   Вземи да мислиш за работа и за изнасяне. Сериозните хора мислят за това, а не за самоубийство.