Споделена история от Здраве

Гинеколог и антидепресанти
Здравейте,
аз съм жена на 38 години.
Преди месец, внезапно получих неприятни гинекологични симптоми - бяло течение, парене и сърбеж във влагалището и външните полови органи. Посетих гинеколога си, обясних ситуацията, тя ми направи микробиология и цитонамазка. Резултатите не показаха нищо обезпокоително - цитонамазката е втора група, а микробиологията не изолира никакви бактерии, коки, гъби и прочее.
Въпреки това аз продължих да имам неприятните симтоми. Тогава гинеколожката ме попита, дали се чувствам стресирана - отговорих ѝ, че наистина съм под напрежение, защото съм без работа от известно време и се чувствам неприятно и депресирана от този факт.
Тогава тя ми предписа леки антидепресанти и каза, че това ще ми помогне. Аз я гледах като тресната, защото ми се видя многоабсурдна връзката между бялото течение и депресията. Но наистина - след три дни вземане на хапчетата - симптомите отшумяха и в момента съм много по-добре. Стана ми наистина интересно и любопитно - затова реших да попитам и тук - случвало ли се е на някоя друга такова нещо?

Коментари

1.   Какво значи "леки антидепресанти"? Уточни какво точно ти е предписала. Иначе много лекари предписват разни "успокоителни", дори без да има нужда. Често като не могат да ти решат проблема казват "Ами то е от нерви, от стрес"...и се почва с едни успокоителни или билки...

2.   Леки антидепресанти??Това може би е нов начин за навиване на хората да пият лекарствата, та може ли да споделиш какви са тези антидепресанти?

3.   Автор - става въпрос за билковите таблетки "Невролаксин" на д-р Милко Тошков - не смятам, че са опасни, защото представляват пресована билкова комбинация.
И както съм споделила в поста си - слез започване на приема им, симптомите взеха да отшумяват и към днешна дата съм ок.
Преди да ми ги предпише, пробвах всякакви методи на самолечение - клотримазол, сода бикарбонат, иделин белиема, макмирор - но ефект нямаше никакъв, даже от клотримазола стана още по-зле.

4.   Това не са антидепресанти ... Чудесно е, че сте почувствала облекчение от тези хапчета. Странно е, че имате бяло течение, но пък не се изолират бактерии или друга причина. Може би сте преди менструация или около овулация?