Споделена история от Здраве

Паник атака и страхова невроза
Паник атака или страхова невроза е по лошо? Каква е разликата между двете и как да се справя е с тези ситуации, когато получим паник атака или страхова невроза? Аз съм на 34 и от от 2-3години много често получавам страхова невроза и паник атака, не знам как да се справям и спасявам. Ужасно е. Стигам и до диезепан чат пат,. Имам чувството че съм луда в този момент. Моля виии помагаитее. От всичко започнах да се страхувам и най вече от болести и то от тези две. А съм ходила по много оо доктори и всеки ми казва, че съм здрава като биг,.А от най малкото нещо и ми става лошо. Нещо да се ядосам- паник атака, когато съм щастлива пак ме обзема тази страхова невроза започвам да се потя, да треперя, да изпадам в ужасни моменти.

Коментари

1.   Прекалено много свободно време имаш. Намери си хоби и ще ти мине.

2.   Номер 1 много нагло изказване. Ти знаеш ли колко е трудно да работиш с паник атаки? А? Не си ги преживял. Жената моли за съчувствие и помощ.
Здравей, авторке. Аз съм момиче на 22 и поради същото дори се наложи да напусна медицински университет (където се влиза адски трудно) и да запиша нещо по-леко. Ходих по лекари (психиатри) никаква файда- смисъл предписват ти антидепресанти с много странични ефекти. А аз бях много зле не можех да спя, нито да ям, дигах температура, нямах сила да стана от леглото. За такъв ужас ти говоря.
Та, сигурно ще ме помисиш за луда, но реших да посетя една жена( гадателка) само хубави неща се говори за нея. Отидох при нея жената ми каза, че имам да го наречем проклятие не искам да споделям с подробности, но не е точно това...Каза ми да отида да ми леят куршум 3 пъти, отидох и оттогава съм много по-спокойна. А относно този проблем "проклятие", тази сряда ще ходя при въпросната жена да ми помогне. Надявам се да успее да ми помогне, тъй като каза, че все още не е късно. Ако се интересуваш и не ме мислиш за луда, пиши тук. Ще ти кажа как се казва жената и как да я намериш. :)

3.   Номер 1 е груб, но прав. Дори психолози/психиатри използват трудова терапия доста успешно. То е логично, че като си зает с нещо, не мислиш толкова за глупости. Дори медитацията е работи на подобен принцип. Обаче ако седнеш на дивана и цял ден няма какво да правиш, стой и гледай как ще за някоко седмици ще започнеш да откачаш и колко и какви мисли ще му минават дори и на психически здрав човек. Дори в затворите гледат да намират някакви занимания на пандизчиите, че съвсем ще изперкат. Хората са го казали - празният ум е работилница на дявола.

4.   По гадателки врачки и гледачки не ходи. Забранено е защото те са от дявола. Временно може да те облекчи но после ще има лихви. В Библията е писано че това не е хубаво и носи нещастие.

5.   Значи казвате, че Ванга, която е помогнала на много хора е пратена от дявола? Смея се на глас!

7.   Ми, той и дяволът вярва, че има Бог. Какво ви учувда и кое ви е толкова смешно, нимер 5? !
В Библията/ Словото, ясно е написани, какво ги чака всички, които се занимават с врачуване, магии, говорене с мъртви и подобни. Ванга не беше по-различна от тях.

10 Да не се намира между тебе някой, който да прекара сина си или дъщеря си през огън, никой чародей, астролог, гадател, или омаятел,
11 никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите;
12 защото всеки, който прави тия дела, е омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи от пред тебе.

8.   Здравейте, аз съм авторката и искрено благодаря на всички ви. Искам да кажа, че Може да ми е малко работата, и найстина е така, но не мисля, че от това ми става така, а като настъпи този лош момент а тези моменти могат да ги разберат само хора дето са го преживявяли, на никой не го пожелавам, но тогава не знам как да се оправям. Писнало ми е и от доктори, който ти дадът едно успокойтелно и заспиваш. Да за момента те успокой, но защо все с хапчета? До кога така? Даже вече и от хапчета се страхувам. Не сме луди знам че това се получава защото сме чувствителни, но не трябва да е така трябва да сме силни и издръжливи на всичко, защото в живота има и хубави и лоши моменти а ние сме млади. Затова попитах за мнение. Благодаря на всички