Споделена история от Здраве

Гъбички по ноктите на краката
Здравейте мъж съм на 21 години, от няколко месеца насам ноктите на крака ми стават черни един по един и одебелиени не знам на какво се дължи някой казват че това са гъбички но не миришат зле, нито ме сърби единствено леко боли ако натисна засегнатите нокти.
По принцип когато излиизам навън винаги съм със маратонки не мога да излизам с чехли или джапанки ходя по бавно и не толкова стабилно, според някой това е причината за появата , майка ми видя и каза че това се дължи защото краката не дишат и за да си излекувам трябвало да излизам с чехли, джапанки и т.н. за да може краката ми да дишат и да поемат слънчеви лъчи.
Не знам дали е така моля някой който разбира от тези неща да пише,( искам да отбележа, че спортуват ходя да бягам)
Ще съм благодарен ако знаете как мога да се отърва от тази напаст.
Благодаря предварително

Коментари

1.   Гъбички на нокти доста трудно се преборват. Почернялото трябва да се изчисти напълно , да се направи медицински маникюр. След това да се мажат с лекарство. И ,така , докато се възстанови нокътната плочка.
Не ходи непрекъснато с едни и същи обувки .Трябва да се сменят, перат и пръскат с подходящ спрей.
Ноктите ти трябва да са изрязани и почистени добре, за да не се травмират от обувките и ходенето.
Лятото не се ходи с маратонки , а с подходящи летни чехли, джапанки, обувки. Маратонки може за кратко, а не да стоиш в тях 16 часа, че и да спортуваш с тях.
Винаги ползвай обувки ,които са ти удобни и по мярка. Не носи чужди.
Посети дерматолог за адекватна консултация или поне ЛЛ
Колкото и да ти се струва трудно за спазване, започни да се грижиш за краката си, защото ще стане много по-тежко.
В тубата има видеа как се третират такива нокти.

2.   Медицински педикюр, проветрение на краката. Лятото ходи със сандали или отворени обувки. Краката ти никога не трябва да остават мокри! След баня да се сушат напълно и тогава се обуваш. Има специални чорапи за спортуващи, които отвеждат влагата от краката. След спорт си сменяй чорапите и обувките. Пери си чорапите с дезинфектант за пране или ги глади с ютия. Изпери си всички чехли вкъщи и си носи само едни, които са само твои.
Вероятно ще ти трябват няколко процедури медицински педикюр и доста неща за мазане за вкъщи. Гъбичките са много упорита гад, но могат да се излекуват, просто трябва да имаш воля и постоянство -както в спорта :)

3.   Много хора имат гъбички, но не съм чувала за почерняване на ноктите. Отивай на дерматолог и той ще вземе проба и ще ти изпише подходящо лекарство.

4.   Факторите от които може да се появят са доста аз миналото лято също имах за първи път а съм на 22 момиче. Мажи ги с масло от чаено дърво всеки ден сутрин и вечер много помогна при мен,както са споменали и по нагоре може да пробваш да отидеш на медицински педикюр.Моята маникюристка ми беше казала,че клеинтки се мажат и с урината им също много помага.Бъди постоянен,защото лечението им изисква доста време и грижа.

6.   Момиче съм и също страдам от гъбички на двата палеца от 5/6 години. В момента ноктите са ми мъртви и от долу растът нови. Ако можех да пратя снимки, за да видиш моите колко са зле :D

7.   Ще кажа аз как съм си решавал проблема, сигурно и евтино!
Салицил (от аптека).
Мас или масло.
Смесват се, като от салицила се поръсва малко, в пропорция 1 към 5 някъде. Краката се намазват обилно със сместа и се оставят максимално дълго да поемат от намазаното, след което се обуват чорапи.
Засегнатата кожа буквално се олющва след седмица.

Keyser