Споделена история от Здраве

Трябва ли да се ваксинираме, след като сме преболедували
Здравейте.

По-новините навсякъде говорят как Делта варианта е тук, и имаме 20 дни да се ваксинираме. Въпроса ми е, миналата година Ноември преболедувах вируса, и сега се чудя дали да се ваксинирам.. минаха 9 месеца. Ако може преболедували, да споделят дали са се ваксинирали, една или две дози са си поставили, дали са имали странични ефекти и т.н.

Моля само сериозни отговори

Коментари

51-53 от 53

54.   До 53 от 52, не намирам коментарът ти за нелеп. Да, безспорно, преди по време на пандемия не са се ваксинирали хората. Сигурно за тогава това е било най-доброто решение. Сега обаче сме изправени пред много странен вирус, който едни го карат без симптоми и заразяват останалите, други го карат тежко и не заразяват никого, трети не се разболяват от него, а четвърти умират от него. Въобще тоя вирус разби на пух и прах нашите познания.
За мен е нелепо обобщението. Южноафриканският щам се появи краят на декември 2020, когато бяха ваксинирани... много малко хора, да не кажа почти николко. Че то тогава започваха да ваксинират в Европа. Британският се появи някъде началото на годината, та отново сметките не излизат. Делтата се появи в Индия, където също не бяха ваксинирани много хора. Наистина ми е чудно на какво се базира това твърдение. Вярно, че все някой трябва да е виновен, но хайде поне да имаме някакви аргументи.
За съжаление вече има Ламбда, която заобикаля защитата на ваксините. А кой е виновен-нека всеки сам си отговори. На мен лично ми омръзна да убеждавам хора в неща, които за мен са очевидни.

55.   Сега не мога да го намеря, но четох че делтата всъщност се появява не в Индия, а във добре ваксинираната Великобритания, точно в следствие на мутация, докато после първо бързо се разпространява в Индия поради липса на прегради, а и там по принцип всеки вирус бързо си намира среда. Един богат индиец ми каза преди известно време - в Индия може да откриеш и най-екзотичните болести, които са забравени навсякъде другаде, хората мрът като мухи от какво ли не и сега покрай коронавируса болниците са задръстени, но реално нищо не може да се промени и това, че ще умрат още няколко бедняци никой не го тревожи особено. Та този индиец е богат, за него винаги ще се намери място в добра болница, ще получи адекватно лечение. Реално хората умират не толкова заради вируса, който с делтата стана по-вирулентен, но и по-слаб, а заради липсата на адекватно лечение... Спирам дотук защото темата е безкрайна и лъсват прекалено много уродливи детайли...
М, 43

56.   М, 43, спри да ги просвещаваш, няма смисъл. Хората са разделени за и против, което си е основна цел като за начало на създателите на всичко това, но е добре, че в България огромният процент са скептици и правилно. Цялата тази история около неизолирания, подчертавам, вирус и неговите"варианти", около ваксините не почива на медицина, а на политика и пари и крайните цели са съвсем други.. Нека си мислят и вярват, че ваксините са ваксини и че щамовете са варианти на китайския вирус.

51-53 от 53