Споделена история от Здраве

Как да се отърва от акнето?
Здравейте, аз съм момиче на 13 год. и страдам от проблема на повечето тинейджъри по света, а именно акнето. При мен се появи преди 2-3год. и от тогава не ме е оставял. Попринцип се мажа с крем "здраве", защото от него те изсъхват, но проблема не се решава са съжаление и от толкова мазане вече лицето ми е станало бледо... Разбрах, че лавандуловата вода помагала и търсих, но не намерих точно тази, която търсех, предложиха ми една друга в аптеката, но исках да проверя и в другите аптеки дали има тази, която ми трябва затова от Lily drogerie си взех мицеларна вода "acne stop" с активен въглен за около 3 лева мисля, че беше и не знам, но пише, че детоксира, почиства, хидратира и освежава и изравнява тема, но никъде не пише, че помага за акне, а само май заглавието е "acne stop", защото продължават да ми излизат като, че ли през нощта...
Всяка сутрин лицето ми е в нови пъпки и ми иде да заплача. Местата, на които на мен ми излизат са бузите - гнойни пъпки и някакви червени петна, но днес видях, че са ми излезнали и по челото, а там нямах както и пак някакви тъмни петна под брадичката. Вече не знам какво да правя, всеки ден избухвам като видя нова пъпка и като цяло не знам на какво да вярвам, не знам какви продукти да взимам и дали изобщо ще имат ефект. В Интернет гледах някои препоръчителни продукти против акне, като например лосион acne stop (лосион за почистване на лице), което гледах и в lily, но избрах мицеларната вода (и сега се чувствам глупаво, защото я взех само защото беше по-евтина, а пък в себе си имах доста пари...) и clarina - крем против акне и мазна кожа. Ако вие сте имали акне или имате, моля споделете какви продукти използвате и как ви действат, защото вече не искам да ходя никъде, а и в цялото училище само аз имам такива пъпки, защото сме най-големите (защото училището ни е до 7ми клас и по-малките нямат) и е много гадно да ти се присмиват заради лицето затова моля, ако има хейт-да си го спестите да себе си!

Коментари

1.   THE ORDINARY NIACINAMIDE 10% ZINC 1% СЕРУМ

Серум за лице - помага и не е скъп.

2.   Аз съм на 25 и от 14-годишен се боря с акнето. Вече нещата са под контрол и съм опитал какви ли не продукти. Мога да ти дам някои съвети, а дали ще ме послушаш - решаваш ти. Да ти кажа на мен ми помогнаха повече някои евтини продукти, а не скъпите, които съм купувал.

Като начало трябва да намалиш вредните храни и сладкото. Повече плодове и зеленчуци, по-малко мазни меса и млечни продукти и 2 литра вода дневно.

Лицето си го изливай сутрин и вечер с хладка вода и катранен или серен сапун. Втория изсушава малко кожата, но и двата почистват добре и успокояват, може да ги редуваш. Ако държиш на нещо по-скъпо, препоръчвам чудесния измиващ гел за чувствителна и проблемна кожа - La Roche-Posay Effaclar.

Ще ти трябва и нещо за вътрешна употреба - Пурим, Септилин или Нийм на Хималая - и трите според мен имат добър ефект, сравнено с други по-скъпи продукти. Цинк и бирена мая също може да пробваш.

Кремът Кларина не е лош, но при мен след известен период сякаш спря да работи. Може да пробваш с Даверцин гел да намазваш пъпките - аз и в момента го ползвам, когато ми се появи някоя пъпчица. Това е антибиотичен гел, но и с високо съдържание на алкохол - добре ги изсушава след няколко намазвания. Здраве - също, но не прави моята грешка от преди години - да мажеш обилно цялото лице - мазен е и не попива, може да ти запуши порите. Леката формула и само там, където е необходимо.

Това е, което мога да ти препоръчам от личен опит. Разбира се, всяка кожа е различна.

3.   Момиче, аз май ти препоръчах да си вземеш лавандулов спирт, който го има във всяка аптека, но ти не ме послуша и търсиш по-скъпата и безполезна лавандулова вода.

Повечето продукти за акне са абсолютно безполезни и цената е висока, защото е платено за реклама. Няма магически продукт за акне, на тази възраст при теб е от хормоните, и докато те не се урегулират, може само да си помагаш с разни мазила, за да не излизат нещата извън контрол.

4.   Купи си измиващ гел за лице Mixa във синьо шише е няма да съжаляваш! :) Успех на мен той ми помага да се справям със положението вече три години!

5.   Подкрепям коментар 1, това е нещото, което ме спаси, в момента също имам акне, но изобщо не е това, което беше, по едно време кожата ми беше на бубунки, рани, грозна гледка. В момента по-скоро имам леки пъпки и червенини, но е в пъти по-добре. The ordinary, в Дъглас се продава, но трябва да нацелиш кога го има, тъй като много се купува, 30 мл.е към 12-13 лева.

6.   Смесваш масло от чаено дърво и алое Вера гел 99% и всяка сутрин и вечер мажеш, има уникален ефект, просто трябва да си сериозна с ползването.

7.   Лавандуловата вода, много правилно си се ориентирала. Имаше страница в фейсбук която я предлагаха , както и сайт и наистина многоо помага.

8.   Най-добре е да отидеш на специалист дерматолог, за да ти каже какво точно ти трябва за ТВОЯТА кожа. Аз също страдам от акне (хормонално) и пробвах какви ли не лекарства, които видях в нета и влошиха нещата. След като отидох на дерматолог нещата се подобриха и няма кой змае каква нужда да се лишаваш от всякакъв вид храни, за да има подобрение, но пак казвам ВСЕКИ ИМА РАЗЛИЧЕН ТИП КОЖА!

9.   До номер 3 от авторката:
Да, в аптеката ми препоръчаха лавандулов спирт, но се притесних да не ми изгори кожата затова не взех.

10.   La Roche posay имат добра козметика, ако ти се дават повече пари, иначе The Ordinary са добри, подкрепям и аз по-горните коментари.

11.   Има една полска козметика, Дермедик се казва, медицински са, много са добри, има ги в някои дрогерии и в Интернет, виж им серията Normacne, доста са добри, най съм доволна от точковото третиране, тъй като мажеш върху проблемната зона и бързо изсъхва пъпчицата.

12.   А защо не отидеш на лекар дерматолог, той най- добре ще ти помогне. Трябва да понамалиш сладкото

13.   Спри да се храниш с боклуци, яж по-здравословно и ще се подобри акнето на 100% ти казвам, не приемай никакви медикаменти, лосиони и др глупости, само ще ти увредят кожата

14.   Имай предвид, че много зависи и как се храниш. Ако например ядеш вафли, чипсове и тем подобни, много вероятно е да е от това. Такива неща ги спираш тотално и без изключения, ако ги ядеш. Преяждането също е много вредно. Има достатъчно информация в нета за храненето и акнето, поразрови се.

15.   До 9 - Щом в аптеката ти го препоръчват, значи има защо. Моля те - не ползвай случайни медицински продукти, които случайни хора в нета ти препоръчват!

16.   13, пълни глупости. Аз като хапвах здравословни манджи в продължение на една година, акнето ми не се оправи. Точно кремовете помогнаха, но малко. И дерматолозите са едни ...
Като не разбирате от темата, не давайте тъпи съвети! Не е до сладичкото и здравословните манджички! Като го чуя това и искам да ритам физиономии.

17.   Здравей :) От опит казвам,че акне се лекува с лекарства (антибиотици,ретиноиди и др ) изписани само от дерматолог.Всички обикновени кремове,спиртове и неща от интернет ще влошат състоянието ти и и ще ти останат белези.Можеш единствено да спреш млечните продукти и сладкото ако искаш сама да си помогнеш .Не препоръчвам The ordinary.