Споделена история от Здраве

Внезапно изстиване на тялото, а съм на 23
Здравейте, момиче на 23 съм и от няколко месеца периодично получавам някакво странно състояние, което 3-ма лекари не могат да обяснят. По принцип съм с ниско кръвно, но понякога изведнъж тялото ми изстива, ставам ледена като труп, майка ми ми мери кръвното, каза, че тупнало на 80 и не чула нищо повече. Бяхме в шок. Треперя цялата, ледена съм, сърцето ми бие бързо и ме е много страх. Понякога тези състояния се повтарят всеки ден в продължение на 3-4 дни, след това отшумяват. Не знам какво ги отключва. По принцип се храня нормално, пия вода, цигари много рядко пуша /веднъж на няколко месеца по 1-2 цигари/, дрога абсурд, алкохол също не много често, а и това състояние никога не се случва, когато съм пила. Винаги е ей така, от нищото. Движа се, ходя доста пеша, но не се преуморявам. Започнаха от това лято, тоест не е била ниска температурата навън, та да измръзна. От жегите също не ми е никога прилошавало. По принцип нямам заболявания - нямам диабет, нито нещо от този род. Когато изпадна в това състояние се обличам в дебели дрехи, дори и навън да е 30 градуса - пуловери, дебели чорапи, завивам се с одеяла и пия вода със захар и евентуално отшумява, но после съм много изморена. Понякога и айрян със сол пия. Кафе рядко пия поради тази причина, енергийните напитки почти напълно съм отказала / 1 - 2 пъти в годината/. Вече започвам да мисля дали някой не ми е направил магия, защото наистина всичко е много странно. Нямам други оплаквания, лекарите казват, че съм добре. Е, да ама не съм!! Не е нормално това за младо момиче. Някой, ако е изпадал в тези състояния нека сподели от какво са и как ги е оправил. Не изключвам да се получава и от стрес и напрежение.

Коментари

1.   Здравей случва ми се същото и на мен. Мисля, че е вегетативна дистония! Не мога да ти помогна, аз съм много отчаяна, поцелавам ти късмет! Ако има някой, който може да ни помогне го омолявам да го направи... аз също си мисля за направена магия понякога

Жена на 36г