Споделена история от Здраве

Спешно помощ!
Здравейте аз съм момиче на 14 години. Днес около обяд си вдигнах раницата с една ръка и усетих нещо като болка от дясно ниско в корема. 4 часа по-късно отново усещам лека болка. Няма подутина или нещо такова. Моля ви кажете има ли шанс да е херния или се филмирам излишно. Моля модераторите да одобрят историята.

Коментари

1.   Посети лекар, може да е апендикса - "Апендицитът обикновено започва с болка в средата на корема, често в близост до пъпа (периумбиликална болка). Болката бавно се премества в дясната долна част на корема (към дясната тазобедрена става) през следващите 24 часа, известна като точка на Макбърни. Апендицитната болка може да започне като лек спазъм. Често става по-постоянна и тежка с течение на времето."

2.   Най-вероятно се филмираш. Подрастването е свързано с всякакви болежки, особено в областите на апендикса, черния дроб и гърдите. За всеки случай нищо не губиш от едно посещение при личния лекар. Поздрави!

3.   Здравей, миличка херния се получава при изсипване съответно трябва, малко под коремчето ти ниско долу се казва да има издуто като балон, нямаш херния спокойно. Кажи на мама да те заведе на уролог защо това ми прилича много на спазми от песъчинки в бъбреците или движещо се малко камъче ( не се плаши сега и аз ги имам на 20 съм и си живея с тях ) няма страшно