Споделена история от Здраве

Необоснован тоталитаризъм със здравен предтекст
Здравейте!

Настъпва ново развитие на извънредната ситуация в която се намерихме през последните три години. Предстои сегрегация на хора от други хора не по признак на това дали са болни от нещо, а дали са ползвали даден (здравен) продукт. Това е изключително вредно и опасно по няколко причини:

1. Непропорционалност на мерките. За една заплаха, която вече отминава - коронавирусът следва кривата на всички вируси в историята. От по-опасен и по-малко вирулентен в началото, към по-вирулентен и по-безопасен в края на една епидемия. Спрямо това развитие, въвеждането на задължителни мерки е закъсняло, и настояването за имплементацията им по такъв тоталитарен начин - затварянето на цели групи от хора, налагането на глоби, отнемането на възможност за практикуване на работа и други основополагащи човешкият живот механизми - говори за някакви други цели.

2. Неефективност на предложеното решение:
Според данните, няма разлика в това дали си ползвал ваксина или не за това дали се разболяваш от въпросният вирус. Огромен брой хора боледуват след ваксинация, включително мои познати. Има връзка със статистиката за смъртността, ако си ваксиниран. Същевременно, огромният брой приети в болниците ни са на такава възраст, че имат и придружаващи заболявания и не може да се взема предвид само този показател.

3. Заменянето на целта - имунният отговор - със средството - ваксината. Непропорционално големи рестрикции са въведени във целият свят за преболедувалите, които липсват за ваксинираните. Въпреки, че първите са истински защитени от повторно разболяване. Докато на вторите когато им изтекат антителата трябва или пак да се ваксинират, или когато им спадне имунитета да рискуват да прекарат по-тежко не само този вирус. Припомням, че още не разбираме как работи имунната ни система и засега съдим за нея само по крайният й продукт - антителата.

Добре, ще кажете - ваксинирах се и не съм умрял - за какво е тази паника? Няколко са причините:

1. Досега ваксините за истински тежките болести като вариола, туберкулоза, тиф са тествани над половин век, някои повече от век и не предизвикват никакви вреди след 10-20 години. В настоящата ситуация тестваме чисто нов вид здравен продукт с хоризонт от едва една година направени климични изпитания, но въпреки това ги правим задължителни. Това е най-малкото неоправдано безразсъдно действие.

2. Ако говорим за някакъв заговор - няма заговор - наноматериалите, контролирани дистанционно след прием на лекарство са научен факт, ползван в биомедицината от десетилетие.
Какво е това - често метален прах, който резонира при електромагнитно лъчение с определена честота, като при микровълновата фурна например. Ползва се експериментално за борба с тежки заболявания, когато трябва в определена част на организма да се приложи лечение. Организма го изхвърля със времето по естествен начин, макар и много трудно, понеже частиците му са в нано-мащаб и са по-малки от всичко останало в организма ни.
Ако ваксините имат друга цел освен заявената борба с отмиращ вирус и евентуелен сходен механизъм на действие в тях, това би обяснило наличието на бустерни дози, които не съществуват при другите ваксини. Досега сме се ваксинирали веднъж през живота ни за повечето заболявания, освен за видовете хепатит, когато трябваше през 5-10 години. Но никога досега - през три месеца! Пред вид това, че този хипотетичен чужд материал във ваксините може да бъде изхвърлен от организма, докато всички хора не се ваксинират за да имат сходно количество от него в телата си - ще трябва реваксинация за ваксинираните, за да не го изхвърлят от телата си докато другите се ваксинират. Питате - защо всички трябва да имат еднакво количество от този материал в кръвта си по едно и също време - отговорът няма как да бъде добър.

Завършвам със заключение и статистически данни:
Вероятно ваксините предпазват от смърт. Но не предпазват от разпространение на вируса, както и хипотезите за други цели на тази кампания съществуват. Затова налагането на задължение без пропорцинална причина остава неадекватно.

И последно - статистика - нека сами сравните оправдано ли е налагането на такива репресивни мерки за неползването на ваксини, според статистиката на официални държавни документи от тези страни, достъпни от сайтовете на министерствата им:

1. Германия:

Роберт Кох в отчета си за короната към 16. 11 за един месец до 14. 11. 2021 дават следните цифри:
заразени 18-59 - 196421(вакс 84523 - 43%);
60+ 49280(вакс 30348 - 61. 6%)
в болница 18-59 - 4151(вакс 993 - 23. 9%); 60+ 7026(вакс 3151 - 44. 8%)
интензивно 18-59 - 518(вакс 68 - 13. 1%); 60+ 1074(вакс 406 - 37. 8%)
умрели 18-59 - 65(вакс 15 - 23. 1%); 60+ 1223(вакс 514 - 42. 0%)

Ваксините явно помагат, но не е никак 90%, а по-скоро 20-40% спрямо кога си си я бил. Забито е в pdf, който се намира от съвсем друга организация със статистика за целия ЕС.

Tabelle 3: Impfdurchbrüche in KW 42 bis 45/2021 nach Altersgruppe (Datenstand 16. 11. 2021)
Altersgruppe
12 bis 17 Jahre 18 bis 59 Jahre 60 Jahre und älter
Symptomatische COVID-19-Fälle¹ 28. 361 196. 421 49. 280
davon vollständig geimpft 1. 579 84. 523 30. 348
Anteil Impfdurchbrüche 5, 6% 43, 0% 61, 6%
Hospitalisierte symptomatische COVID-19-Fälle¹ 133 4. 151 7. 026
davon vollständig geimpft 6 993 3. 151
Anteil Impfdurchbrüche 4, 5% 23, 9% 44, 8%
Auf Intensivstation betreute symptomatische COVID-19-Fälle¹ 0 518 1. 074
davon vollständig geimpft 0 68 406
Anteil Impfdurchbrüche - 13, 1% 37, 8%
Verstorbene symptomatische COVID-19-Fälle¹ ² 0 65 1223
davon vollständig geimpft 0 15 514
Anteil Impfdurchbrüche - 23, 1% 42, 0%

https://www. rki. de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/Wochenbericht/Wochenbericht_2021-11-18. pdf? __blob=publicationFile

2. Холандия:

Предни пикове:

с 72. 3% напълно ваксинирани:

С 72. 3% напълно ваксинирано население броят на заразените е ДВОЕН спрямо предишните пикове без наличие на ваксина и постоянно расте.

Между 11 юли и 14 ноември 2021 г. 9582 души с COVID-19 са били хоспитализирани. От тях 3142 (33%) са били напълно ваксинирани в първия си ден от заболяването и 6028 (64%) са били неваксинирани (Таблица 1). Конкретно за периода между 1 ноември и 14 ноември 2021 г. са хоспитализирани 2134 души с COVID-19. От тях 1001 (47%) са били напълно ваксинирани в първия си ден от заболяването и 1087 (51%) са били неваксинирани (Таблица 1).

Tussen 11 juli en 14 november 2021 werden 9582 mensen met COVID-19 opgenomen in het ziekenhuis. Hiervan waren er 3142 (33%) volledig gevaccineerd op hun eerste ziektedag en 6028 (64%) ongevaccineerd (tabel 1). Specifiek voor de periode tussen 1 november en 14 november 2021 werden 2134 mensen met COVID-19 opgenomen in het ziekenhuis. Hiervan waren er 1001 (47%) volledig gevaccineerd op hun eerste ziektedag en 1087 (51%) ongevaccineerd (tabel 1).

https://www. rivm. nl/documenten/effectiviteit-van-covid-19-vaccinatie-tegen-ziekenhuis-en-intensive-care-opname-in-0

3. Сингапур

За ноември 2021 - човекодни в болница:
общо - 38. 728
от тях Неваксинирани - 13. 261 (34%)
Неваксинирани критични в интензивно : 59% (1. 243 от 2. 098 човекодни)
https://www. moh. gov. sg/docs/librariesprovider5/local-situation-report/20211130_daily_report_on_covid-19. pdf
За ноември 2020
човекодни в болница: 1. 115, 100% Неваксинирани
в интензивно : 1, лежал 1 седмица (7 човекодни), също Неваксиниран
https://www. moh. gov. sg/docs/librariesprovider5/local-situation-report/20201130_daily_report_on_covid-19_cabinet -(ceg-version). pdf

Коментари

1.   Много изписа бре човек . Кой ще ти го чете. Да, прав си и това че 75-80% от българите не се ваксинирват е показател колко сме здравомислещи

2.   Занеш ли какъв е проблемът? Хората не могат да приемат собствената си природа. А тя е - всеки може да мисли единствено за себе си... Не можеш да разчиташ, че на някой друг му пука за теб. И през 50-тина години постоянно тоя урок го повтаряме като общество. То не беше нацизъм, не беше комунизъм... Преди това пък крале и попове... Всякакви системи базирани на идеята, че решението на проблемите които имаме в живота трябва да са колективни, и издавани от "експерти". Сега, аз нямам нищо против ескрпет, който ТИ СИ НАЕМАШ да ти свърши работа. Примерно, аз ползвам услугите на доктори. НО искам - АЗ да си ги наема, и преценя сам техните качества. И това е заложено в модерната ни идея да бъдем граждани и участваме на свободният пазар.

Проблемът е следният - повечето хора не могат да го схванат това. И толерират това поведение да се изживяват на малки деца, които търсят "тати" и "мама" да им оправя нещата. Страхливи са, лесно се плашат, лесно вярват на "спасители" Тези хора постоянно превръщат държавата си в този "nanny state", който да ги обгрижва от люлка до гроб. Тоталитаризмът постоянно се появява под всякакъв предтекст, това е положението. И дори няма особена полза да нищим какъв е конкретният проблем. Проблем винаги се намира. Но като цяло видът ни среща очевидна греда в опита си да дефинира що е то да си отговорен гражданин, как да се изпълняват законите от ВСИЧКИ ни, как се контролират хората на власт... Просто не мърдаме напред... Падна соца, но - не, не изчезна, просто се трансформира. На тези които са способни да се учат от историята - гответе си, знаете какво ни чака... Ние тепърва навлизаме в този режим който ни готвят, т.н. "ваксинации" (които технически не са ваксини) са само началото.