Споделена история от Здраве

Странна субфебрилна температура
Здравейте! Жена на 29г съм и от около 1 месец вече поддържам субфебрилна температура - от 37,0 до 37,6 градуса, като най-често е около 37,3 градуса, без никакви оплаквания и болки, единствено болки в гърба и тежест в краката. Започнах да ходя по лекари - първо посетих невролог - там всичко наред. Миналата седмица ме изпратиха на гастроентеролог - там също всичко наред. Пуснаха ми кръвни иследвания - от всичко единствено левкоцитите и CR-то са ми завишени леко и стойностите се поддържат при трикратни изследвания през 1 седмица. Пусках си урина, Хеликобактер и други бактерии-всичко отрицателно. Посетих зъболекар - никакви проблеми. Имам направление за гинеколог и ще ме изпращат на УНГ. От години имам джоб в сливиците, където се събира храна и най-верояно предизвиква гноен процес, но защо сега? Прекарах ковид ноември 2021г - не би трябвало да е от нищото пост-ковид синдром. Започнах да пия сравнително широкоспектърен антибиотик, но вече шести ден няма промяна, продължавам да си поддържам темепература. Не знам вече към какъв лекар да се насоча, започвам много да се притеснявам да не е нещо злокачествено и къде да отида... Моля, хора с подобни преживявания, да споделят опит!

Коментари

1.   Аз съм същия от дете , сега съм на 31. Ти мерила ли си я преди тая темп ? Може отдавна да си така, не е пост ковид синдром, и други хора са така, на мен също нищо не ми откриха , безмислено е да ходиш по лекари ако се чувстваш добре , но црп- то не трябва да ти е високо и странно защо не се сваля след антибиотика. Имаш ли херпес или папилома вирус ? Те стоят в тялото и те морят цял живот принципно и може да са причинители на подобно нещо.

2.   Сега как си? Стискам ти палци са нямаш вече температура! Мислила ли си да отидеш и при друг специалист?

3.   Щитовидна жлеза. Посети ендокринолог.

4.   На ендокринолог все още не съм ходила. Бях при гинеколог - цитонамазка, проба за бактерии и т.н. всичко е нормално. Бях при пулмолог - назначи ми скенер и хемокултура, които скоро ще отида да направя, на хематолог също - назначи по-подробни изследвания, заради нисък феритин, но няма да е от това. Повечето лекари ми казват, че е пост-ковид синдром - много хора били така, пулмологът пък ме стресна за рак на кръвта, въпреки перфектните изследвания, после ми каза, че видимо нямам типичните признаци за това... ЦРП и левкоцити вече не са завишени. Излезе ми положителна проба за прекаран Епщайн-Бар, но стойностите бяха ниски. Температурата продължава, като имаше подобрение за няколко дни, но от няколко дни пак - в следобедните часове 37,4 (повлиява се от аспирин).