Споделена история от Тинейджърски

Брат ми се държи ужасно с мен и майка ни
М(23). Ще опитам да съм кратък.Проблема ни в къщи е с брат ми.Той е на 15 и не знам дали е от годините,но от доста време вече не спира да се държи грубо с мен и майка ми.Не слуша никой,прави каквото си иска.Баща ми не е в България и да му кажем какво може да направи.
Мама преди не му позволяваше да се държи така,наказваше го но сега вече не го прави,не знам защо.
И с мен се държи ужасно грубо.Когато му кажа да направи нещо той почва да ми вика и да ме псува.Попринцип не се давам да ми говорят по този начин но какво мога да направя.И мама се държи така.Говорик съм с него че не може да се държи така особено с майка си,но той ме игнорира,не ме слуша.Тя не го наказва,но примерно като му каже да не излиза,той излиза.,ходи при приятели,пие и веднъж се беше прибрал пиян и аз трябваше да се оправям с него за да не будя мама.
Не знам какво да направя.Аз не винаги съм вкъщи,защото работя.Но помагам на мама с каквото мога.Но и на мен и на майка ми ни омръзна от отношението му.
Знам че е от възрастта но все пак,аз на 15 не бях така и сега не съм.Какво да направя.И мама вече е уморена от това и тя работи.

Коментари

1.   Имам подобен проблем с моя брат, но аз съм на 13, а той е на 10. Родителите ми са разведени и баща ми живее в чужбина. До втори клас брат ми се държеше нормално, но сега е някакъв ад. Ужасно извратен е за 10 годишен и псува, а никой от семейството ми не псува, дори и аз. Непрекъснато ме обижда, крещи на майка ми, изкарва лоши оценки, не иска да учи, постоянно лъже, прави каквото си иска... С майка ми се опитваме да разберем на какво се дължи поведението му и да му помогнем с ученето и домашните. Той само се гаври с нас и се заяжда. Майка ми не го бие или обижда, опитва с добро. Преди това даваше резултат и той се държеше нормално. Вече не можем да го познаем. Та... толкова за моя проблем. Нещо, което известно време даваше резултат при мен е да се опитвам да му дам добър пример като по-голяма, да се опитвам да се сближа повече с него и да разбера как се чувства. За съжаление при мен вече не се получава, но ще се надявам при теб да даде резултат в положителна посока. Успех!

2.   От хормоните и кръвното е