Споделена история от Здраве

Бели парчета излизащи от гърлото,някой с подобен проблем ?
Здравейте , жена на 24 години ви пише . Моля за съвети, ситуацията е следната ,по сливиците имам бели топчета, които с наченки да кашлям, някак успявам да изкарам , бели малки топченца с много неприятна миризма . Търсих в интернет , но темите са от преди много години , общо взето има ли някой , който се е сблъсквал с това , защо се получава, лекува ли се ? С възпалени сливици съм от години , ходила съм на лекар , нищо … постоянно ме боли гърлото , от доста време на сам. Тези бели неща са от половин година може би . Понякога минава за време, но пак идват . Дъхът ми мирише ужасно . Не винаги се виждат , просто кашляйки и излиза едно топче. След това все едно ми олеква много на гърлото , не знам как да го опиша, и нещо като задна хрема усещам . Ако може да ми препоръчате лекарство или сироп , нещо което при вас е имало ефект или знаете , че помага . Не ми се тръгва пак по доктори , заради обстановката и съм сигурна , че тук където живея не биха ми обърнали внимание , а не е нещо кой знае колко сериозно като случай . Благодаря за отделеното време ! Бъдете здрави !

Коментари

1.   Отивай на лекар...

2.   Аз имам такива топчета.Имат много неприятна миризма

3.   Мисля,че е тонзилит,отиди на лекар,той ще прецени....

4.   Здравей, не съм имала такова и не съм запозната, но мисля, че сливиците ти имат гнойни торбички. Аз имам фарингит и спреят сребърна вода много ми помага и според мен можеш да пробваш. В един черен флакон е, десетина лева.

5.   Аз имам същата помиарщина. Не знам какво е. Правих си антибиограми, там взех да видя за някакви бактерии, обаче не, чист съм. Но това си стои.

6.   Това са tonsil stones .

7.   Масло/екстракт от карамфил ще ти разреши проблема. Но (!) внимателно с екстракт, проучи добре, силен е, ще ти оставя първия линк който ми излиза, ти проучи повече.
Най- добрият вариант в твоят случай е екстракта.
В около 200 гр топла към гореща вода (колкото ще изтърпиш без да си изгориш гърлото) добави около 10 капки екстракт от карамфил. Направи си гаргара с течността. Гаргара- плюеш докато остане около 50 гр течността която ще изпием накрая. 1 и 2 път вероятно ще изпиташ щипене, леки "прорязвания" или "пробождания" не се притеснявай, нормално е. Прави това в продължение на 3 дни и ако има още остатъци от проблема, продължи още 3 дни.
https://zdraveplus.com/2017/07/18/карамфил/
Може също да си вземеш сушен карамфил и да дъвчеш по 2-3 няколко минути, не плюеш, а поглъщаш слюнката. В началото вкусът ще ти е силен, докато свикнал рецепторите ти.

8.   Не се излагай и отиди на лекар. Сироп търсела?! Ти си хронични възпаления и очакваш с щракане по клавиатурата някой да те излекува. Неук народ!

9.   Гнойните ангини оставят едни дупчици по сливиците и храната остава в тях и се започва да се разлага. Това причинява неприятна миризма, а може дори и възпаление.
Опитай да правиш гаргара с прясно мляко и сода (лъжичка сода в чаша прясно мляко).
Прясното мляко ще задържи содата полепена за гърлото, а тя действа противовъзпалително. Може да пробваш и други гаргари, дори и с вода само, за да изкарваш по-лесно храната от дупчиците.

10.   Аз съм на 23, момиче , имам подобен проблем, но мисля, че при мен си е от пушето. Имам страшни храчки, като заедно с тях излизат и като бели топченца ли кво, не са твърди на са бели и излизат заедно с храчката. След всяко хранене задължително трябва да се изхрача. Това, което ми помага на мен е "тавипек" - капсули лавандула- когато го пия спират храчките, носа се отпушва

11.   Това е гной. Както сама казваш имаш възпалени сливици. Трябва да отидеш на лекар и да се лекуваш.

12.   Здравей.
Щом имаш по сливиците бели налепи, това е гнойна ангина и без антибиотик много трудно минава. При мен ми е помагало следното: хлебна сода с мед и с пръста бъркаш в гърлото, където са налепите. Можеш да го правиш по 2 пъти на ден поне. Също което много помага е да свариш лайка и да си правиш гаргара. Ако не се почувстваш по-добре, значи антибиотик.

13.   Имам същия проблем. Лекарите казват, че нищо ми няма.
Опитай бабешкия метод с натриване на сливиците със сода.
Това което открих за себе си, е да изтискам половин лимон, след което със сока да си правя гаргара. Накрая пия топъл чай с 2 големи супени лъжици мед.
Всеки ден пия сироп "Тонзилик". Скъп е, но действа.
За 6 месеца има огромно подобрение, сливиците са ми по-малки и гърлото вече не е зачервено. От време на време вадя някое друго бяло топче, но мнооого рядко. Пробвай задължително сиропа. 90% ме оправи той!
Ж 21

14.   Може да е и кандидоза. Това са вид гъбички, които се появяват или във влагалището, или в гърлото. Най-добре отиди на лекар.