Споделена история от Здраве

Има ли за какво да се тревожа?
Момиче не 18 години съм. Притеснява ме факта, че последните 2 месеца цикъла ми трае едва 3 дни през, които само 1 ден максимум два ми е засилено през останалото време (1 ден до 2) няма почти нищо.

Имам братовчедка, която е мед. сестра. Споделих с нея, тя каза, че имала приятелка със същия случай и се оказала в цветна бременност и разбрала едва в 4 месец от бременността. Но при мен няма такава вероятност. Последния ми полов контакт беше преди около 7 месеца.
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Моя приятелка имаше такъв проблем-едно че нередовен, друго че по 3 дни и с адски болки. Срам не срам отиде на гинеколог, той пък и казал, че и няма нищо като започнела да води по-активен полов живот щяло да се нормализира. Незнам дали е бил прав доктора, не съм я срещала скоро, омъжи се и забегна от нащо градче

2.   Може би стрес от училище, промяна на климат, диета?

Освен това, може би 1 е прав - липсва ти полов живот, ти си млада, намери си ако не приятел, то парньор в секса, или поне почни да мастурбираш редовно.

3.   Отиди на гинеколог, направи си тест

5.   Авторката: направих си тест - отрицателен е.

6.   Авторке, ти от Светия Дух ли си чакала да забременееш?

Виж си хранителния режим, стрес, спане... отиди на лекар да ти видят хормони и за кисти.

7.   До номер 6. Не, не съм чакала от Светия Дух. След като написах историята се замислих и не са 7, а 4 месеца. Извинявам се за неточността.

8.   А, ок, защото си викам - тази 7 месеца да не е забелязала, че е бременна - рекорд за Гинес.
Отиди да те видят лекарите, но май няма да минеш без полов живот, сън, хубава храна и т. н.

9.   Менструацията, до колкото зная, продължава между 3 и 7 дена, освен това при цветната бременност през цялото време течението е много слабо. Също така, тя е много рядка, а и не съм убедена, че има течение всеки месец от нея.
Мисля, че е нормално, винаги съм искала да ми е по-кратка...
До 1 и 2, бихте ли ми обяснили как по-точно сексът е мастурбацията биха могли да регулират менструацията?
Вярно е, че някои хора пишат глупави теми, но понякога коментарите ги бият.

10.   Не, това няма нищо общо със секса, най вероятно е от притеснение а, можеби и настинка. Но все пак, отиди на лекар, да ти е, по-спокойно. Аз, мисля че не е, нещо сериозно.
<ЛУДКАРКАТА>

11.   Има толкова много причини да не ти идва, че бременноста може би е последната. Отиди на лекар, знам че не е приятно но дори и само профилактично трябва да ходиш всяка година, какво остава ако имаш проблем с цикъла.
А за цветната бременност може и нормално да си и идва... етърва ми така забременя с близнаци, а имаше сигурно 10 аборта преди това (луди хора ), някой хора по 1 не могат да имат, те убиват децата на поразия, отхвърля спирали и т. н. и все аборт прави, . ама господ си знае работата, на 4 месеца разбра ч е е бременна, на 6 че ще са 2