Споделена история от Здраве

Каква е тази болест?
Привет, приятели! В нашия род има много рядка болест, която не знам как се казва, и няма май лечение. Баща ми и чичо ми имат 2 сестри - лелите ми. Едната е на 62, а другата на 67. Обаче и двете имат някакво много рядко заболяване. Още от на младини започнало и вече прогресира напълно. И при двете е налице - инвалидност, тялото им се смалява с всяка изминала година, ръцете, краката, пръстите им са като бебешки. Все едно бебенце гледаш. Но с нормална психика са си. Разбират, говорят. Едната леля, тази на 62 г. още от тийнейджърските си години така се разболяла, била на 18 г., първо инвалид, после на легло и цял живот, пък другата леля (67), по-късно, след като родила децата си. На легло са и двете. От над 30 години, не са излиза навън, защото са се смалили, по-зле и от джуджета, с бебешки пръсти, ръце, крака, с големи глави. Къде ли не ги караха на лечение и в чужбина. Еми няма лечение, а преди са си били нормални жени. Цял живот на легло и се смаляват с всяка изминала година. А баща ми и чичо ми са си нормални мъже, при тях го няма това. Родителите им също не бяха такива. Баба ми беше прегърбена жена, възрастна почина. Дядо накрая така стана обаче, той беше също много възрастен, но накрая нещо в краката го удари, смаляваха му се и на него, ама той почина преди да се разболее така. Та така и не разбрах какво е това заболяване, генетично ли е, не е ли. Направо гледката е много страшна! Все едно гледаш тяло на 9-месечно бебенце...

Коментари

1.   Можеш да се свържеш с Института по редки болести ,имат телефонен номер в сайта и да направиш консултация със специалист.

P&T

2.   Костите по принцип не могат да се скъсяват, могат само да спрат растежа си. Но могат да се изкривяват - например при артрит - описаното прилича на това - ръцете, а понякога и цялото тяло да изглежда свито и движенията да са силно ограничени. Това е автоимунно.

3.   Разбира се, това са глуппсти