Споделена история от Образование

Сайт за помощ по програмиране
Здравейте!

Аз съм момиче на 17, което е 11 клас в паралелка "Икономическа-информатика".

Тази учебна година имах нещастието да се срещна с нови и меко казано непоносими предмети, но като цяло се справям доста добре с тях. Добре, освен с един предмет... ПРОГРАМИРАНЕ! Всички ученици, от моя клас, от долни и горни класове не се справят идобщо с този предмет, което ме кара да се чудя какво са си мислели учителите, когато са го включили в програмата.

Та така, бих искала да попитам къде има активни сайтове, в които да мога да дам условие на задача и потребителите да ми напишат решението/кодът. Както и български, така и английски сайтове са добре дошли.

Благодаря ви предварително и приятен ден!

Коментари

1.   Икономическа информатика.. какво е това животно бе :D Защо си избрала специалност с информатика и търсиш някой да ти решава задачите по "програмиране" (тва в 11 клас е все едно 2 2 ). Нали си наясно, че програмирането е част от компютърните науки, които на доста места се застъпват с информатиката (много хора дори ги имат за едно и също нещо, което не е така)?

Относно въпросите ти - търси условието в интернет дословно. Доста е вероятно вече да го има решено. Ако не търси една груба във Фейсбук DevBG. Там са само мили хора, които с кеф ще ти помогнат :D

2.   Има много дискорд групи, както и сайтове като reddit или stackoverflow който е специално предназначен по темата. Имай в предвид, че програмиране е като да кажеш Пътуване. До къде, кога, как? Програмист съм, но не мога да ти дам правилни насоки без да обобщиш за какво точно иде реч.

Имай също в предвид, че едно 20% от програмистите са икономисти, които в последствие осъзнават, че е по-лесно. Относно материяла, един-два пъти да питаш добре, но надали има сайт в който константко да ти се решават задачите. Повечето колеги (в това число и аз), пишем по форумите с цел да помогнем на другите да се научат и е силно вероятно да нямаш отговори когато просто искаш някой да свърши твоята задача.

3.   Можеш да пробваш в Stackoverflow. Работата е, че информатика без програмиране, е като математика без алгебра. Съветвам те, да се научиш на базово програмиране. Ако желаеш, ще ти дам 2-3 бързи курса и книги, но ще отнеме поне 30-40 часа от твоя странта. Полсе няма да ти е проблем.

4.   stack over flow

5.   Учи го програмирането, вместо да искаш някой друг да ти реши задачите. Предполагам лесно можеш да намериш в България програмист на съответния език, който да ти реши задачата за известна сума пари.
Но съветът ми е да се опиташ да учиш и да се упражняваш сама. Сега, като на почти всеки ученик на твоята възраст, предметите в училище са ти досадни, но ако още от училище излезеш със знания по език за програмиране, то ти ще си изключително конкуретноспособна за пазара на труда в близко бъдеще. А в ИТ сферата има много съществен недостиг на кадри и работодателите са готови да предложат и все повече пари вече.
За кой програмен език става въпрос, за да ти кажа дали е перспективен?

6.   Няма такова място, където да ти решат задачите наготово. Моя съвет е да се научиш! Елементарно просто е, а и можеш да се запалиш. Отиваш в Софтуни, записваш Бейсик курса със C# примерно (не и Джава) и си готова, за 2 месеца ще имаш повече знания дори и от учителите ти. Това е най-добрия съвет, който мога да ти дам. Страничен въпрос, но случайно да си в Икономиката в Пазарджик ?

7.   ОТ АВТОРКАТА:

Благодаря на тези, които дадоха подобаващ отговор. Много съм благодарна!

За тези, които споменаха... *повръща ми се*... СофтУни, да си гледат работата. Няма да стоя и да следвам 5 часа лекция. Благодаря.

8.   ОТ АВТОРКАТА:
Ако някой има желание да ми помогне тук, ще се радвам!

Условието е:
Създайте програма в С#, която въвежда елементите на двумерен масив от 3 реда и 4 колони и отпечатва:
1. Масиви на екрана по редове и колони (вход и изход)
2. Сумата на елементите от всеки ред
3. Сумата на елементите от всяка колона
4. Сумата на всички елементи от масива

Ще се радвам, ако ми помогнете. Благодаря предварително е лек ден!

9.   https://onlinegdb.com/EqhDqpq9A

- Не съм писал от 10 години на C#, а и го писах да мяза, все едно го е писал начинаещ. Ако има зор казвай!

10.   Това да учиш специалност информатика и да се оплакваш, че има предмет програмиране е, като да учиш медицина и да питаш защо се учи анатомия.
Иначе ти казаха - stack overflow.

П.П. Номер 9, кефи ми какво име на класа си дал :)

11.   ОТ АВТОРКАТА:

Благодарността ми за човекът, който прати решението прелива! Макар и късно, няма проблем! Радвам се, че има хора като него. И не се тревожи, точно решение като за начинаещ ми трябваше. Много благодаря!

За тези, които ми препоръчаха Stack OverFlow, благодаря и на тях, въпреки че потребителите там се оказаха доста арогантни, себични, тесногръди и големи инати. Особено за задача, която би трябвало е на ниво "1-ви клас", ако мога да се изразя така. Не е като да съм ги питала как се прави стрийминг услуга.

Отново, огромно благодаря! Жив и здрав е все щастие за напред!

13.   Ако имате нужда от помощ можете да потърсите

Консултации по програмиране в Google и ще намерите видеото ми YouTube, там има контактите ми.

14.   След като си избрала подобна специалност е следвало да знаеш какво е.... След две години такива мрънкачи като теб ще надуват главите на целеустремените и знаещи какво искат хора в университета. Ама четете ги тия учебни планове, съществуват не напразно.