Споделена история от Здраве

Хирзутизъм
Здрасти. Надявам се, че ще ми дадете съвети за борба с хирзутизма. На 19 години съм и колкото и да гледам положително на нещата, колкото и да си казвам, че ще се оправи всичко, не издържам, положението е наистина много лошо имам на всякъде - крака, корем, гръб, ръце, лице на всякъде... Искам да пробвам лечение с билки, не желая да се тъпча с хормони и тем подобни, чела съм че се отразяват много зле. ( попринцип рядко пия лекарства ). В момента пия метфогамма ( от 2018 ). Имам инсулинова резистентност. Няма да навлизам в подробности. Имам мечти, искам да пътувам, искам да научавам нови неща, искам да ЖИВЕЯ, но тези проклети косми, ах колко ги мразя. Себе си ненавиждам заради тях. Не общувам много с хората, отбягвам ги, точно заради това.... Много ме тежи, хора, много.
Надявам се да бъде публикувано

Коментари

1.   Направи лазерна епилация. Ще останеш доволна. Ако направиш на лицето, останалото можеш да поддържаш сама, с дамски тример например.

2.   Пропускаш една съществена част в разказа - диагнозата. Без диагноза няма и лечеие. Трябва да се потърси причината за този хирзутизъм и заедно с твоя лекaр да намерите решение как да се процедира (дали ще са лекарства или промяна в начина на живот, отслабване и т.н.). За целта може да се консултираш с лекар специалист по ендокринология, ако това до сега не се е случило. В крайна сметка, ако това ти е еднинственият проблем, има и лазeрна епилация, която дълготрайно премахва космите. За мен по-притеснителното в случая е, че ти се налага на 19 г. да приемаш метформин (метфоргама).