Споделена история от Здраве

Защо някои хора не пълнеят
Здравейте искам да попитам неща, преди това обаче искам да кажа нещо свързано с мен.
Аз съм момче на 21 години, скоро 22... амм проблема при мен, е че пълнея много бързо особено ако спра да тренирам, имам нисък тестостерон не знам дали се дължи на това, но това е друга тема.
Има много хора, който ядат много повече от мен,и не пълнеят защо се случва това, и ако е ген ок но каде отива цялото количество храна.
Имам приятел, който яде доста повече от мен, и е слаб аз ако се наям така започвам да наддавам килограми.

Моля обяснете ми в коментарите.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ще ти кажа къде отива енергията от храната при хора, които приемат "много" храна и нямат голяма физическа активност. Отделя се под формата на топлина (топлинна енергия) в околната среда. Бързият метаболизъм означава и по-интензивно делене/обновяване на клетките/клетъчните структури, което изисква ресурси и изразходва енергия.
Нивото на метаболизъм зависи от огромен брой фактори. Тези, които могат значително да се променят са хормоните на щитовидната жлеза, инсулина, активности на нервната система, половите хормони също, както и тези на надбъбречните жлези.

2.   Никога не се сравнавай с когото и да било и за каквото и да било. Истшната е, колко и какво ядеш. Аз минах на хранене 2 пъти дневно и резултата е видим. Просто не пази диети, но внимавай какво ядеш и пиеш. Има хора, които ме убеждават как пълният от нищо, но това не е така. Аз не пия сокове, пия вода, не пия енергийни напитки всичко това е много, много захар.

3.   Мака на прах и бабини зъби - стимулират производството на тестостерон в тялото. (По-точно го регулират, но при теб ще е стимулация)