Споделена история от Здраве

Черни изпражнения
Ами, ще давам направо.
Досега никога не ми се е случвало да имам черни изпражнения, това е първият път в който ми се случва.
Проверих на какво може да се дължи и част от причините може да са ракови и туморни заболявания, но аз нямам някакви други симптоми.
Но предния ден бях изял едно протеиново блокче (нека отбележа че това ми беше и по голямата част от яденето за деня), което беше черно на цвят, ама чисто черно, та предполагам че може би е от това, тъй като изпражненията ми също бяха черни и нямаха някакъв друг цвят или странен мирис, единственото странно беше че всякаш пускаха черна боя и това е още една от причините да мисля че е от протеиновото блокче, тъй като наистина това ми е за първи път.

Моля някой по - запознат да ми каже дали този тип добавки могат да причинят такъв цвят на изпражненията, защото смятам да потърся лекар. В смисъл бих потърсил лекарска помощ ако това се случи още 1-2 пъти.

Благодаря много!

Коментари

1.   Ако е еднократно, вероятно е било от храна, но ако се повтори, задължително посети лекар, защото това може е симптом на смъртоносно заболяване и трябва да се реагира възможно най-рано, за да се увеличат шансовете за оцеляване. Това, че нямаш други симптоми, не означава нищо. Ракът проявява симптоми тогава, когато вече е късно човекът да се спаси. До тогава протича безсимптомно.

2.   Щом не е зловонно , нищо ти няма , щом не те боли нищо .

3.   Виж в това протеиново блокче, да не би да е имало алое. То оцветява. Друга причина търси съставка ако си вземал някаква ако си карал скоро вирус добавка тип "Авирон Рапид". То стои по 3-4 дни и оцветява, цялото черво, но се изчиства. Махни тежките меса и млечни всякакви за 1 седмица и наблюдавай дали ще изсветлее има промяна. Може да си затлачен просто, не се филмирай излишно!

4.   Здравей, лекар съм. Черните изпражнения може да се дължат на протеиновото блокче. Също така, ако вземаш желязо под някаква форма или Авирон рапид.
Това, от което се страхуваш, обикновено има други прояви. Черни изпражнения се получават, ако има язви от горния гастроинтестинален тракт - язви на стомаха или дванадесетопръстника, тоест остро кървене. Пусни си пълна кръвна картина и виж хемоглобина.

5.   Според мен е от барчето. Наблюдавай изпражненията и дали имаш неразположения в стомашната област. Четох, че и при ядене на боровинки, черен дроб, маслини, патладжан също може да променят цвета в черен.

6.   Най-вероятно е от протеиновото блокче, аз така като ям бисквити орео и една зърнена закуска после даже по два пъти все сера тъмно и черно и после пак си е нормално.

7.   От протеиновото блокче е. Ако ядвш черен шоколад пак ще ти се случи или от брауни.
Черните изпражнения са белег за заболяване само, ако всеки ден са такива.