Споделена история от Здраве

Миноксидил за жени 2 % против косопад - опасен ли е?
Здравейте, имам ужасен косопад и дерматоложката ми изписа Миноксидил 2% за втриване всеки ден по 2 пъти в скалпа 6 месеца. Обаче не ми спомена за всички странични ефекти, които има. Но когато прочетох повече за него те доста ме притесниха. Ако някой го е ползвал, моля да ми даде мнението си, струва ли си, дали тези ефекти са се появили при него. В голяма дилема съм, защото ако го започна 6 месеца не трябва да го спирам, а когато мине този период не трябва да се спира рязко, а постепенно. Другият вариант който ми предложи е серум на Ревалид, но ми каза, че излизал по-скъпо. А аз в момент на паника си купих ампулите за косопад на ,,Висши” и те така си и седят” .

Коментари

1.   Не мога да ти кажа как ще ти се отрази. Затова се пита специалист.
Дали има вероятност да получиш силно окосмяване по лицето, уши, деколте, гръб... сигурно да. След това едва ли има връщане назад. Затова си има специалисти. А и май и хормонални проблеми може да ти докара. Честно казано не знам. Отиди при още един дерматолог да ти каже рисковете и ако се появят някакви странични реакции, как да го спираш.

2.   Не е особено опасен. Дори и в държави с по-строга регулация на медикаментите шампоан и пяна за втривне се продават без рецепта в аптеките. Страничните ефекти са просто описание на всичко, до което евентуално може да се стигне след приемането. Някои от тях са изключително рядки. До странични ефекти предимно се стига след поемането на хапчета. При втриване най-често се наблюдава раздразнение на кожата.
В интернет се намира доста информация относно ефикасността и нежеланите ефекти. Ако не Те притеснява английският, може да потърсиш в Google Scholar: Minoxidil Alopecia side effects

3.   Мъж съм и съм го ползвал. Започва да капе косата от него, после отново пониква. Затова и спрях да го ползвам. Подходящ е за мъже , които си бръснат главите до голо, за жени - не бих го препоръчал, осваен ако не искат да ходят 1 година с перука. След това ефектът ще е видим, ама тази една година...

4.   Ходих при още един дерматолог, не ми каза нищо за самото лекарство и действието му, единствено ми каза дай да пробваме първо с един серум на Дюкре. Той бил само витамини и от него няма да има странички ефекти. Така и ще направя, силно се надявам да спре всичко това от него.