Споделена история от Здраве

Психично здраве,не издържам повече,моля ви помогнете със съвет..
Здравейте, от заглавието разбиа те, че е наистина важно и сериозно за мен..
момиче на 22 съм.. от няколко месеца се боря с психиката си.. виче не знам паник атаки ли са, психично разтройство ли е.. симптомите ми са изморяване, треперене на тялото, замайване шум в ушите гадене, сърцебиене, дишането.. пробвам всичко но знащо не минава на психиолг ходих, с приятели и близки споделям, влогори които говорят по тези теми слушам, в един момент трябваше да спра да говоря за тези тревжности било ще отмине, трябвало да не задълбочавам проблема, да приемам нещата каквито са, дори да ти е зле говори че си добре, след това не си повторяй че всичко е наред защото влагаш страх и негативна енергия и отново паник атаката идва.. няма развитие лекарства не искам да приемам, защото знам че съм силна но как да започна отново с нормалния си начин на живот без тези ежедневни симптоми да случвало се е да отминават, но отното се започват, омръзна ми лягайки си вечер да си мисля че умирам да получавам сърце биене, да ходя по болници и да ми казват че ми няма нищо.. а е депресия стрес и т. н които го е минал и преодолял помогнете ми кажете ми какво да правя пушач съм от доста години не знам дали играе роля за това споделям.. благодаря ви, за виманието!

Коментари

1.   Трябва да дадеш малко повече информация за живота си, има нещо, което ти причинява страдание, независимо дали го осъзнаваш или не.
Като зяло, като има проблем, има причина той да се появи. Затова да го прикриваш и да се правиш, че няма нищо е най-лошо, така само го задълбочаваш. Пробвай с молитва, доверие в истината. Няма от какво да те е страх, повярвай ми!

2.   Хм, сложна ситуация!
Вазопресинът как ти е? Да си развила някаква инсулинова резистентност?
Според мен, трябва да си направиш изследвания - хормони и инсулин задължително! Едва ли е само на психическа основа (и да е било - вече не е...)
Имай предвид, че повечето психолози са ала-бала. Другите пък, дори и да са добри специалисти, гледат да те изпързалят по накоя клинична пътека и най-малкото да те изпонабодат и да ти напраят изследвания които никак не са ти необходими. Ако познаваш някой доктор, който е посветен на работата си (най-добре личния, докато все още ги имаме) - обърни се към него.

3.   Здравей! От личен опит ти казвам да спреш кофеина, цигарите, да не прекаляваш със сладкото и си вземи някакви хубави витамини за отлепване. Ако започнеш и леки тренировки ще е чудесно.

4.   Хайде да идентифициране от къде идва всичко.
1. Кога се случва това? Изброй ситуации в които това те връхлита, хора които те карат да се чувстваш така.

5.   Пишеш, че си била по болници. Но направени ли са необходимите изследвания? Преди да се търси причината в психиката, трябва да се изключи възможността да идва от нещо друго. Ако се окаже вече, че няма соматични причини, тогава може да се насочиш към други възможности. Може да се консултираш с психиатър. По-добре познават материята от психолозите. Нужна е диагноза преди да се започне с адекватно лечение. Не искаш да приемаш лекарства, което е напълно разбираемо. Но понякога за съжаление те са нужни. Това съвсем не означава, че трябва да ги приемаш завинаги. След определен период могат да се спрат.
Цигарите никога не е късно да ги откажеш :-)

6.   Докато чета това си лежа в леглото на 4 км.тук не хапят лекарите. Едно момиче доста бързо я оправиха от паник атаките. Както ти казаха може хапчетата да са задължителни. Ако си пробвала спорт и здравословно хранене и не помага си трябва лекар

7.   Същата работа и при мен. Изследвай щитовидната жлеза, вит Д, вит Б12, направи си изследване за инсулинова резистентност. Ако всичко е наред иди на психиатър. При мен се оказа дефицит на вит Д, хипофунция и объркани хормони...

8.   Това едно изречение ли беше? Седни и помисли - съвсем честно пред себе си, какво не искаш да правиш, но го правиш в ежедневието си. Това е причината за паник-атаките. Нещо подсъзнателно те смущава, нещо не искаш да правиш, но го правиш. И организмът ти реагира.... Ако откриеш причината за паника атаките и отстраниш причинатат, това ще те излекува. Иначе може да си преуморена. Според мен тръгни на йога и медитация. Или започни умерено да спортуваш, да правиш преходи в планината... Но непременно открий какво правиш без да го искаш. Имаш някакво вътрешно противоречие.

9.   Изследвай си щитовидната жлеза. И тя може да предизвиква симптоми, които много приличат на проблеми с психиката.

10.   Ти си знаеш проблема защо питаш другите от цигарите е и от други грехове може би съвкупност спри цигарите първи и сексуалните връзки ако имаш такива изчакай 3 години и ще започнеш да се оправяш сега ще ти кажа как да спреш цигарите и секса се спира по същия начин това е най-ефективния.Когато определиш нещо за дибро или зло е много по лесно да спреш да го правиш ...всеки път когато ти се допуши си казваш това е зло и не го правиш и със секса е същотото .Модераторите да бъдат така добри да побликуват коментара ми за да не изпадат в твоята ситуация.

11.   Ти си знаеш проблема защо питаш другите от цигарите е и от други грехове може би съвкупност спри цигарите първи и сексуалните връзки ако имаш такива изчакай 3 години и ще започнеш да се оправяш сега ще ти кажа как да спреш цигарите и секса се спира по същия начин това е най-ефективния.Когато определиш нещо за дибро или зло е много по лесно да спреш да го правиш ...всеки път когато ти се допуши си казваш това е зло и не го правиш и със секса е същотото .Модераторите да бъдат така добри да побликуват коментара ми за да не изпадат в твоята ситуация.

13.   Ще ти кажа още нещо ако ходиш на психолог и ти иска пари значи не е лекар.За здраве пари не се вземат това е дълг ,а ако не го чуства като дълг значи не е лекар.

14.   Допълнение към горните две ,не искам да те плаша ,но цигарите са грях на чародейството ...прябва да изповядаш ,че при никакви обстоятелства повече не би запалила цигара.И тези духове които ти предизвикват тези симптоми постепенно ще започнат да отпадат от теб.

15.   Имаш тревожно разстройство. Добрата новина е, че може да се стабилизира с таблетки на растителна основа. Трябва да потърсиш добър невроог.

16.   Прилича на тревожно разстройство, както са ти казали вече. Лечение има, ако не вървят на добре нещата, отиди на психиатър (НЕ НА ПСИХОЛОГ). Казвам не на психолог, защото при някои хора тези проблеми са до генотип.

17.   Здравейте, до номер 7. Аз съм мъж на 49г. и имам дефицит на витамин Д чувствам се много зле би ли споделил как мина твоето лечение колко дълго продължи и как се лекува?

18.   Вземи си витамини от а до я и пий всеки ден.