Споделена история от Здраве

Прибиращи се тестиси
Здравейте! От около 2 години имам следния проблем...

Понякога когато мастурбирам или правя секс, единият или двата ми тестиса се прибират.
Натъртвам на "понякога", защото ми се случва само от време на време, не е всеки път.
Също така забелязвам тенденция, че ако мастурбирам или правя секс, след като преди това съм си взел топъл душ, то тогава случаите на "прибиращ се" тестис са редки.
Доста четох по темата, навсякъде пише, че не е нещо опасно, щом след като свърша тестисът се връща там където трябва да е.

Но все пак за да съм по-сигурен, че няма нищо опасно реших да попитам и тук. Има ли някакви рискове за здравето ми? И защо се случва от 2 години, а преди това не ми е имало нищо (поне не съм забелязал)?

М, 20 години

Коментари

1.   И аз съм така с десния, сигурно не е нещо опасно.

2.   Това я нещо съвсем нормално.

3.   Авторе, тази зима срещнах моя хирург, който ми извърши операцията, споделих й всичко, каквото съм споделил в тази тема, връзка ще пусна след малко! Тя ми каза "Така трябва да бъде, защото и бъбреците ти са на същото ниво и не може да се повдигне тестиса!" Казах й, че преди операцията не съм имал такъв проблем, но тя ми каза, че не съм забелязъл! Или може би да се обърна към друг специалист! Ето и връзката:
http://spodeli.net/5/story-128227.html

4.   Според мен това е напълно нормално, но все пак трябва лекар да те види!

5.   Хирург. Задължително.
Когато родих сина ми беше на 2г и беше със същия проблем. Доктора каза , че до 5г възраст,ако не паднат и не се покажат е нужна хирургическа намеса. Предполагам при теб е същото. В ежедневие не е проблем и опасно , но за създаване на поколение - там вече има шанс да не може.

6.   Мисля, че моят проблем и този, който е имал синът ви са различни. При него, от това което сте написала, явно става въпрос за Крипторхизъм. При Крипторхизмът тестисите не са си на мястото и въобще не са се спуснали. Аз нямам такъв проблем. Моите са си на мястото през 99,999% от времето, но се случва понякога когато правя секс или мастурбирам да се качат/приберат нагоре и то за съвсем кратко, тъй като с ръка веднага си ги избутвам там където трябва да са.

7.   Винаги съм смятал, че който не знае - пита... и в това няма нищо срамно. Сега се убеждавам, че "Всяко правило си има изключения."
Напълно нормално е - чети литература по темата. Образовай се да не се срамиш след време.