Споделена история от Здраве

Проблем с крака
Здравейте!
Искам да споделя с вас моя проблем, защото все повече започвам да се притеснявам да не е нещо наистина сериозно. Преди година започнах да ходя на по-дълги преходи в планината след като от много години не бях ходила. И започнах да усещам не просто обичайната мускулна треска, а някакво подгъване в свивката под лявото коляно, някаква такава слабост на това място, която при натоварване ме караше да губя правилен усет за движението на крака и дори да започна да го замятам надолу в стъпалото. Когато спирах да си почина за малко, нещата се оправяха и можех да тръгна пак нормално. Постепенно обаче оттогава досега положението се влоши. Сега като походя 2-3 км пеша, примерно докато отида до фитнеса, който ми е на 20 мин пеша ходене от вкъщи, кракът ми направо "изключва", стяга се целия, каквито там има нерви се схващат или поне аз така го усещам, започвам да го влача по земята и да се спъвам. Естествено пак се налага да спирам на всеки 100 метра и да почивам и въпреки това не мога да продължа да ходя нормално без да куцам. Е, ако седна някъде за 20-30 мин на кафе, тогава после вече хода нормално 1-2 км и после пак се повтаря същото. Ходих на невролози, казаха, че имам възпаление на нерв на крака, после взеха да гадаят дали не е някакво по-сериозно неврологично заболяване. Можело да е херния, можело да е МС... Сега ми предстоят още прегледи и изследвания и съм много изплашена. някой имал ли е подобни оплаквания, как ги е излекувал и каква му е била диагнозата? Ще се радвам да споделите мнение или личен опит поне да имам психическа подготовка какво да очаквам. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Пий разтворими капки "Ставиксин". Накисвай привечер ходилата си в гореща вода с морска сол в продължение на 20-ина минути, за срок от поне две седмици. Сутрин преди ставане, докато си легнала по гръб в леглото, се разтягай като звезда. Това ще отпусне ставите и сухожилията ти, може да помогне и при прищипан нерв.

- Кифлоприземител

2.   Много хора имат такива проблеми. Най-трудно е докато се диагностицира. Може да е много неща, може да е от дискова херния например. За да се докаже тя обаче ти трябва скенер или ЯМР, рентген не го хваща. Хвани го сериозно обаче този проблем. Аз съм с две дискови хернии и отделно имам и костно заболяване което не се лекува. От 18 годишен съм така. Даже и операцията не е гаранция, че ще се излекува човек. Ходи на физиотерапия също и гледай да не се натоварваш прекалено, понякога след тези оплаквания животът ти няма да е точно същият. Гледай и да си следиш теглото защото то натоварва всичко останало.
Ако имаш възможност се преглеждай при специалисти, не в малките поликлиники. И винаги вземай и второ мнение, независимо, че се плаща за частен преглед.