Споделена история от Здраве

Майка ми кара много тежка критическа...
Майка ми кара много тежка критическа. Пие хормонални лекарства за Ново фем, не знае дали да продължава да ги приема, или да ги спре. Искам да попитам дамите в тази възраст кой е по-добрият вариант? Притеснявам се, защото онзи ден бяхме на преглед и и откриха малка киста, а тя наскоро претърпя подобна операция. Четох, че при приемането на Ново фем, риска да се развие кистата е по-голям...
Моля за съвети и мнения

Коментари

1.   Нека спре хапчетата, щом и сега ? е трудна критическата. Увеличава се вероятността и от рак на гърдата и други болести. Вече хормоните на Запад са отхвърлени, само в краен случай и за ограничено време.
Майка кара също ужасна критическа, но симптомите намалявар все повече - остана плаченето за всяка дреболия, като малко дете е (пубертет).
Малко почнах повече да внимавам, ама тя реве от нищо. На вуйна ми поне ? мина и стана нормален човек... ще ? мине, но трябва да изтрае 3-5 г.

2.   Оле, благодаря ти и аз мисля, че трябва да ги спре и днес си говорихме и тя вика, че питала един лекар, той и казал да не ги спира, другия и казал да ги спира и тя не знае и вика виж в интернет. И ето аз писах тук. Мойта мама пък е в другата крайност- много зле се чувства, но неможе да реве. Всичко го събира в себе си. Почна да пие- това нз дали е от критическата... и постоянно някакви вълни топли, студени, адски много се поти- направо вода тече от лицето и. Много ме е жал да я гледам. За всяко нещо се хваща и почва да се дразни, много нервна и раздразнителна стана, никога не е била така. Аз се старая много да се държа добре и се надявам да и мине по скоро.

3.   Ами виж, щом хапчетата не ? помагат, защо да рискува рак? На запад беше масово това с хормоните, сега не познавам жена, която ги взима.
Ще ? мине, но просто поне 2-3 г. трае. Хормоните са временно решение... това не е болест, все пак... не си заслужава рак на гърдата просто!
Нека остави природата да си свърши работата...
A. (1)

4.   Опитайте с билки, хомеопатия-на някои жени и от лекарствата за менопауза им става лошо-това са хормони. Ще мине и този период, само се въоръжете с търпение!

5.   По-добре да си вземе комбинация от табл. мента глог и валериан. Това е нормален период в живота, също като пубертета, ама тогава сме млади и издържаме повече. Търпение и спокойствие й трябва и много разбиране и внимание от теб и близките към нея.
Мяу

6.   Аз съм жена на 47 г. От няколко месеца нямам цикъл и в началото се чувствах много зле. Освен, че бях много раздразнителна често се и сдухвах и от мисълта която май сама си налагах, че съм на прага на старостта. Гинеколожката ми изписа хормони от които се почувствах още по-зле. Една позната аптекарка ми препоръча Ремифемин /на билкова основа/, пия ги вече почти три месеца и се чувстам добре. Попромених и мисленето си, все пак си дадох сметка, че изглеждам и се чувствам добре. Слаба съм, привлекателна, имам семейство и работа.. и не е настъпил края на света. Просто всеки минава през този преход, но при някои е по-труден, при други по-лесен. Желая успех на майка ти!

7.   Браво, момичета, че се справяте. Аз не вярвам много в хомеопатията, но пък в никакъв случай няма да навреди, а и все пак има растения, които са се доказали от хилядолетия!

Нека 6 да не спира с контрацепцията, защото много жени забременяват в тази възраст - ще имаш отново цикъл за някой и друг месец, после съвсем ще спре. Прабаба ми така е родила... мислила жената, че е в критическа. Здраво дете е родила на близо 50.

Не се отписвайте, дами - сега започва животът - децата са големи, имате опит и не се оставяте да ви мачкат и да ви тормозят разни глупости (и мъже)...
А.

8.   Аз съм на 50 и съм в критическа. Не пия никави хапчета. Каквото стане. Идва ми нередовно. Също се разплаквам бързо и се обиждам от нищо. Повече разходки и срещи с приятелки. Опитвайте се да не я дразните. Трябва да ст е внимателни всички с нея. И аз съм за глог, мента и валериян. И още, бях си внушила, че съм бременна. Пращах дъщеря ми за тест. А бе общо взето сме като децата.