Споделена история от Здраве

Постоянно се чувствам зле моля за съвети
Здравейте! Имам много сериозен нерешим проблем, и моля за вашето силно внимание. Аз съм мъж на 27 години, от 9 месеца насам, някъде октомври 2021 се влоших внезапно. Получих мускулни крампи отпадналост, замайване и виене на свят и слаби спомени, също така имам тежест на гърдите и силен задух и много трудно върша ежедневните си ангажименти, малко да се натоваря с работа или да тринирам и почва да ми се повдига и вие свят, а главата ми ще се пръсне и пулса ми се ускорява, а ми изследваха сърцето и казаха нищо, както и трудно работя и не понасям никакво натоварване, а главата ми се вие вътрешно свят, все едно съм се напил едно такова без видимо да залитам, а просто е вътре в главата ми или все едно си излязъл от упойка абе като в на сън все едно живееш и по някога объркване и слаба памет. Също така почнах от тази година да се потя много и постоянно и постоянно имам сухи устни Минах личен доктор, минах прегледи невролози както и пълна кръвна картина плюс и витамини и няколко теста за ковид, всичко е в норми и видимо няма причина. Личния ми каза че от изследванията имам много антитела и вероятно съм изкарал ковид през зимата и сега имам дълготрайни последици, понеже 90% съм отговарял на симптомите след ковид като останалите. Също така имам и парене на гърдите и ако пия 50 мл алкохол почва да ми паре и гадене, а това никога не ми се е случвало и с това виене на свят и неиздържливост простоо, пък съм млад човек и трябва да работя и ми се живее. Изписа ми някакви лекарства витамини Б6 анкерман Д3 и магнезии плюс Вестигикс за вестибуларен апарат но ефект никакъв! Моля за вашите препоръки какво да правя какво да приемам и как да се лекувам

Коментари

1.   Физическите симптоми са отражение на мисълта. Самонаблюдавай се, низнам дали са ти изследвани хормоните, ако не са напрони го, за са се види щитовидната жлеза, от описанието ме насочва към този проблем. Освин това забележи кога се чувстваш най-добре и има ли връзка с психиката негативни хора, ситуации. Енергията може да ти струва нереалистчно но това е много важно, домът ти. Захвани се и изхвърли всичко, което не ползваш, стари дрехи, обувки....книги. Боядисай, освежи вкъщи, смени мебели. Ако има нещо скъсано, счупено, старо просто го махни. Повярвай ми, средата има много голямо значение.

3.   Пост ковид. Вероятно и паник атаки

4.   Добави цинк и селен и виж дали ще се вдигнеш малко. Витамините ги взимаш в отделни разфасовки, а не в комбинирани витамини.

5.   Тези симптоми са свързани с дефицит на витамин Б12, за съжаление говоря от личен опит. Преди време се бях заразила от храна с бактерията Хеликобактер Пилори, гастрит лекувах 5 години, после се възстанових, стомаха ми е здрав, но се установи, че имам увредени периферни нерви-години преди да ми поставят някаква диагноза, всички малоумни лекари, включително и невролози, при които ходих ме гледаха, като телета, все едно си измислям, защото всички изследвания ми бях отлични. При мен така започна с виене на свят, безсилие, отпадналост, хронична умора без видима причина и после почнаха мравучкания, парене, чувство за горене в ръцете и краката; външно не му личи на човек и като ме виждаха такава една със свежо лице и поглед и изследванията в норма, и ме изпращаха да си ходя без диагноза. Ти си писал, че си правил изследване за витамини, но виж дали в него е бил включен и Б12. Това за онази стомашна бактерия горе, го споменах, защото ако не се вземат мерки навреме и да се пият антибиотици, за да се изчисти тялото от тази бактерия, после организма губи естествената си способност да усвоява вит. Б 12 от храната и това води до увреждане на периферните нерви замаяност, безсилие, трудност за концентрация поради постоянна сънливост, дори и след сън и т. н. Отразява се и на косата, пада много повече от нормално. Пиши все пак -дали вит. Б 12 ти е в норма, ако не е и имаш дефицит-значи от това. Не си споменал мравучкания в периферните нерви или болки в ръцете и краката при движение и дори лека физ. активност, но те нещата се проявават с времето, ако е от това. Може и да не е... дано при теб не е това, защото е кошмар Периферната Полиневропатия-години наред се тормозих, в последно време взех да се оправям, но и до ден днешен трябва постоянно да пия чайове с този витамин, защото тялото ми не го усвоява от храната, като преди и за съжаление за това е допринесло и едно лекарство, което пих докато лекувах стомаха преди време-по-късно разбрах за това. Ако е дефицит на Б 12-не ти препоръчвам да го приемаш във форма цианокобаламин, защото бързо се отделя от тялото с урината и няма полза ни от хапчета, ни инжекции, но тъпите лекари естествено изписват на поразия всякакви боклуци, за да се харчат повече и повече пари на вятъра. Ще спра дотук, че много дълъг коментар ще стане, а може и да не е това причината за твоите проблеми, но ако е-пиши-ще ти дам съвет, защото съм се напатила от некомпетентни т. нар. лекари и ще се радвам да помогна, ако мога на някой, който е в подобно положение. При дефицит на Б12 ги има и мускулните крампи и жестоките мигрени продължаващи с часове наред... В началото, като бях само с тези леки симптоми, които ти споменаваш... казвам леки, защото после видях какво стана и колко по-зле може да е, но мислех да не е хипофункция на щитовидната жлеза-и това не беше. От един жалък витамин, от дефицита му-направо ми се разказа играта в продължение на няколко години, накрая буквално трябваше да настоявам пред невролога, че въпреки че той не смята, че имало нужда от Електромиография-все пак искам да направя изследването, за да видя за себе си резултата. Не можеш да си представиш онзи невролог, шеф на клиника и т. н., какви очи опули, като видя накрая черно на бяло жестоката истина- 6 големи увреди нерви по протежението на целите ръце и крака и т. н., да не обяснявам надълго, че като се сетя за всички жалки присмехулни идиоти с бели престилки и ми иде да повръщам цяла година. Причината за увредата беше само тоя дефицит на Б 12. Всичко останало си беше отлично, като резултат от кръвните изследвания, а ме изследваха за цял куп неща. Истината, е че години наред -всеки един ден-съм се чувствала все едно съм на някакви наркотици, постоянно замаяна, уморена, изтощена без никаква логична причина-плитко дишане, такава умора, че дори не ти е до ядене, на 33 г. , хората си мислят, че още съм в Гимназията, ха ха, не ми дават повече от 21 г. защото едно миловидно лице и т. н., външно изглеждам свежо, а вътрешно -само аз си знам какво ми беше, след тъпия университет и целия жалък стрес и онази бактерия, после и увредените нерви... -само ще ти кажа, че симптомите, които описваш са леката част, ако е дефицит на Б12; с тях почнах и с тях завърших-още не съм на 100 процента, като преди, но не се и надявам кой знае колко много, защото много надежди рухнаха през годините... , но все пак-средната част е най-тежка-увреждат се и сетивни нерви... леглото ми няма пружини, но преди време чувството беше, все едно съм легнала на хиляди игли, да заспиш с тези болки-си е мисия невъзможна почти... Ако по-рано ми бяха поставили диагноза -нямаше да се стигне до кошмарни преживявания. Както и да е-не се изживявам, като жертва, защото не съм. Силен Дух и характер съм-оправих се поне на 95 процента към днешна дата и то със собствени усилия, много четене и т. н. За ония с белите престилки, дето се имат за голямата работа... хм. такива неща мога да изпиша, че... , но не ми се ще да повръщам само при мисълта за тяхната Некомпетентност, затова ще си спестя ругатните по техен адрес. Откакто се помня, да ти кажа честно-сещам се за 1-2 лекари свестни. Останалите, при които съм била -се оказаха жалки малоумни типове, които въпреки дипломите си-се видя, че на практика-за нищо не стават. Моля модераторите да публикуват коментара ми, въпреки че на моменти колкото и да се опитвах да се сдържа-си казах някои неща по повод на т. нар. лекари, при които съм ходила през годините, все пак не съм споменавала нито градове, нито имена и съм написала, че има тук-таме и свестни лекари, които си разбират от работата, но тях не с лупа, ами с микроскоп да ги търсиш. И за стомаха ми преди да ми кажат какво е точно-минах през двама лекари-мъж и жена и двамата такива грешни глупости ми казваха... накрая след една торба изписани лекарства от единия, ( който после разбрах го уволнили от болницата-2 години по-късно-защото е навредил и на други хора от Некомпетентност), беше се стигнало и до едно крайно състояние в което не можех да дишам от болки в стомаха и на следващия ден, когато бях в кабинета на онзи -глупака се ядоса, заради оплакванията и ме изгони от стаята навън да съм чакала, да напише здравните книжки на пенсионерите-хм. по онова време бях отчаяна и обезверена, но ако ми бяха останали малко сили поне да се разправям-на онзи щях да му вдигна луд скандал, защото мразя психопатите, които се подиграват със здравето на хората, хем хората им плащат здравни осигуровки.. и за какво? ! После така или иначе-пак всички изследвания си ги плащаш сам, защото жалката здравна каса нищо не покривала нали? ! И после и купища пари за безполезни лекарства или по-точно отрови, които купуваш от аптеката и вредят на куп други системи и органи в тялото, докато уж лекуват основната ти болежка. Последно-една невроложка ми изписа 3 лекарства, едно от които -само листовката му със странични ефекти, нежелани реакции и повечето при 1 на 10 души, само размера на листовката беше като чаршаф дълъг и въпреки, че не се филмирам, като някои за странични ефекти и т. н., все пак си беше прекалено.. най-тъпото от всичко беше това, че лекарството е от онези, които после почнеш ли да ги спираш-трябва така бавно и продължително да влачиш спирането на лекарството, че все едно си отишъл в програма за лечение на хероинова зависимост и после сума ти време влачиш метадона с капкомери идва ли не, докато се откачиш и оттам. Съжалявам, че правя такива сравнения, но истината е, че и онези, които уж лекуват хората с метадон и те не им помагат особено и за съжаление не говоря на теория, а от напатили си хора... но това е друга много дълга тема. А по отношение на лекарството, което онази невроложка ми изписа... ами бях в шок, като му прочетох листовката-защото оная много добре е знаела какви рецепти изписва, но все пак грам не и се е събудил морала, ако въобще има такъв... Да изпише такова лекарство и то в момент, в който си бях почти напълно излекувана, добре че на 3-тия ден го спря, иначе щях да си върна уврежданията в нервите и симптомите свързани с тях-още повече, че дори си го пише в листовката, че по време на лечението и т. н. -и защо тогава въобще съществува подобно уж лекарство??? !!! То неслучайно си има една приказка- на полицаи, военни, лекари и политици-вяра да Нямаш, даже напротив-към тях трябва първо да се подхожда с Недоверие, ако въобще се сблъскаш с такива. Иронията в цялата работа е, че когато преди време едва се движех и бях на ръба на парализата, защото едва си стоях на краката и на 5-тата минута трябваше да седна някъде, заради адската болка в увредените нерви, а с ръце едва вдигах тигана от котлона.... , тогава когато не можех да спя от болки и всяко движение беше с адско усилие на волята и силна психика... , нито един лекар, не счете, че е нужно да ми изпише каквото и да е обезболяващо, дори и от по-леките - а на мен ми беше нужно доста силно обезболяващо предвид състоянието ми... няма да си кривя Душата-истината е, че ако движех в такива среди и имах такива познати-бях стигнала до такъв психически етап и отчаяние от цялото безсмислие на болките, че въпреки, че съм наясно с последиците-вероятно щях да се закача за един конкретен наркотик... Но ето-стана чудо... Духът е по-силен от материята, от физическото. А по горе-понеже писах за оная невроложка и лекарството, което ми изписа-не, не беше Оксикодон, много по-тъпо лекарство, по-точно чиста отрова.... химиите се развиват... От Сърце и Душа-пожелавам на оная и всички безморални същества, като нея-да вървят по Д. волите. Още веднъж моля-модераторите да ми публикуват коментара, надявам се да помогне и на момчето, което е писало поста и на други, които са се напатили. Защото щом нещо те боли и не си добре и да ти разправят там разни лекари, че нищо ти няма-трябва да се стигне до истината и със собствени усилия, после като ти изпишат лекарства-четат се листовките и по два пъти. Ясно е, че ще изписват такива лекарства, които не само, че няма веднага да те излекуват, но и ще ти вредят, че пак да ходиш при тях, за да не умрат от глад, защото те не работят за здравето на хората, а срещу него. Пак казвам-не слагам всички лекари под общ знаменател, нявсякъде има и морални и безсъвестни... във всички професии е така. Съвестните-колкото да те насочат, какво ти има и може би при нужда крайна -някой и друг антибиотик, но за съвсем кратко време, после-хомеопатия, билки, правилни мисловни модели и така.

6.   Кръвна захар, инсулин? Ако-да, как са изследвани?

7.   Сърцето е добре, казваш. Преглеждани ли са ти основно белите дробове (симптомите така описани приличат на липса на достатъчно кислород в организма), този индекс имаш ли го в изследванията SpO2 и с какви стойности е? Прочети за хипоксемията. Също така провери за шипове във врата - проучи за добър кинезитерапевт или масажист и върви на няколко масажа. Да обърнат внимание на врата и гръбначния стълб.

8.   Номер 5, съчувствам ти, това през което си преминала е някакъв УЖАС. И аз така си изпатих от лекари, но с една идея по-леко. Все пак се опитвам да разбера и тях - системата ги смазва, още повече последните две години с тая тъпа пандемия. За съжаление, симптомите, които описва автора може наистина и да са от лонгковид, даже от него също можеш да имаш дефицит на Б12, но не е само този механизъм който прави върпосния лонгковид.
Така или иначе, хубаво е автора да си пусне изследвания за Б12, също и за вит. Б6, витамин Д, д-димер. Ако наистина има дефицит на Б12 да взима формата метилкобаламин, а не цианкобаламин, както номер 5 отбеляза.

9.   Абе пич, това с дефицита на витамини, което са ти описали със сигурност може да е причина да се чустваш зле.

Според мен обаче може и да и има психологична причина - това са симптоми на бърнаут. Могат да се появят от системно преработване, но и ако има някаква форма на тормоз, неудовлетворение, депресивни състояния, и т.н.

А дори и постковид - четвъртата най-често срещана причина за тежко изкаран ковид е страх. Страховите състояния отслабват имунната система.

Вероятно при теб е някаква комбинация. Не ми звучи да е само на материално ниво. Какво се случи октомври 2021?

10.   Автора съм
Споменах че съм си направил изследвания и щетовлидната ми жлеза и хормоните ми са в норми както и витамин Б12
Направена ми е снимка на белите ми дробове и съм чист също
Номер 7- Хипоксемията не съм се изследвал и как става това на гладно и с кръвни проби ли

11.   На 26г съм и аз също от години го имам този проблем с отпадналост и виене на свят все си казвах, че е на психическа основа, но се реших да си пусна пълна кръвна картина и ще напиша резултатите като ги получа.

12.   Провери си феритина. Аз имах същите симптоми.. Мозъкът ми все едно беше пуснат на центрофуга и аз самата се въртях около остта си, в права линия не можех да ходя, не можех да преглъщам и за най-голям мой ужас не можех да задъжам урината си, окапаха ми и веждите, косата. Много е важно да попаднеш на доктор, който да ти направи наистина всички изследвания за определяне на анемията и да назначи подходящите лекарства. Пкк, асат, алат, желязо, жск, феритин, фолиева киселина, б12, цинк, мед, морфология на еритроцити, ретиколоцити, електрофореза на хемоглобина. Това, че нещо ти изглежда в норма и е в референтни граници е доста голяма заблуда. Примерно моята анемия е такава, че хемоглобина ми е 130, желязо 16 и хоп феритин 7. В кр. картина ЖСК показва каква е анемията и според другите компоненти се преценя какво да пиеш. Ако желаеш препиши си какви са стойностите на кръвните изследвания да ги видя.

13.   Значи авторе аз имах буквално същите симптоми и лекарите ме объркваха, отлагах да си направя изследване на витамин д никой не ми го беше назначил, но той има пряка връзка с депресивни симптоми, отлагах, защото е скъпо близо 50 лева, но се оказа, че имам изключително ниски нива, под нормата на най-ниските, набавих го и се оправих.

14.   Автора съм до Номер 9
Нали споменх че си направих пълна кръвна картина и витамини хормони и щетовлидна жлеза са ми в норми.
А октомври 2021 ми се струпаха неща наведнъж, баща ми получи инфаркт и едвам го стабилизираха, после баща ми и майка ми бяха заразени от ковид съответно и аз и го изкарахме и после дядо ми почина което за мене беше шок и голям стрес а бяхме много близки.
След което се разделих с приятелката. Сега съм щастлив и правя каквото ми харесва но каквото и да правя и антидепресанти да взимм и психолози и невролози ефект няма от изписаното им. Дали пък и не са последствия след прекаран ковид

15.   От номер 11. Резултата показа, че имам ниски нива на витамин Б12, препоръча ми да пия Регулатпро Био и след това да отида пак на тест за да се видят показателите какви са.

16.   Номер 7 съм, да ковидът прави такива неща, но добрата новина е, че е обратим процес, стига да се предприемат мерки, и да, ако имаш постковидна скрита анамемия, съответно това е една от причините за хипоксемия, е възможно да се чудиш откъде ти е дошло. Реално и при чисти бели дробове, можеш да имаш проблеми и то големи - слепване на алвеоли примерно - главна причина за дихателна недостатъчност, съответно за липса на кислород и от там на замаяност и болки в гърдите. Трябва да се изследва газообмена на белите дробове, има такива клинични изпитвания - т.е. пак при белодробен лекар. Ако няма проблеми във функциите на белите дробове, върви на юмейхо или рейки масаж, да не се окаже засегнат нерв, който трябва да бъде "наместен". Или засегнати нервни коренчета (паренето в гърдите). След като това отпадне като фактор и още има проблем - може да е паник атаки (ускорен пулс, задух, замаяност, болка или парене в областта на гърдите), съдови проблеми, перикардит, жлъчка дори и какво ли още не. Така като не можеш да обикаляш от лекар на лекар до безкрай, поразпитай за добър лекар "Вътрешни болести" (те са по-общи специалисти), па макар и в друго населено място, върви с всички изследвания и си кажи случая. Но първо на читав белодробен специалист, настоявай за функционални изследвания на белите дробове. Междувременно яж много краве масло, пилешка супа, поливай салатите с много зехтин и пий много вода.

17.   Към автора- ходил ли си да ти бият ваксина срещу ковид?

18.   Здравей! Съжалявам, че преживяваш нещо подобно - знам от личен опит колко е тежко и колко воля и сила са необходими, за да продължаваш да се бориш с това, в което се е превърнал животът ти. Добрата новина е, че ако не се откажеш рано или късно ще надвиеш обстоятелствата. Колкото и да е трудно.

Не се отказвай да намериш какво причинява проблема ти. При мен се оказа, че е нещо, за което в България почти никой не е чувал и не говори, а именно електромагнитна свръхчувствителност. Тоест нервната ти система било то поради силен психологически стрес, проблеми с гръбначния стълб или друга физиологична причина става свръхчувствителна към електромагнитните вълни около над, а те са навсякъде - WiFi, антените на мобилните оператори (в големите градове ги поставят върху все повече кооперации) и др. Шансовете и при теб да е това са малки, но за да разбереш опитай да прекараш известно време сред природата - някъде в гора със слаб обхват или в село или малко населено място, далеч от антените.

Каквото и да е ти пожелавам вяра, смелост и да не се откзваш. Изход има и от най-невъзможната ситуация.

20.   Здравейте, въпроса ми е до номер 13 колко дълго беше лечението и с какво се лекувахте?

21.   До автора. Бихте ли споделили добре ли си вече и какво е лечението.