Споделена история от Здраве

Хиперхидроза (Помощ)
Здравейте, от близо 10 години ( В момента съм на 29, мъж)страдам от обилно потене на цялото тяло ( най-вече ръце, крака, лице, подмишници) Близо 7 години от тия 10 прекарах пиян ( само като се напия спирах да се потя и то напълно) след това осъзнах че алкохола ми носи повече проблеми от колкото решава и реших да спра окончателно и го направих. След което станах А- социален напуснах работа спрях да излизам, депресирах се и почти не виждам смисъл да правя каквото и да било в живота си... А ми се иска. 24/7 съм мокър, потен навсякъде без абсолютно никаква причина, което ме убива буквално. Има ли някой страдаш или излекувал се от това отвратително заболяване ако може съвети към кого (какво) да се обърна за да се почувствам жив отново? Благодаря на всички отзовали се!

Коментари

1.   По- лошото е, че с потта губиш и ценни за организма минерали и витамини, което води до много по- сериозни проблеми.
Лекар трябва за да се види защо са ти хиперактивни жлезите.
Като нещо безобидно предлагам да започнеш да пиеш масло от онагра, има ги на перлички. Погрешно е мисленето, че са само за жени, проучи.
Но за корекция/лечение ти трябва първо лекар поне да се установи причината.

2.   Е аз съм жена и го имам този проблем от 20 г. и много други хора го имат. Хубаво е да приемеш себе си такъв какъвто си. Когато аз го направих спря да ми пука толкова и си живея живота.
Съвременната медицина все още не знае причината за този проблем, последните 15 г изчетох всичко! . И аз искам лек, но докато го открият какво, да спрем да живеем ли? . Честно да ти кажа преди мислих, че всеки гледа само това в мен, че лицето ми е постоянно мокро и т. н. но като реших да не го мисля, гледам че повечето проблеми са в главата ми. Работя си, излизам си, вярно повече се потя от другите, ама всеки си има проблеми, някои имат и по- сложни! Никой не се държи различно с мен. И на мен ми се иска да се гримирам, да сложа спирала или фон дьо тен, мисия невъзможна :) сещаш се защо.
Иначе има няколко причини за хиперхидрозата прекалена чувствителност ( щом с пиене е минавало, може би е това, потърси книги за личностно развитие ако си притеснителен), проблеми с щитовидната и надбъбречната жлеза също са причина, даже една от основните.
Килограмите също много влиаят.
Това което може да направиш е да си купиш Одорекс с него поне от 10 г не се потя подмишниците, което е супер :)
И стига си се сдухвал заради това.

3.   Авторе и н 2, 1 съм, една от чай честите причини за хиперхидроза е в надбъбречните жлези. Друга е щитовидната жлеза. Първата по- трудно се открива като причина.
С анализи и точна диагноза лесно може да се контролира.
Има хора които си инжектира ботокс в помните жлези за да намалят потене, но си е нож с две остриета това.