Споделена история от Здраве

ХИВ/СПИН
Здравейте! Момиче съм с активен полов живот и много искам да си направя тест за ХИВ/СПИН за моя сигурност, но не съм много на ясно с нещата как стават дали може някой който е правил д Ами обясни как се прави, колко струва, във всяка лаборатория ли е и т.н. Много ще съм ви благодарна!

Коментари

1.   Аз си правих изследване за ХИВ, тъй като съм гей и имах притеснения, че може да съм болен. Отидох сутринта, само че си правих това изследване на гладно (не знам дали така трябва да бъде), взеха ми кръв от вената, това беше. В лаборатория Рамус си правих това изследване.

М23

2.   Влизаш в първата лаборатория и вземаш ценоразпис или по името в интернет пак намираш ценорасписа и проверяваш как се прави това изследване.

3.   Това изследване е добре да върви и с други, щом мислиш че има риск да си хванала болести.
Хив не е толкова разпространен в България, освен това не се предава лесно. Едва ли го имаш.
Лабораториите имат пакети полово предавани заболявания, където се изследва освен Хив, също и хепатит и други. Най-добре си направи пълен пакет, не е чак много скъпо.

4.   Изследването за ХИВ/СПИН е безплатно и анонимно. Напиши в Гугъл изследване за ХИВ и ще ти излезне къде можеш да отидеш. Дори до колкото знам вече взимат кръв от пръста и резултатите са до 6/7 дни. Успех!

5.   Номер 4, като никога не си си правил тест за ХИВ, защо лъжеш?
Изскедването не е анонимно!!!
Правила съм си тест за HIV 5 пъти в живота. Един в Цибалаб и четири в Токуда-Аджибадем и всички са били с моя профил и моето име. Всички до един отрицателни. Правят ги едновременно за HIV 1 и 2. Изследванията са в личния профил с трите имена и ЕГН.

6.   До номер 5, наистина можеш да си направиш анонимен и безплатен тест, явно ти не си наясно. Така наречените КАБИКС кабинети има ги в по-големите градове на страната. До автора, напиши КАБИКС кабинети и ще ти излязат всички адреси в страната. Поздрави и успех!

7.   От номер 4 до номер 5. Имената и ЕГН-то ти ги знаят само тези, което те изследват, иначе си с номер и е анонимно, тия 5 теста са били в сънищата ти явно. Прочети навсякъде пиши, че е анонимно!

9.   Номер 7, голям жалкар си!!!
Ако си някой видещ разюздан полов живот, сигурно си се осведомил и за някакви псевдоанонимни лаборатории, заради личен страх от резултата.
ЕГН се вписва във всяка болница и лаборатория, и се правят такива изследвания. Взема се венозна кръв. За всяка жена, която иска да запази стволовите клетки на детето си се правят изследвания за HIV, хепатит B, C и сифилис.
Ако имаше къде, щях и да публикувам изскедванията. Никога не съм имала притеснения, че ще излязат положителни, затова нямам нужда от скрити кабинети.