Споделена история от Здраве

Цистит, простатит - Не знам!.....
Здравейте. Препоръчайте ми нещо за това често уриниране. Бях на сумати лекари, сумати хапчета изпих и абсолютно нищо. Вече ме е страх и вода да пия.. Абсолютно на всеки час, даже и на половин, ходя до тоалетната по малка/средна нужда. Понякога се случва и още веднага след пишкане да ми се ходи отново, все едно не съм си изпразнил мехура напълно. А тази бавна струя и понякога трудно започване на уринирането, паренето е супер леко, понякога го има, понякога изобщо не го усещам, ме съсипват направо.. Трябва да напъвам, за да се изчуркам..

Вече си мисля, че всичко е подсъзнателно и обмислям да пия някакви хапчета за стрес или за нервната система.
Да допълня, че краката са студени през повечето, когато съм вкъщи, а когато изляза навънка, след това са супер потни и чорапите все едно са мокри.
Не знам какво да правя. Омръзна ми вече с това, а и колкото да не му обръщам внимание, още по - зле става. Омръзна ми и от доктори..
Почнах да ограничавам и водата, защото когато я и приемам и нея, няма мърдане от вкъщи.. ( не го казвам в буквалния смисъл. Пия по литър, литър и половина на ден. Просто реших да направя 2 дни експеримент да пия супер малко вода - ефекта е същия, само дето цветът на урината е по - жълта/мътна. А със нормалната доза вода на ден е 2x без вода. )
Ограничих сладкото, защото си мислех, че е от него, но не..
Пиех антибиотици и всякакви други л@й@а, но само със супер малко ефект. След седмица отново започват нещата.
Секс-а винаги го правя със презерватив, даже стана месец откакто не съм, защото просто не мога.
Вече не издържам с това уриниране..

Коментари

1.   Не се научихте да започвате темите си с показване на възрастта си. За здравни теми това е най съществено. Щом секса ти е още важен, допускам, че си още млад. Както описваш симнтомите, проблема е в простатата. Тя може да нарастне и при млади мъже, най вече при възпаление(простатит), и затова трудно уринираш, няма средна нужда. Не знам при какви доктори ходиш, но поне диагноза трябва да са ти поставили. С ултразвук могат да определят размера на простатата. Ако е уголемена, ще ти направят туморен маркер-РСА и да доуточнят диагнозата. Ако РСА е извън нормата ще направят допълнителни изследвания и чак тогава трябва да уточните лечението. Не пишеш от къде си, но бъди сигурен, че селският фелдшер няма да те излекува. Вземай мерки навреме, положението е сериозно. Като най безобидно и безопасно лечение можеш да опиташ с простамол-уно(не е хранителна добавка), но успоредно с това, си направи нужните изследвания.

2.   Човек, чичо ми имаше подобни симптоми и почина от рак на простата, защото не го хвана навреме, отивай на лекар, дано не е това

3.   Аз мъж на почти 33 и имам абсолютно същите симптоми, мислех че е заради бъбреците, а то било простатата. Чаках да се оправя от самосебе си. Добре, че прочетох тази тема, благодаря ви, ще ходя на лекар.

4.   От автора.
След нова година ще мога да взема направление и да отида на друг уролог, защото сменихме личния лекар.
На 20 години съм. Доста ме претиснихте с този рак на простатата..

5.   RSA може да си направиш веднага в някоя лаборатория. 12лв мисля, че струваше и резултатите го дават на същия ден.

6.   Не се паникьосвай, рака при младите е по малко вероятен, но щом ги имаш описаните симптоми, явно е, че нещо става с простатата ти. Щом си 20 годишен внимавай с какви правиш секс, изглежда си сгафил някъде и си прихванал някоя венерическа болест. Посещението ти при лекар е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, и без паника, ще се оправиш, но се пази.

7.   Aйде, сега рак на 20 годишно момче!
Ако и от София, да те насоча към специалист?

8.   При висока захар също има често уриниране, дори да не си пил много течности.

9.   От автора.
Утре отивам да си направя total Psa тест.. След нова година веднага след като влезе в сила новия личен, ще отида на друг уролог. От Бургас съм. Моля предложете добър уролог.

10.   Авторе, само РСА тотал нищо не значи, причините да е извън нормата са много. Трябва да си направиш и РСА -фрее(свободен) и да се изчисли процентното отношение между двата, засега това е най точната диагноза. Ако отношението е над 25%, няма страшно, ако е по малко, ще трябва пункция.

11.   Възможно е да си хванал си венерическа болест от някоя. Получава се възпаление на тестисите/пикочните пътища и болката стига чак до бъбреците. Лекува се продължително с много силни антибиотици и преустановяване на контактите с тази жена. Диагностицира се от лекар уролог с преглед на ехограф. Точната гъба/причинител може въобще да не я хванат. Използването на презервативи също не помага.

12.   Авторе и аз съм от Бургас, жена на 32 със същите симптоми. Предстои ми цистоскопия в Сърце и Мозък. Моля, пиши къде си ходил и какво са ти казали