Споделена история от Здраве

Въпрос за антидепресантите
Здравейте. Момиче на 21 съм. От години се чувствам подтисната, нямам мотивация за почти нищо, социалният ми живот и връзки са към нулата, изпитвам тревожност всяка минута, в която съм будна. Ходих на психолог няколко пъти, но не доведе до положителна промяна в настроението ми, но поне от части ми помогна да си разбера травмите от детството. Както и да е, само с психолог явно няма да стане. Раздразнителна съм, натоварвам и себе си и хората около мен. Искам да отида на психиатър и да започна да се лекувам, защото в някакъв момент ще се срина тотално. Единственото ми притеснение са лекарствата - ще развия ли зависимост, ако ги спра, ще се влоши ли състоянието ми, какви странични ефекти може да имат? Всякаква информация и ваш личен опит ще са ми от полза, благодаря предварително!

Коментари

1.   Всичко ти идва от акъла, трябва да си промениш мисленето! Започни да четеш книги, някакви позитивни, например "Монахът, който продаде своето ферари", занимавай се повече с нещата, които обичаш, почивай си повече, релаксирай, намери си начини. Всеки има своя. :)

2.   Може би имаш ниско самочувствие, намери някакви начини да придобиеш повече и да харесваш себе си, обичай се, не гледай все лесното, лесното накрая излиза трудно - подобно на евтиното излиза скъпо.

3.   Ще говоря от собствен опит - пих антидепресанти, от модерните - няма зависимост, спрях ги лесно, засега депресията не се е върнала.
На мен ми помогнаха много. Пих ги над година и половина.
Зависимост се развива към бензодиазепини, но те вече не се изписват лесно, обикновено ги дават на хора с голяма вероятност за самоубийство и то за кратък период от време.
Важно е да попаднеш на правилния лекар и да ти изпише подходящи за теб лекарства.
Успех авторке!

4.   Поредната депресирана. Трябва ти мъж, моме, да те помпи. Така ще се излекуваш. Иначе ако искаш да вървиш още по-бързо към дъното, пий антидепресанти. Случаите като номер 3 са по-скоро изключения. Антидепресантите те правят зависима. Освен това химията, която е там не само повлиява на нервната система, но и на много други неща; включително и на половата. С тях можеш тотално да си разбишкаш половия живот, ако въобще водиш, но и да не водиш, шансът да ти падне либидото до 0 е огромен. Ще видиш мъж през крив макарон. А си на 21, а не на 50, за да тръгнеш да отписваш сексуалния си живот. Отделно, че от тях можеш да започнеш да спиш по-дълго, да си умърлушена през деня, да нямаш тонус и желание за нищо.
Препоръшвам ти да си изследваш женските хормони, тези на щитовидната също. Отиди на ендокринолог, намери и друг психолог, психотерапевт. Пий витамини, яж плодове. Намери си гадже, което да е до теб и да се обичате. Спортувай. Това е пътят към излекуването ти.
Успех и не се предавай.

5.   Здравей!
Съжалявам за състоянието, в което се намираш. Съжалявам и за хора, които са като потребителя от 3-ти коментар и омаловажават психичните заболявания.

Антидепресантите се взимат по схема и при правилен прием повечето от тях не водят до привикване. Моят съвет е да посетиш психиатър, невролог и ендокринолог. В много от случаите депресията се държи на хормонален дисбаланс или недостиг на определени витамини. Аз съм с тежък дефицит на витамин Д, което има отражение над менталното ми състояние.

Най-печелившата комбинация е: медикаменти психотерапия посещение на психолог индивидуална работа върху себе си. Естествено, всичко това е свързано и с ресурси, като време и финанси..

Дано бързо почувстваш наслада от живота!