Споделена история от Здраве

Какво бихте направили, ако жена ви има хранително разстройство
Интересно ми е ако жена ви/приятелката ви поради една или друга причина развитие хранително разстройство, поведението ѝ се промени, стане по -нервна, по - често се карате, лесно се обижда на тема външен вид и т. н. Започне да търси постоянно одобрение от ваша страна, което се изразява във всекидневни, след време досадни въпроси дали е дебела, дали изглежда добре и прочие (при положение, че очевидно е слаба). От време на време си избива комплекси. Вече не ви привлича толкова и здравословното ѝ състоянието ви притеснява поради този неблагоприятен начин на живот. В същото време тя не иска помощ, не иска да отиде на психолог или нещо подобно. Как бихте реагирали, питам главно мъжете във форума, но всеки може да изкаже мнение?

Коментари

1.   Психолог за хранително разстройство?
Обижда се лесно на тема външен вид?
Мислиш се умен?
Боже пази българките от подобни "загрижени" говеда!
На въпроса: освободи я от присъствието си и ще грейне!

2.   Тя се променя теб не те кефи, явно имаш проблем с това и какво решение ще вземеш си е чисто индивидуално. Дали е хранително разстройство е твое мнение възможно е много различни да са причините. Всяка връзка се променя с времето а и човек индивидуално се променя(израства).

3.   Бъди по-конкретен, в какво се изразява според теб хранителното й разстройство?

4.   Може да има комплекси - медиите ни внушават, че жените трябва да са анорексични манекенки. Може да има проблеми и да ги изживява като спре да яде. Попитай я дали има проблеми в ежедневието си, в детството си травми. Изслушай я спокойно и със съучастие. Има някаква причина да не яде. Нещо изживява. А иначе винаги й казвай, че е красива.

5.   От автора
Благодаря за отговорите. Не съм лично в тази ситуация, питам по -скоро от интерес какво биха направили хора в нея, а предвид повечето съдържание на сайта очаквах по -груби отговори.
Към 1 - Да, психолог.
Да, по принцип така се случва. Когато не харесваш нещо в себе си и някой подхване темата.
Не знам как стигнахте до тези изводи, но вече може да бъдете спокоен.
Към 2- Като човек нямам проблем честно казано, точно индивидуалното решение и отговор на присъстващите ми беше интересен. Така е, хората се променят. И да, често не знаем точните причини, поради това лично си решавам проблемите в отношенията чрез говорене и обсъждане.
Към 3- Под хранително разстройство имам предвид по -скоро анорексия и булимия, които водят до редица здравословни проблеми. Гладуване, повръщане с цел отслабване накратко.
Към 4, напълно се съгласявам, благодаря за мнението.