Споделена история от Здраве

Как да откажа цигарите
Здравейте имам един огромен проблем, искам да откажа цигарите а не мога, бременна съм в 4 месец и все още не съм спряла да пуша, помъчих се но не мога, ако не пуша повече от ден ставам много раздразнителна и самата аз не се трая, до преди да забременея пушех около кутия на ден сега пуша по 10-12 цигари но немога да ги намаля още или да ги спра нацяло поне докато съм бременна, постоянно имам разправии с приятеля ми който настоява да спра да пуша заради бебето поне, той самия не е пушач и не разбира колко ми е трудно, някои друга имала ли е подобни проблеми и как се справяте в подобна ситуация.
Ж-22год

Коментари

1.   Помисли си за това как сега щом не можеш 9 месеца да се спреш, можеш много лошо да съжаляваш до остатъка на живота си, заради това, което причиняваш на нероденото. Много розкаяли се в последствие майки разказват за астми при децата им, постоянно ходене по болници, заради пневмонии, някои се раждат преждевременно с усложнения, други умират след раждането. Ако не успееш да се мотивираш с това, дано поне като почне да ти личи, не ти продават.

2.   И аз така, обаче след заплахи от бившия зор не зор 1 кутия (голяма) дъвки на ден и много течности. Зора е седмица, накрая забравяш че съществуват тия цигари. Временно де.

3.   Ти си егоист.
Спри да пушиш, така застрашаваш живота на бебето си.
Горкия ти приятел, дъхът на пушач е много неприятен.

5.   Номер едно не знае какво говори.
Няма как детето да има астма защото си пушила по време на бременност или пневмония… това се получава при деца които родителите им пушат в къщи.
Много са ми интересни тези жени които ти казват какво ли не както номер 1 а после у тях е пълен димилник и не се диша- пуши и държи детето.. ей тва е наистина много лошо.
Има ли бебе - не трябва да има дим в къщи.
Ако пушиш по време на бременност до бебето стига по малко кислород в момента в който ти си пушиш цигарата, не вярвам да е особено приятно за него.
Гледай да ги намалиш, аз пуших по 2 - 3 защото и аз бях раздразнителна понеже преди да забременея пуших много.
След като родиш не пуши в къщи дори и сега недей, бебето не трябва да диша цигарен дим, може да доведе до сериозни проблеми.
За пушене по време на кърмене не е научно доказано дали наистина има риск.
ТИ помни НИКОГА недей да позволяваш детето ти да е между цигарения дим.
ТОВА е опасно и много вредно може да доведе до сериозни заболявания на детето ти дори “Синдрома на внезапна смърт”.
И най важното в този момент е мама и бебе да са добре.
Ако спреш цигарите изведнъж ще си много изнервена няма смисъл от това споко! Дай си време и ги намали, сигурна съм че колкото повече се притесняваш че пушиш - толкова повече ти се пуши.
Приятеля ти няма как да разбере, но аз те разбирам и най важното е ти да си спокойна.
Успех!!

6.   На 22 г. си и от кога започна да ги пушиш. Когато за пръв път запали цигара бяха ли ти приятни когато вдиша навътре в белите ти дробове този отвратителен пушек. Казваш раз и ги отказваш веднага на момента. Ти си изключително със слаба воля. Само аз мога да ви излекувам, но не те зная къде живееш.

7.   Момичето е помолило за помощ а всички я оплюват, в крайна сметка тя си знае най добре какво да прави. Мъж съм и не съм пушач, моята жена е пушачка когато беше бременна продължи да пуши просто не можа да ги откаже, пушеше около кутия на ден, знам защото и ги купувах детето се роди напълно здраво без каквито и да е проблеми

8.   Авторката съм
Мерси че се включихте в моя проблем знам че всичко си зависи само от мен, почувствах се по добре когато някои си признават че също са продължили да пушат докато са бременни, снощи говорих на тази тема и с приятеля ми все пак ме е избрал пушачка и такава съм му станала жена така че ще ме търпи, до #6 пуша от 16 годишна а редовно от 17годишна
На последния преглед лекаря каза че всичко ми е наред, на апарата стойностите са близки на непушачките, благодаря на всички които се включихте

9.   ВОЛЯ!!!
ЖЕНА НА 25

10.   Тютюнопушенето по време на бременност е вредно, да.
По време на кърмене също, вредните химикали преминават в кърмата. Също ако пушиш вкъщи химикалите се наслояват по стените и после детето ти ще ги диша.
Не знам как ще ги спреш, но повярвай ми, ако беше видяла това, което аз съм видяла - рак на белите дробове, предизвикан от интензивно продължително пушене - ако беше видяла как изглеждат тези хора, как се мъчат, как не могат да дишат и с какви непоносими болки живеят - щеше да ги спреш.

11.   Авторке, не се успокоявай от коментари като на номер 5. Всеки може да вярва в каквото си иска, за да успокои съвестто си, но това не променя фактът, че по време на бременност пушенето е вредно. И без това се храним с какви ли отрови, защо трябва допълнително да вкарваш още? Сега за теб животът, който носиш в себе си, не е това, което ще почувстваш, когато го видиш, когато го гушнеш. Ако има проблеми, предизвикани от пушенето, съвестта ще те гризе винаги. Много деца на майки пушачки наистина развиват белодробни проблеми, много се раждат недоносени. Бащата на една моя приятелка се е разделил с първата си жена, защото бебето им е починало дни след раждането, именно заради пушене. Това не са митове, а факти. Не се самозалъгвай, защото няма тези хора, които те окуражават сега, да ти дойдат вкъщи да ти гледат детето. За тебе си остава тази работа. Не съм светица, и аз съм пушачка и мразя денят, в който запалих първата си цигара, но поне не пуших по време на бремеността си. Стисках зъби, като ми се допушеши, хапвах нещо, правех си чайове и имах подкрепата на партньора си (също пушач). По-лесно е да спрем, отколкото си мислим, просто ни е страх от абстиненцията и не искаме да започтем процеса. Номер 1 съм.

12.   Не се притеснявай важното е да се чувстваш добре ти и бебчо ще е добре също, аз също не спрях да пуша докато бях бременна и всичко си беше наред, 10-12 цигари са даже добре аз пушех по кутия близо, единственото ми неудобство беше че някой ме гледаха все едно съм престъпник когато пушех.

13.   Намали ги - всеки ден с една по-малко, накрая през ден по 2, през ден по 1, през два дни по 1 и т. н. Така е най-разумно. За месец ще си ги спряла, без да се стресираш. Тези, които са минали между капките, радвам се за тях и бебетата, но аз имам ДВА ужасни примера за бебета, родени от майки - пучашки по време на бременност. На едни познати и на един роднина децата. Не искам да ти казвам какво им има на децата, но е предизвикано от по-малко кислород за бебето по време на бременност. Само ще ти кажа, че децата имат мозъчни и неврологични проблеми. В момента твоето бебе гради органи и системи, ти трябва да му осигуриш най-доброто.

14.   Аз почти ги отказах, пушеш по 2-3цигари най много, за мрънкането от съпруга ми е ясно но се криех от него, след като родих вече нямах проблеми и отново пропуших както преди.... иска се воля

15.   Здравейте вече се чувствам доста по добре с приятеля ми се разбрахме да ги намаля, в момента пуша по1 кутия на 2 дни той разбира колко ми е трудно, за сега нямаме никакви здравословни проблеми
Автор...

16.   Раздразнителна ставала, абе ей.... В момента, в който заченеш, вече си на втори план, забравяш всякакви прищявки. Раздразнителна ставала, радвай се, че мъжът ти е мек, че аз ако ти бях мъж такава раздразнителност щеше да видиш, че цигара повече да не погледнеш през живота си. И не знам какво ти е виновно горкото бебе, не е видяло още бял свят дори, а ти вече си го закачила на противните боклуци, които вкарваш в тялото си. Такива като теб не заслужават да стават родители.

17.   Моите родители пушеха около мен като бях дете, включително вътре в апартамента. На 23 вече имах диагноза хроничен бронхит, без да съм запалила една цигара през живота си.
На година по 4 бронхита правя, всеки път стигам до антибиотик.
Пък тия колко не са вредни цигарките ги разправяйте на някой друг - ама са ви по важни цигарките от собствените ви деца.