Споделена история от Здраве

Косопад
Здравейте аз съм момче на 23 години и имам проблеми с косопада. Бях се примирил с това, защото при мен е генетично (баща ми и дядо ми също нямат коса), друг е въпроса колко е нормално на 23 да ти капе косата.

Както и да е, на скоро попаднах на една реклама в нета, на някакъв препарат "Миноксидил", помагал и на мъже. Но не можах да намеря нещо като форумче с отзиви за продукта. Ако някой може да каже нещо по въпроса ще бъда много благодарен, още не съм лъснал кубето, но тоя проблем адски ме комплексира.

Коментари

1.   Целогодишно ли ти капе косата? Защото този сезон е нормално да капе.
Според мен иначе не е много нормално. Пробвал ли си с Хининова вода?
Нз, аз си падам по лъснати кубета:)

2.   Моят приятел си купи Ефект 2 и има резултат.
Не мога да ти дам компетентно мнение, понеже нямам поглед върху други продукти, но провери и за този.

3.   Здравей!!!
Моята коса капеше адски много, почти не ми беше останала. Взех си шампоана Фитовал. Можеш да го откриеш в аптеките. Струва около 10лв. Миеш се с него около месец, месец и половина и косопада спира, но при всяко миене правиш масаж и стоиш няколко минути.
Отделно ако ти се занимава си мажи скалпа с яйце и тривитаминол. Тривитаминола повече жени го ползват, за да пуснат дълги коси и да спрат косопада, него го продават във ветеринарните аптеки - 5 - 6лв.

Ако е ген, не знам как ще се пребориш, но си струва да опиташ! Съветвам те искрено за шампоана! Но не чакай само на него, пробвай всичко, за да не губиш още коса докато чакаш ефект!
Успех!

4.   Капсули ПАНТОГАР и маска с ТРИВИТАМИНОЛ! Има и ампулки АМИНЕКСИЛ за втриване в корените!

5.   против косопад могат да ти помогнат и обикновени маски.... 1 едно яйце и 1 лъжица мляко, объркваш ги добре и си мажеш косата! маската трябва да стои 2 4аса и си я прави един пут на седмица да кажем :П ще ти помогне

6.   Аз имам алопеция ареата.. Може да пробваш шампоана Ревалид! Също така Алприкорт F, както и хининова вода, маски за коси и гелове със хвойна против косопад!!!

7.   Съпругът ми от известно време насам се маже с един лосион - "Ефект-2". Много добър резултат дава. Не само, че косопадът му секна, но и започна да му расте нова косичка по темето, където почти беше оплешивял. Иначе, навремето една баба ми каза много любопитна рецепта, която съм прилагала върху себе си. Включваше чесън, коприва и ракия. Ползвах я непосредствено след раждането, за да ми се посгъсти малко косата.

8.   Този "Ефект-2" и аз съм го използвал преди повоче от 3 години. Наистина дава превъзходен резултат. Маската с яйца и мляко също съм я пробвал. Но после разбрах, че тя е подходяща само при сезонен косопад.