Споделена история от Здраве

Загубих себе си
Млад човек на 23 съм, имах амбиция да уча, да работя, да подкрепя семейството си, да създам свое, да пътувам и какво ли още не, но изгубих всичко това, изгубих чувствата си, губя и ума си. Не знам, от Ковид ли нещо ми пуснаха (конспирация го наречете), от времето ли, от миналото ли, от не знам и аз от какво, но вече нямам желание за нищо, не чувствам нищо, не желая нищо и не знам на къде отивам. Гледах тикток, ютуб и т. н, къде голи момичета се кефех, къде на простотии.. вече "скролвам" и всичко ми е безинтересно.. Обожавах да играя игри, бях и добър, къде на компютъра, къде на телефона - вече дори не влизам, тъпня голяма.. нито нови заглавия нито стари. Имам дългогодишна връзка, ама вече и там не изпитвам нищо, все приятелката ме пита "липсвах ли ти", "обичаш ли ме" и т. н., просто казвам "да". Родители все звънят, питат как съм, що съм, нещо ново, просто казвам "добре" макар, че ми е все тая. Клиенти на работата почнаха да питат "Какво ми е", просто казвам, че съм уморен, нищо, че ми иде да им тегля една майна. Учех, уж още уча, нашите с надежди, а аз съм към края така да се каже на обучението и нямам вече желание да го добутам, предстоят ми изпити, които може би трябваше да съм взел отдавна, без проблеми и ще ги взема, ама дори нямам желание да се явявам, майната му и там. Най-големия привърженик на секса - даже не ми се и мисли вече за нещо. Наскоро катастрофирах (леко) и бяхме компания в колата и всички след това бяха "Мале, как беше толкова спокоен, хладнокръвно, ние се уплашихме, пулс 200", а аз просто не изпитах нищо, нито страх, нито тъга, нито гняв (колата беше моя), нито нищо, всякаш не съм катастрофирал, ами не знам, паркирал съм... Постоянно съм отегчен и просто унил.. Единствените ми мисли напоследък са как искам да се прибера, да си легна и да се завия просто, за са е пълен мрак. Другите ми постоянни мисли са как просто искам да се изключи.. Представям си се как стоя в сегашната стая или някъде другаде и просто се свличам на земята и всичко спира. Имам чувството, че ще изгубя и разсъдъка си, с който дори в този момент съм решил да пиша тук. Дори не търся съвет, дори не търся подкрепа, даже ми е писнало някой да ми казва "Давай, ти можеш", "Всичко ще се оправи", "Прави това и това, ще е по добре" и т. н - Смисъл няма

Коментари

1.   В депресия си.

2.   Плюс, изследвай си хормоните.

3.   Според мен си постигнал състояние на НИРВАНА, радвай се! Много хора стигат до този етап в даден момент. Това НЕ Е нито депресия, нито апатия, а си е точно Духовно състояние! И да-прав си-реално в нищо няма смисъл! Смисълът- всеки сам си го придава за всичко!

4.   Приземил си се обратно на Земята. Сблъсъкът с реалността обикновено минава така. От там нататък си ти на ход.

5.   Здрав ли си, имаш ли покрив над главата ти, вода храна, в беопасност ли си? Милиони мечтаят за това и се борят. Лесно е да се пуснеш по течението, лесно е да не правиш нищо, лесно е да тъпееш гледайки простотии в тик ток, лесно и да играеш с часове и да деградираш. Просто стани, затвори тази страница и започни с нещо ново, като начало активен спорт, планина, въздух, прочисти си мислите. После смени работата, няма как да не в положителин стрес, от ново предизвикателспво, смени специалността ако не ти харесва, въобще промяна във всичко. Няма кой да ти постели червения килим и да ти се кланя и да води живота ти. Това си ти, ти и само ти. Лесно е да си в комфорта на ежедневието си, да си жертвичка, да ти е безразлично. Трудното е друго, но пътя е друг и усещането за удовлетвореност е друго. Започни да четеш, да слушаш видеа. Не си ли промениш мисленото, нищо няма да се промени. Пътувай, отиди за няколко дни в чужбина, не е скъпо, все нещо ще си позволиш. Уважавай приятелката ти, защото ще и пиене. Да намериш някой да те обича днес, не е никак лесно в тези материални времена.

6.   Това е апатия. Ще мине и това. Ще направиш грешка ако подкрепяш финансово семейството си, явно говориш за фамилията си, без да създадеш свое. Финансово ще ти е много трудно да подкрепяш две семейства. Съжалявам, че ще го вметна в случая, но много съм против родители, които създават деца, за да ги подкрепят финансово един ден. Кравата не суче от телето. На всички вече е омръзнал интернет, в голяма степен връзките и въпросите на родителите. Апатията ти ще мине, просто трябва да изтърпиш. Ако не си щастлив във връзката си се откажи и потърси друга любов. Твърде млад си за апатия и в любовта.

7.   До н. 5-В чужбина не било скъпо? ! Сериозно? ! Не се заяждам, просто казвам, че специално съм проучвала оферти и реално давам пример-екскурзия до Италия за 4 дни-струва 1500-1600 лв. Това изчислено до стотинката почти. Говоря за организирана екскурзия с туроператорска фирма, самолетен полет, нощувките са в хотел 3 звезди. 1500 лв. - НЕ считам, че са мизерни или никакви пари, особено щом говорим за човек живеещ в жалката ни държава, а не в чужбина. Тук заплащането за волския труд на българите-е все едно си африканец живеещ в джунглите на Африка, парите едва стигат да се покрият битовите нужди. Ако човек има проблеми със здравето-да не описвам-колко пари заминават! Като теглим чертата, как точно екскурзия в чужбина би била нещо лесно осъществимо? ! Говоря за човек, който сам се издържа, има само себе си, разчита на себе си само. Без богати роднини, без разни наследства и без висока заплата!
За българите живеещи в тази жалка държава.... , чужбина НЕ само, че не е евтина, а си е направо лукс.
Сладките приказки и розовите балони, бели еднорози-работа не вършат!

8.   Много интересно е това, което сподели, че при катастрофата не си реагирал по никакъв начин и как общото ти емоционално състояние оказва влияние и на моментните събития и заплахи. Мисля, че няма лошо да се консултираш с психолог или психотерапевт, който да ти помогне да си върнеш поне малко желанието за живот. Няма нищо срамно, въпроса е да подбереш добър специалист. Книги, някакви статии на подобна тематика биха били също от полза, но със сигурност трябва да направиш нещо по въпроса. Желая ти успех!

9.   Състояние на духа, сблъсък със заобикалящата среда или просто нещо се случило и това е вид защитен механизъм за справяне, или е диагноза за някаква психично заболяване. Всичко е възможно.
Но няма повод за тревога. Всеки има подобни състояния. Само изключително тъпите хора са вечно "щастливи".