Споделена история от Здраве

Подуване в областта на лявата срамна устна
Здравейте, моят проблем е следния: Преди 2 дни (в събота) докато се миех напипах подутина в областта на лявата срамна устна или по-точно началото на входа на влагалището. След щателно преравяне в различни форуми единственото, което отговаряше на моето положение беше " Възпаление на Бартолиновата жлеза", но най-рано мога да отида в сряда при специалист.

Днес забелязах, че лявата страна си е подута, но не е болезнена, а същото се появи и от дясната страна и е леко болезнено. Случвало ми се е преди подуване, но в началото на устната точно под 'хълма' и винаги след това ми идва, та за това предположих, че и сега ще е от това, но дали?

Моля всеки, който знае нещо по въпроса, как се лекува да ми даде съвет, Благодаря Ви предварително

Коментари

1.   Най-добре е да изчакаш докато те прегледа специалист. Тук никой не може да ти даде точна диагноза, а и няма правото. Самолечението може да влоши проблема, затова по-добре недей. Изчакай до сряда, не е далеч.
И спокойно, всичко ще се оправи. :)

Shi.

2.   Най-вероятно е това. Аз съм имала такова и става доста гадно, ако изчакваш. Можеш да слагаш ихтиол на памук и с лейкопласт да го прикрепяш точно на мястото, действа. Но посещението при гинеколог е задължително. Получава се, ако имаш нелекувано течение, носене на тесни панталони или кой знае от какво...

3.   Спокойно - най-вероятно е баратолинит /идва именно от тази жлеза и е възпаление./ Често се случва при жените. На мен ми се случи веднъж, но ужасно ме болеше.

Гинекологът ще ти предпише каквото трябва - позабравила съм, но се мазах с исиот и още нещо. Оказа се, че не ми минава и има нещо като гной и гинекологът го изтегли със спринцовка.

Не се плаши - звучи смущаващо, но не е болка за умиране.
Мина ми за около седмица. Така, че може да минеш само с мазило. Може и да се пие нещо, но наистина не помня. Отиди на лекар и всичко ще се оправи.

4.   Често ми се получава такава подутина една две седмици след кола маска. След процедурата космите стават меки и ми расте някой друг подкожен, заради който се образува подутината. Не съм лекар но е възможно и при теб да е същото.

5.   Благодаря Ви много, определено няма да се самолекувам и ще посетя специалист :)

6.   Сори немога да ти помогна :(

7.   Ако е от косъм, до колко време се оправя