Споделена история от Здраве

Проблеми с косата, при жените над 40г.
Здравейте,
Сестра ми има проблем с косата. Тя е на 42г. светла е и по принцип натуралната й коса е тъмно руса. От няколко години се боядисва, но боите от части само я хващат. Пробвала е с най-различни бои: амонячни и с такива без амоняк. И пак белите коси не са покрити изцяло.
Напоследък започна много да й пада косата. Суха е по краищата, а в корените бързо се омазнява.

Някакви съвети, какво да правим? Козметика, от която сте доволни. Процедури?
Благодаря!

Коментари

1.   Здравей,

Аз съм с естествено много тъмно кестенява коса (почти черна), започнах още на 13 да побелявам (сега съм на 30) и от 17 годишна се боядисвам. Миналата година реших, че вече косата ми е над 50-60% побеляла и реших да я изсветля, което беше грешка. На мен ми помогна една терапия на Керастасе - един месец си втривах ампули и ползвах техния шампоан. Има два вида ампули - аз ползвах тези за възстановяване, но другите (те май бяха едни с червен етикет) са точно са косопад и знам, че на много жени са помогнали. Аз ги чух след ковид, защото много жени се оплакваха от косопад и тогава нашумяха като решение за косопада. Препоръчвам да се пробва, продават се в златна рибка. Ефекта се вижда може би след 5-тата ампула, така че може да си вземе по-малка опаковка (голямата е с 30 ампули) и да види дали действа, защото са доста скъпи (по моите стандарти).

Успех!

2.   Няма никаква връзка с годините. Не е на 70. Да посети ендокринолог, гинеколог и мамолог. Причини -проблеми със щитовидната жлеза или висок тестостерон, по-голяма миома или образувания в гърдите.
Възможно е също - липса на желязо, вследствие на прекароно инфекциозно или бъбречно заболяване, или анемия