Споделена история от Здраве

Няма по-голям хипохондрик от мен!
Здравейте.
Момиче на 21г. съм и вече съм на път да отида на психиатър. Не знам какво точно да напиша и не знам това откога се появи. Може би от 5-6 години. Винаги, когато правя нещо ново, каквото ѝ да е, и си мисля, че нещо ще ми стане. Ще опитам да ме разберете с примери:
1. Едното нещо е като например пия лекарства, които до сега не съм пила. Все си мисля, че ще ми стане нещо. Например пръскам си капки за нос, които никога до сега не съм използвала и си мисля, че ще загубя мирис, че ще ми се възпалят ушите или евстахиевата тръба. Като пия антибиотик или разни хапчета и чета, че 1 от 100 човека например какви странични ефекти може да получи и винаги си мисля, че аз съм този човек. Наскоро пих едни таблетки против алергия и прочетох в листовката, че може като страничен ефект да спра да виждам и веднага почнах да се филмирам, че сега започвам да виждам замъглено, че всеки момент ще ослепея и т. н.
2. Един път лежах в неудобна поза, но докато се усетя (бях много изморена) и заспах. След два часа се събудих и с едното ми око виждах замъглено. Още на секундата започнах да си поставям диоптери и да си записвам часове за очен лекар.
3. Преди два дни се мазах с изкуствен тен. И когато си намазах цялото тяло почнах да си мисля как сега ще се подуя, че имам алергия от съставките в продукта, че почвам да се обривам, че ще ми се подуе шията и ще умра.
И това са само част. Преди 3 години получавах паник атаки от молове, големи закрити или открити пространства, но от самосебеси преминаха и не съм получавала от тогава. Но преди не съм се чувствала и не съм си мислила чак толкова такива неща, както сега. От няколко месеца всяко нещо, което правя, което ям, всичко като цяло, че нещо ще ми се случи.
Какво да правя?

Коментари

1.   И аз понякога имам такива мисли, най-вече за лекарствата. Особено като ми изписаха антидепресанти, прочетох обстойно листовките и отказах да ги пия заради страничните ефекти. То не беше, че ще умра, ще получа алергия, ще спра да виждам и какво ли не, такива неща пишат в листовките, че...
а по време на пандемията беше ужас, все вадех мокрите кърпи и дезинфектанта, някой да кихнеше и край - коронавирус е, макар че до известна степен не вярвах на всичкото това дето го говореха, по-скоро се страхувах за семейството ми да не ги заразя с нещо. Но като цяло си измислям диагнози, живея в страх заради някои неща, чета за болести..
и аз също имах паник атаки и след тях се отключи и това.
Ж25

2.   Такъв страх е страничен ефект от атеизъм и безбожие.

Това малко зло е допуснато да ти влияе, за да си научиш урока и да бъде предотвратено по-голямо зло което ти ни допуснала ако го нямаше страха ти.

В действителност и космите на главата ти са преброени.

Бог се грижи и за врабчетата даже, а колко по-ценна е човешката душа....

3.   Определено си за психиатър. На 21 г. вместо да се радваш на живота, се чудиш какви проблеми да си измислиш. Учиш ли, работиш ли? Ангажирай се сериозно с нещо смислено.

4.   Това е на псиическа основа. Аз пък си мия ръцете като идиот по 40 секунди.

Всъщност по-добре просто не пий лекарства ако наистина не е АБСОЛЮТНО необходимо.

Истината е, че всички тези химии по един или друг ти влияят и дори да не дадат някакъв страничен ефект ти отслабват имунитета.

Най-добре се храни правилно, не яж боклуци, не пуши и се лекувай с билки от настинки и дребни здравословни неразположения.

Т. Т.