Споделена история от Семейство

Сина ми ми сподели че мастурбира, а е само на 8 г.
Моля да ми пишат майки, които са минали по моя път, и имат по голям опит на тази тема.
Жена на 28г съм. Широко скроена съм, но не очаквах толкова рано да започне да го прави.
По принцип със сина ми общуваме свободно на такива теми. Разведена съм... и нямам мъж до мен, който би поговорил с него за това.

Коментари

1-50 от 57

1.   Наистина не е нормално така е, но не ме изненадва:) Знаете ли, че вече тия пубертетчета измениха законите на тая планета?
Сега се приема за нормално: На 10 г. в пубертет, на 13 юноша и на 16 готови да създават семейство. ДА САМО, ЧЕ НЕ Е НОРМАЛНО!
Не знам на, къде отива това поколение...
Деца четете какво съм писал и дано на някой да му дойде акъла.

2.   Не е възможно, може би си играе с нея като всички момченца на тази възраст.

3.   Света Божия Майчице, смили се над нас, грешниците.. Аз също съм момче, на 17 съм, "галя тигъра" по 4 пъти на ден.. Но, когато бях на 8.. Нямах и идея, че малкият ми приятел може да се използва за нещо друго, освен за уриниране.. Боже, Боже..

4.   Аз съм момиче на 15. Също от тая възраст /или 1-2 год. отгоре/ започнах. Но не знаех първо какво правя, даже си мислех, че е "грешно" и молех Бог да ми прости :Д:Д Както и да е... Може да не ми е мястото да коментирам, но мисля, че просто трябва да продължите да общувате по същия начин, все пак не е нищо ненормално, а и всеки го прави /или ще го прави/. Даже не виждам къде е проблема?

5.   Между другото номер 4 имам чуството, че аз съм писала този коментар и аз така си мислих, че е грешно!!! ОМГ, просто не мога да повярвам и при мен беше същото!! Между другото аз започнах на 9 години и сега ми няма нищо нередно!! Писателю не се впрягай!!!
Диана

6.   Възможно е разбира се, порових се в нета и открих че момчетата могат да получават оргазъм, независимо на каква възраст са. Разликата била че нямат еякулация... защото още не са им се развили тестисите напълно. Той и малкия това спомена. Просто първия път го направил случайно, и се е изненадал какво изпитал. После повторил и така....

7.   Рано е, но щом вече се случва, нека момчето да не се претоварва и толкоз. Полека-лека годините ще се изнижат. Не виждам нищо шзключително. Мъж съм.

8.   И аз така - мастурбирам от както се помня. Още ми четяха приказки. Беше ми много хубаво, но усещах че е нещо срамно, защото се криех. Това са нормални неща. А мастурбирането си е регулиране на половата функция.

9.   напълно нормално. и моя и синовете на познати горе долу на същата възраст почват. сега децата се развиват по бързо.

10.   Ох! Нормално е да мастурбира на тази възраст, спокойно! Аз започнах даже на 5. Успокой се за бога, нищо лошо не е направил.

11.   Номер 6 е прав. Съвсем нормално е. Като нямаш мъж до себе си, вземи и прочети малко медицинска литература и образовай момчето, не му внушавай фалшиво чувство за вина и не чакай фалшиви моралисти и всезнайковци по нета да ти дават акъли.
Взимаш книгата по полова култура и се самообразоваш, за да можеш да не травнираш момчето си до живот.

12.   Аз почнах когато бях на 3

13.   Хм, абе до всички майки - как разбрахте, че синовете ви го правят, като не са ви споделяли???

14.   Личи си, че последните няколко коментара са писани от деца. :D

15.   Бях още в децката градина когато съседското момиче в четвърти клас с неината приятелка, ме викаха и ми пипаха пишлето а аз техните пъпчици м/у краката. Харесваше ми тази игра и пробвах сам в къщи. Получаваше се а и каките често ме викаха да си играем потози начин. Няма страшно за сина ти. Нека си доставя това удоволствие. Ти самата сигурно от малка го правиш а и продължаваш. М/у другото, преди година срещнах едно от онези момичета което е вече на 50г. и правихме страхотен секс)))

17.   Здравейте, жена съм.... моя син също го прави горе долу от тази възраст. Няма причини да се притесняваш, казала съм му само да не прекалява с порното защото после когато си има приятелка може да има проблеми с ерекцията.... това е.

18.   Нормално е.. Няма възраст за това (е, все пак години като 3-6 не ми се струват нормални.. ), а и не смятам, че има нещо лошо.

19.   Извинявам се, но аз като бях на 8 си нямах и на представа от такива неща. По отворените момчета започваха да любопитсват след 5 ти клас, а други и по късно.

20.   Авторке не се шашкай. Синът ми е на 15 когато беше на 8 имаше такъв период на по обстойно опознаване на пола си. Момченцата на 3-5 откриват, че са по различни от момичетата после на 7-9 търсят да видят каква точно е разликата дори има вероятност с някое момиче да се съблекат да се огледат какво имат в гащите, да поиграят с члена си и толкова, сега усещането е интересно ще отмине за месец два. За истинска маструбация ще говорите чак след 13-14 годишна възраст когато започне с еякулациата. Нямаш си на представа, купила съм му кутия бебешки еднократни кърпи защото се бършеше в хавлиите ни и ги криеше под леглото си, шок е да откриеш в събота като чистиш 5-6 хавлии под леглото в детската миришещи и изсъхнали/втвърдени. Какво ли още ни чака "самотните" майки???

21.   2О, Благодаря за коментара ти. НО не си права донякъде. Той мастурбира както го правят големите момчета. Казано по народно му, прави си ч... я. Разликата е че още не се изпразва защото е малък и не са му развити напъпно тестисте. Оргазъм си получава... Така че мастурбацията му си е истинска, а не детско заиграване с пишката.

22.   Имам момиче, открих че мастурбира на около 6 г възпарс - още ходеше в детската градина, някой й беше показал, после тя показалана някого, майката дотича при мен - моята учи нейната на "мръсотии"... Червих се там, после говорих с дестки психолог, защото разбрах, четя го прави при всяка възможност... даже в детската градина докато ги слагат на обяд да спят... Ами психоложката каза, че е нормално и че ще се регулира с времето. Минаха 3-4 г от тогава напоследък не я засичам и мисля, че вероятно го прави доста рядко... Че то тогава беше по 3-4 пъти на ден. Ами и да прави от време на време, не е нещо нередно. Успокойте се, мамчета и татенца, всичко е в реда на нещата. На децата нищо им няма и не ахкайте и охкайте така патетично... Те се развиват и то по-бързо от нас, просто това е положението. Има много интензивен енформационен поток около тях... динамичен живот.... Приемете го. Разбира се, говорете, обсъждайте и хигиената на тия неща. да не е ръката от патката на масата...

23.   Това се нарича детски онанизъм, сега е момента детето да разбере, че не редно да го прави. После вече като порасне ще го прави от чисто физиологична нужда, но тогава вече нещата са съвсем други.

24.   23, и защо да не е редно да го прави?
Мили, родители - не повреждайте децата си с разни истории и глупости, че мастурбацията била вредна, нередна и т. н. Самообразовайте се и образовайте сексуално децата си - мастурбацията е ПОЛЕЗНА и за момичета, и за момчета. Най-малкото чрез нея се предотвратява ранното започване на полов живот и рисковете - бременност и болести.
В страните, в които свободно се говори по темата - Скандинавие, Германия, Бенелукс... има много по-нисък % на абортите и нежеланите бременности сред младежите, а и се почва по-късно полов живот (след 15). В страните като САЩ и Русия, както и у нас, където темата е табу, няма елементарна полова култура, си берем плодовете - цели класове, заразени със сифилис и трипер, масови аборти и нежелани бременности.

Първо не втълпявайте на детето си чувство за вина заради едно напълно човешко и полезно нещо като мастурбацията, второ - образовайте ги на тема сексуалност - нежелана бременност и болести. Момчетата включително. Подпълнете недостика в образователната ни система и обществото, особено, когато детето ви се е доверило.
Ако сега му кажете, че не бивало да се мастурбира, че щяло да му се износи пишката, да ослепее и такива глупости, ще загубите доверието на детето. То не е просто, ще си намери информацията в интернет и книгите, ще продължи да мастурбира и ще му е хубаво, но на вас няма да споделя никога нещо интимно. Като се почне с фимозата при момчетата, през забременяване на приятелката, урологични, гинекологични проблеми, венерически болести.
От тук нататък детето ви ще се справя само и ще се информира от улицата. Решавайте - или сега казвате истината, или утре ще берете плодовете на ограничеността си и фалшивия си морал.

Кажете просто истината - цигарите са вредни, мастурбацията НЕ. Ако забранявате нещо- нека са цигари, алкохол и наркотици, не човешкото и полезното.
Не било редно, глупости! Не е редно да правят секс на 12 и да забременяват и носят трипери вкъщи, но да мастурбират на тази възраст, а и преди това, си е съвсем в реда на нещата

25.   Защо да не е редно, едни почват по рано, други по късно. Ти кога започна, сподели! Или и ти си от онези жени които не си признават че го правят. Жена съм... и наплно споделям последното мение на 24. Мастурбирам от много малка... и съм нормална, здрава и страстна жена.

26.   Научи го просто да го прави насаме, иначе няма нищо нередно. Аз го правя от 5 годишна.

27.   Той го прави насаме. Просто ми е споделил за това, защото е ново усещане за него.

28.   Нормално е на тази възраст да се интересува от тялото си и от това как работи то, да се пипа и даже пипа връстниците си. Има ли сперма? Ако има сперма може да се обърнеш към лекар за хормонални изследвания, защото при момчетата е доста нетипично толкова ранно развиване.
Ако няма сперма няма от какво да се притесняваш и ти препоръчвам да прочете малко литература относно сексуалното развитие у момчетата.
Например "Мъжът и жената интимно".

29.   Споко, всички здрави момчета го правят. Нормално е, възраста не е от значение. Няма от какво да се притесняваш, и моя син започна около тази възраст... Аз повече бих се притеснявала... ако не го прави:):):)Значи всичко си му е наред. :)

30.   Мили жени, добре е, че много знаете и човек не може да Ви наговори, но правите една огромна грешка, а тя е, че не правите разлика между мъжки и женски онанизъм. Няма как да знаете какво изпитва мъжа при самозадоволяването си и затова не правете сравнения. Успокоенията Ви към майката са неоснователни, защото сравнението което правите със себе си е невалидно. Целта на жената е колкото може по бързо и по дълго да изпитва върха на удоволствието, т. е. оргазъма, защото продължаващото дълго чукане, без насладата понякога било противно на жената(така пишат специалистите), Вие кажете. А при мъжете се гони цел, колкото може по дълго да продължи ерекцията и максимално да се забави еякулацията. Това, че се онанира няма нищо лошо и вредно(стига да не се прекалява), а жената може да го прави неограничено, без да има последствия за поведението й в бъдеще, но при мъжете не е точно така. При сексуалното общуване влиза времето на любовната игра(което не трябва да е малко) и самият полов акт. При самозадоволяването, любовната игра отпада, а се пристъпва директно към лъскането на бастуна(извинявам се за сравнението), особено ако се гледа порно в него момент. Без да се забележи осезаемо, времето до изригването на вулкана все повече започва да се съкращава и ако това продължи дълго време напред в годините, има риск от настъпване на момент, когато трудно ще може да контролира времето за еякулация(а това е най неприятното за един мъж). Чувствителността на мъжкият полов орган се повишава и става трудно управляем. Това е най големият риск който може да донесе неприятности, а после много трудно се отстранява този придобит навик. Жените сигурно са изпитвали този мъжки косур. Затова се опитвайте да разсейвате енергията на момчетата си в спорт и други занимания, насочете ги към хоби-занимание. Но каквото и да правите ще бъде трудна задачата Ви, времената станаха такива, а и тези компютри съвсем ги объркаха, това е то-прогрес. Не е лошо да се консултирате с детски психолог, с нищо няма да Ви навреди, детето не е за лечение, а има нужда от правилен подход.

31.   Наоълно нормално си е. Нека го прави момчето. А авторката не е ли мастурбирала като малка а и неородължавали да го прави. Всеки го прави, до последния си дъх)))

32.   На 8? ! .. той даже е закъснял :P няма страшно!

33.   Който мисли че е нормално, да намери книгата на д-р Тихамер Тот-"Чиста младеж". Стара е, но доста актуална. После ще си говорим кое е редно и кое не. Мъж съм и ако я бях прочел преди години, щях да избягвам това себеблудство, което според Библията е ГРЯХ, братя и сестри.

35.   Спокойно не се тревожи толкова аз кат почнах даже по рано от него какво да кажа. Още по време на детската градина почнах и какво нищо ми няма убавец съм.

36.   Споко. Помня, че като бях първи клас, т. е. на 7 години, пишката ми стана и аз мастурбирах. Естествено нямаше никакъв ефект, но ми беше интересно. Хора, кога ще разберете, че тази неща са нормални. Няма нищо стряскащо и ненормално. Явно, това е период от тяхното полово съзряване.. знам ли. Не съм психолог.

37.   Имам сестра на 4 години и тя започна.... казва.. , , пипам си пилето'' :D axaxax... дали да се смея.. дали да плача.. незнам

38.   Това не е добре за тази възраст! Ще има проблеми вероятно когато порасне...

39.   Аз мастурбирам от 5 годишен. Естествено, тогава не съм знаел какво правя. По-късно си дадох сметка, че съм съм си играел с пишлето и съм получавал удоволствие от това. Без да имам еякулация, тъй като това е невъзможно до 12-13 години. Напълно нормално е. Просто синът ви е явно много будно дете и отрано е разбрал (от Интернет по всяка вероятност) как се нарича това. Аз съм на 24 и нямам никакви сексуални проблеми и водя редовен сексуален живот. А за нещастникът, който пропагандира сектантска литература - кога вие, религиозните ще разберете, че сексът е нещо нормално и красиво????

40.   Спокойно и аз започнах от 8-9, винаги съм мислел само за жени от малък. В момента съм готин, не се притеснявам покрай жени, чувствам се нормален мъж. Не се притеснявай за сина ти, но ти като майка трябва да кажеш, че не хубаво да прави такива неща на тази възраст и другото - недей да говориш прекалено свободно с него на такива теми.

Това са теми, които той трябва да говори с приятелите си като порасне, но да знае, че ако има въпрос може да се допита до теб. Това не значи да говорите за това непрестанно и да си широко скроена, защото може да се окаже по-лошо. Ако човек е прекалено "модерен" родител рискува мъжете да станат гейове. Отделно виждам, че нямаш мъж - никога не се опитвай да му вливаш в главата женски съвети, той е мъж, един ден ще има семейство, отгледай го като такъв и налагай дисциплина. От опит ти го казвам.

41.   Мила госпожо. аз съм момче на 19 години но първата ми мастурбация беше още когато бях само на 11

и на мен се е случвало да водя такива разговори с мама но тя тогава не знаеше че го правя колккото и да се пнритеснявах разговора го водех когато станах на 14 и четох в една книга за пубертета на момчетата там пише за мастурбирането . и напълно ви разбирам

42.   аз лично не помня от кога мастурбирам, но е от доста малък, правех го не като си го хващах, а търкайки се на леглото или си слагах възглавница под мен, едва в 9 клас започнах да си го хващам с ръка, естестествено като малък не съм знаел какво правя, а и ме беше много срам да си призная. Спомням си, че мастурбациите ми станаха по чести след 4 клас т. е. след 10 годишна възраст, и по точно като отидох на море за първи път тогава с леля ми, нейна приятелка и братовчедка ми. Спахме в един апартамент четиримата, но аз се паднах с приятелката на леля ми в една стая на спалня легло до легло, още първия ден като пристигнахме там се възбудих от леля Соня приятелката на леля ми на плажа беше висока едра жена, но не дебела а доста стегнаната с голям задник и големи гърди, носеше бански тип прашки в светло син цвят, като стоях до нея не можех да си намеря място пилето ми беше в постоянна ерекция, изкачаше от банския ми почти, чудех се как да го скрия, на право не издържах, след плажа се прибрахме, аз продължаваше да съм възбуден, леля Соня ме накара да и намажа гърба с някакъв крем против изгаряне като легна на леглото по прашките започнах да и мажа гърба, но постоянно и гледах задика не издържах и започнах много бързо да и се търкам между задните и бузи, тя подскочи изплашено, но аз пак зад нея прав я хванах, и тя ми каза спри недей така и аз спрях и седнахме и поговорихме, аз и казах, че много искам да и се търкам отзад, и че не издържам, тя се почуди малко отиде в другата стая при леля ми, след което се върна при мен, и ми каза леля ми и братовчедка ми ще поспят малко, да не ги безпокоим 1 час, обаче отново исках да и се потаркам отзад, и ми каза, че ще ми даде обаче да не кзвам на никой, заключи стаята каза идвай надупи ми се както си беше по прашки, каза ми да не и ги свалям само да се таркам между бузките и, аз не си свалих мойте бански и започнах като невиждал напред назад 5 мин някъде и ми олекна, процедурата се повтаряше след всеки плаж 5 дена, и така вместо да се търкам в леглото се търках в леля Соня, последния ден се опита да ми го хване с ръка, но аз се дръпнах по приятно ми беше търкането, като се прибрах продължавах да си се търкам на леглото, но леля Соня я нямаше тя живее в Гърция, и едва в 9 клас започнах с ръка мастурбация, сега съм напълно нормален с приятелка, от която чакам и бебе!!! Незавимо дали сте момиче или момче, всеки търси половото облекчние, което започва от най ранна детска възраст и продължава през целя живот!!!

43.   N42 трябвало е да и позволиш да ти го хване с ръка. Щеше още тогава да те научи на много неща. Аз бях още по-малък когато съседката 8г. по-голяма от мен а аз едва в първи клас, ме накара да си го покажа и започна да ми го пипа. Пишлето ми щръкна и ми беше много хубаво. После ме накара да и селувам гърдите. Бях любопитен и започнах и аз да я пипам м/у краката. Знаех, че момичетата нямат пишки като нас, но исках да я разгледам. Първия път ми позволи само през бельото да я докосвам като ме насочваше къде точно да търкам. Беше с затворени очи и дишаше учестено. Незнаех каквои става, но усещах, че и харесва. Следващия път ми позволи да я разгледам м/у краката. Почти нищо не се виждаше, защото имаше много косми. От тогава харесвам жените да са с косми а не бръснати. Показа ми пъпчицата, която нарече клитор и че него трябва да галя и търкам. Аз я галех я тя моето пишле. Та така няколко пъти си играехме както казваше тя. Много ми липсваше когато се приместиха в друг град. Тогава започнах сам да си го пипам.
Та така, пропуснал си много, че не си позволил да ти го хване. Можеше и да направиш севтето още тогава, защото тя е била зряла жена.

45.   И аз се съмнявах за малкия, че е почнал вече, но от днес съм сигурен. На 8 и половина г. е и преди 2-3 седмици ми се стори, че лъска под завивката. Питах го какво прави, той ми показа с ръка, че се потупвал по корема. След това няколко пъти, когато се случваше да влизам в стаята му, го изненадвах да си разглежда пишката. А месец преди това, неще се беше подула в долната страна и той каза, че се е ударил, че му писаха някакво мазило. Казах му, че ако си търка чурката пак ще се надуе. Вече си мисля, че подуването е било от лъскането. Преди час, когато влязох, си беше полегнал и си я лъскаше, както си го правим всички мъже. Направих се, че не виждам, а той веднага си дръпна гащите.

Изненадам съм, защото аз почнах да лъскам коато бях 7-ми клас. Преди това съм се дървил, размърдвал, но не така целенасочено както него. Направо съм шашнат., особено пък ако се окаже, че има и сперма. Тази вечер, ще се къпе и колкото и да не ми е приятно, ще погледна бельото му. Все пак, малко се успокоих, като чета по-горе написаното.

46.   Тази тема ме шокира.. не защото детето мастурбира на 8, а защото майка му не знае какво да прави. И сега последния коментар... Не че нещо, ама това не е ли малко глупаво... да съдите по себе си. Ами очевидно е че имате различни потребности, все пак. Вчера точно попаднах на една статия че децата мастурбирали от много разнна възраст и това не било чак толкова странно, колко си мислят всички. Аз не си спомням кога съм започнала, но също е било доста отдавна. Щом сте толкова разтревожени родители, защо не отидете на сексолог и не поставите въпроса пред него, а не да събирате "бабешки лекове" от много разбиращите в интернет. Момиче, 16

47.   Споко, не може да има сперма на 8. Просто има сух оргазъм, аз също имах такъв като малък.

48.   Да нормално е синът ми е на 10 и ми каза, че преди 1 година е почнал да мастурбира такаче моят също го прави!

49.   Има неща, които човек може да сподели тук и не е нужно да ходи при сексолог. Какво различно би казал той от това, което пише по-горе. Или ще назначава лечене? Въпроса е строго интимен, защото се отнася за нашите деца. Не мога това да споделя нито с приятели, нито с учители, защото е не знам как биха гледали и какво биха говорили за него.

50.   сестра ми е същата ттц сега тя е на 8 и като се изнерви се пипа къде ли не То и аз го правя от нейните години насам вика пипам си котето

52.   Темата е стара, но любопитна... Споко, няма мъж който да не е мастурбирал... поне така ми каза мъжа ми! :)

53.   Аз съм момче на 16 години. Започнах да се интересувам какво имам в гащите още като бях в детската градина. Вечер все си пипах пишлето, оголвах главичката, дърпах кожичката... Към 7-8 години направо си бих ч... и. От 4-ти клас започнах да гледам п-но и мастурбирам пред компа. Не помня дали тогава съм свършвал, но в 5-ти клас свършвах. И то си мастурбирах в боксерките и свършвах в тях. За това и за един ден два чифта боксерки сменях. Сега като гледам п-но си взимам парче тоалетна хартия, навивам си го на пишката и семенната течност си остава вътре. Нашите никога не са ме питали дали го правя, сигурен съм, че знаят. Мисля, че е напълно нормално това да мастурбираш от крехка възраст. Стига разбира се, да не го прави пред съочениците си или пред учителката си.

54.   1-во подкрепям 99 % коментар № 30! Чудесно е че сина ти споделя с теб, значи те чувства кото приятел!
Тъй като нямам достатъчно опит с моя син на 13 години, ти препоръчвам книгата на психолога д-р Джеймс Добсън "Да отгледаш момчета". В нея има засегнат и твоя случай. УСПЕХ и много сили занапред в нелеката задача по оглеждането и възпитанието на детето ти!

1-50 от 57