Споделена история от Здраве

Хранителни непоносимости ли са това?
Здравейте, аз съм Ж25г. От известно време наблюдавам, че когато приемам прясно мляко, започват едни болки в корема, газове и понякога нещо като разстройство.
Като се храня с тестени изделия (пица, хляб, закуски), понякога се подувам зверски, гади ми се, забелязах и че мигрената се обостря тогава. Обаче и двете неща не ги приемам редовно, ами 1-3-3 пъти в месеца прясно мляко, пък хляб в седмицата 1-2 пъти.
И странното е, че не е винаги такава реакцията.

Коментари

1.   Най-вероятно имаш лактозна непоносимост. Казвам го, защото при мен е установено с изследване и имах същите симптоми. За хляба не съм много уверен, но ако имаш същите симптоми, когато ядеш чист хляб (не банички и т. н. неща с мляко), най-вероятно имаш и към глутена. От познатите ми има доста с лактозна непоносимост, но само един с глутенова. Някак е по-рядко и по-скоро мисля, че нямаш второто. Направи си едни изследвания за непоносимости в лаборатория и ще разбереш. Уви, скъпи са, но пък е еднократна инвестиция в здравето ти и си заслужава да знаеш какво да не консумираш за да си спестиш подобни проблеми.

2.   Аз всеки ден се храня с тестено и сега корема ми никак не е в добро състояние. Това си е тежка за червата храна и води до подуване. Лошото е, че само тези храни ми харесват.

4.   1. го е описал добре, но глутеновата непоносимост не е задължителна. След като си оправих храненето, като опитах да ям бял хляб от магазина, направо умирам от тежко - просто е супер боклук.

Аз съм с непоносимост към млечни продукти и мляко от години - трудно е в началото, но като опиташ заместителите - свикваш с тях и всичко е по-старо му.

Можеш да направиш прост експеримент - месец без дадена група храни - ако си окей и след като хапнеш 1-2 пъти се разстройват стомаха и корема - значи си е непоносимост. Тестовете на лабораториите могат да го потвърдят, но имай предвид, че струват по 20-30 лева за 1 храна - тоест, ако искаш всичко има пакети по мад 300лв.

Ако имаш нужда от информация и съвети, добави въпросите си!

Успехи!

5.   Отиди да ти направят тест за храните и дали имаш непоносимост към тях. Ние не сме лекари, за да ти кажем със сигурност.

На 25 години си, започни да четеш на тема здравословно хранене. Забелязала си, че някой храни те карат да се чувстваш зле, спри ги или смени магазина/баничарницата от която купуваш. Прави си експерименти.

Хубаво е и да се научиш да си готвиш, все пак скоро ще ти дойде време и за семейство и една жена е хубаво да може да готви, това те вдига в очите на един мъж, както и ако си добра домакиня, спортуваща и говориш директно без да трябва да ти се вадят думите с ченгел от устата, когато има нещо което те дразни. Успех!

6.   4., къде правят изследване за 1 нещо? Най-малко за 24 храни има.