Споделена история от Здраве

Каква може да е причината?
Здравейте. Момиче на 21 съм. Откакто се помня съм по-отпаднала, лесно се изморявам, главата ми е замаяна почти постоянно. Има дни, в които ми е толкова замаяно, че ме е страх да изляза да не припадна навън. Не съм припадала досега, но въпреки това често ми се вие свят, понякога в тандем с гадене, задух и тежест в гърдите. Личната ми не ме приема много насериозно, все пак ще отида пак при нея. Ако някой е имал същите симптоми и е открил причината ще се радвам да сподели, защото вече се притеснявам малко.

Коментари

2.   Изследвай хемоглобина , желязо . Може да е ниско . Купи си витаминини и виж с тях как ще се чувстваш .

3.   Пусни си изследвания. ПКК, кръвна захар, витамин Б12, холестерол и т. н. Тия са почти стандартни. Всичките минават с едно вземане на кръв. Струват към 40лв без направление. Може да си анемична, може да имаш недостиг на витамини, може да не спиш добре (да не влизаш в REM фаза) и т. н. Последното е по-сложно за диагностика. Но като за начало почни с изследванията.
Друг вариант е да пиеш по едно или по половин хапче от витамини От А до Я на Допел Херц. На мен ми помагат да съм малко по-адекватен и енергичен. Вероятно имам липса на някой витамин но не знам кой.

4.   Ниско кръвно, често срещано е, хапваи редовно, каквото ти се яде, пии повече течности, вода, айрян, газирани питиета, коктеили, грижи се за себе си.

5.   Най-вероятно е свързано с кръвното налягане (може границите да ти се приближават, долната да е ниска и горната наред или обратното), но нещата, които могат да влияят на него са много и трябва да те прегледа първо кардиолог за да се отхвърли някакъв вроден проблем със сърцето. В последствие не е зле да си направиш и среща с ендокринолог за да ти пуснат освен стандартните изследвания (може и от личен лекар) и такива за хормони (особено ако си и с нарушения на теглото).

6.   Ниско кръвно?
Аз като го сваля до 90/60 се чувствам по сходен начин.
Хипофункция на щитовидната жлуза?
Ниски нива на хормоните от ЩЖ водят до забавяне на метаболизма, отпадналост и още много симптоми. Проверявала ли си си нивата на хормоните?
За мен това са най-достъпните варианти, които се свързват с твоите оплаквания.

7.   И аз съм така, знам част от причината, но при мен нещата започнаха и се влошиха през годините с други симптоми-доста по-тежки... дълга история... Ще ти кажа от какво е - и е добре да си направиш изследване за това, но преди това-обещай ми, че като си направиш изследването-ще пишеш тук и ще споделиш какъв е резултата, защото аз имам още съмнения за моето състояние и ще ми е от полза, ако кажеш какъв е бил резултата и дали съм била права и за твоите симптоми.
Сигурна съм, че ще те посъветват хората тук-да правиш изследвания за хипофункция на щитовидната жлеза, за анемия, но при мен няма такива болести, обаче имам същите оплаквания, като теб и много по-зле дори-знам от какво е, обаче не искам вече да си правя изследвания за това, чудя се дали пак на това се дължи и затова първо ще изчакам да обещаеш да пишеш, когато си направиш изследването и ще ти напиша в следващия коментар какво да изследваш.

8.   И аз съм така, като бях на 16 някъде припаднах навън и от тогава изпитвам адски страх от това, понеже все ми е отпаднало, вие ми се свят, плюс същите и като твоите други симптоми, които си написала. Тогава ме пратиха на какви ли не лекари, веднъж фелдшерката в училище, понеже ми стана пак така, ми каза да отида на ендокринолог, ама си казах "на тия години ли ще ходя и на такъв лекар" и не отидох, след години взе, че ми се наложи и се оказа, че имам възел, после пък и Хашимото, почнаха адски силни паник атаки, та до днес съм си така. Според мен посети ендокринолог, немалко неща са свързани с щитовидната жлеза.

10.   Ниско кръвно. Пий повече вода и хапвай повече солени неща и ще си ок.

11.   Отново съм аз м 42 относно гадене то нормално е когато този който запали цигара като запали цигара отваря портал за нечисти духове към него и като си свързана за него нормално е да ти се гради от нечисти духове, а най хубаво е да ги по върнеш пожелавам ти го.

12.   Много е вероятно да имаш ниско кръвно. Също предполагам си слабо и чувствително момиче?

Т. Т.

13.   Според мен имаш ниско кръвно.
Аз съм с ниско кръвно и за да не съм отпаднала пия черен чай, вода пия около 1, 5 л на ден.

От магазин Лечител пия Кардиосан, , това са витамини магнезий, фолиева киселина и b комплекс, помагат за здраво сърце
Може от топлото и задушно време да си отпаднала.
Храната също е важна, избягвай да стоиш гладна.
Когато излизаш навън слагай шапка, очила!

14.   Изследвания ПКК, витамин Б12 и витамин Д3, може да направиш и желязо, ЖСК, свободен ЖСК, феритин, фолиева киселина. Морфология на еритроцити също. Така ще се потвърди/изключи анемия или дефицит на един от двата витамина. При липса на разминавания поискай направление за ендокринолог.

15.   Сърповидна анемия?

16.   Всички описани симтоми са в резултат на дисбаланс на вода в тялото!!! По колко вода пиеш на ден?

17.   Анемия, подозирам желязото е ниско, не пиеш достатъчно вода и не разбрах работиш ли ако нямаш работа, режим е ленивост също.

18.   Звучи ми като ниско квърно, но пусни си една ПКК, Витамини Б12, Д, желязо, хемоглобин, може и изследвания за щитовидна жлеза да пуснеш. По-добре да си направиш повечко изследвания, но да изключиш разни работи, отколкото да не с направиш и да се чудиш какво ти е.
Аз също имам проблеми с ниско кръвно, отключват се при облачно време много силно и при слънчеви изригвания, замаяност, гадене, световъртеж. Не нищо страшно, почивка и айран с много сол ми помага /от коли и шоколади още по-лошо ми става/.