Споделена история от Здраве

Само аз ли постоянно се чувствам напрегната
Само аз ли де чувствам в стрес и напрегната, всичко ми идва в повече. Независимо от всичко винаги съм любезно и добронамерена, за разлика от масата нацупени хора.

Коментари

1.   Намери си занимание (спорт, изкуство, друга дейност), което да ти доставя удоволствие и да те разтоварва, когато се чувстваш по този начин. Най-добре се занимавай с това по няколко часа на седмица, за да се чувстваш по-добре.

2.   И аз съм по същия начин. Напоследък само ми се реве. Изпада в нервни кризи

3.   В неподходяща среда е нормално да се чувстваш така, търси подходяща за теб, защото там ще има развитие на живота ти в положителна насока.

4.   И аз бях така с години, не е нормално. Поговори с психолог, ако намериш читав такъв, защото в България има сигурно 5 такива. Или сама разбери какво те притеснява. Може би е чувстваш самотна, може би живота не е посрещнал очакванията ти, може би хората около теб и работата ти те напряга. Седни и помисли и намери решение, ако има такова. Ако няма, поне се опитай да приемеш, че не може в живота всичко да ти е перфектно и че това не означава, че трябва да си тъжна. Има и по-важни неща, колкото и в момента да не ги оценяваш - здраве, близки и др.

5.   По силна си от другите споко. Просто ти пука, тъй като явно си интелигентна. Дишай дълбоко, не всичко трябва да е под твой контрол.

Бъде такава каквато си

6.   Съгласен съм с коменрар 5, че в България сигурно има 5 читави психолога. Когато споделих на единия психолог, че имам социална фобия и паник атаки, ми каза, че имам родово проклятие. Другия психолог ме прати да ми леели куршум. Извода - не си давайте парите на родните ни психолози!

7.   Авторката с м. Аз съм ходила на психолог, не съм доволна, много ниско ниво и манталитет. Любопитство и т. н. Аз съм много отговорна, спазвам обещания, срокове, иначе отраснах в голям стрес в детството ми и от там са много от проблемите ми, осъзнавам го. Страха е една от водещите емоции при мен, страх от всичко, но бомбените и поемане на отговорност.

8.   Не бъдете толкова предупредени- леенето на куршум наистина помага за хора с по-високо ниво на тревожност. Добър екстрасенс е добър вариант.
Иначе почваш всеки ден коремно дишане по 2 пъти на ден, спорт йога, релаксации.
Друга елементарна техника е поне по 20-30 пъти на ден да благодариш за всичко, което имаш.
Всички тези неща помагат, но трябва да ги правиш редовно и след 1-2 години почваш да виждаш резултат.
Иначе от психолога какво очакваш - с 1 разговор и от много напрегната - спокойна да станеш. Няма как - това е лична борба и дълъг процес.
Другият вариант е хапчета, но не е окей - само, ако си много зле

9.   Означава липса. В случая, на самочувствие. Поработи