Споделена история от Здраве

Ксанакс
Здравейте. Моят случай е че имам паник атаки. През последните месеци получих нервен срив от сменяне на работа, супер тежка връзка и паник атаките накуп. Правихси изследвания общо взето от стреса всичко ми е нагоре или надоло. Лекарят ми изписа да пи ксанакс за 10 дни като ми каза че било възможно най-лекото успокоително. Това което чета в интернет обаче ми изглежда доста плашещо. След 2 ден от който започнах да пия ксанакс имам гъбички, но не съм имала полови отношения или да съм ходила на басейни. Възможно ли е да е страничен ефект от това? И ако някой е пил ксанакс някога можели да ми каже реално какво представлява това?

Коментари

1.   В никакъв случай не го пий повече от 10 дни иначе паник атаките и нервните сривове ще ти се сторят песен в сравнение синдрома на отнемане от бензодиазепините. Ксанакс със сигурност не е безобидно лекарство. От опит ти говоря. Бях години на най различни бензота, спрях ги преди една година и още си сърбам попарата.

2.   Зарежи го тя ксанакс. Аз също съм пил. Може би е добре в тежки моменти за бързо облекчение, но е кофти хапче, защото те прави на охлюв. Има натурални успокоителни като ашвагнда, теанин и lions mane, като последното доста ми помогна, но трябваше да го внеса от чужбина, защото у нас не намерих достатъчно убедителна марка (по аптеките продават доста ментаци, така че направи research и провери и марките и екстрактите преди да купуваш). Медитацията също помага, но трябва постоянство, за да станеш добър в нея.

Натурален анти-депресант е екстракта от жълт кантарион (st john wort), но не ти го препоръчвам, защото има същите странични ефекти като 'изкуствените' (защото има същия механизъм на действие) и като за капак прави кожата по фоточувствителна.

3.   Що за лекар е това? Как ксанакса ще е леко успокоително? Моля те, насочи се към друг специалист! Ксанакса освен, че въобще не лек ами напротив е и пристрастяващ. Паник атаките са изцяло на психическа основа, все повече хора страдат от това. От стрес и тревожност и аз съм имала, както и други неща, това се оправя с когнитивна терапия, медитация, практики за дишане. Нямаш нужда от такива силни успокоителни, а от добър психотерапевт, здравословна храна, движение и медитация.

4.   навремето ходих с едно момиче дето майка й беше нерволожка и доколкото знам ксанакса не е най-лекият медикамент. пил съм го но на мен да кажем че не ми действаше.

5.   А можели някой който го е пил да ми каже в какви дози го е вземал. На мен ми е изписано да пия по една таблетка на ден от 0, 25мг като си я деля на два пъти.

6.   Пила съм ксанакс в моменти, в които буквално съм се тресвла от нерви и не съм могла да се успокоя, за да заспя. Отидох на лекар, за да ми даде хапче, което да ме успокои, за да се наспя и да мога да взема адекватни решения за живота си. Като повтарям, че безсънието ми се дължеше на тревожност и силни паник атаки. Действаше ми отлично. Пия хапче и след 30 минути ми олеква, буквално ми пада тежестта от гърдите и пристягането. Като нов си. Пих ги само няколко дни вместо 10. След което да кажем след година две съм го взимала само при много спешни случаи. Не съм усетила да се пристрастявам, тъй като при мен чувството за самоконтрол е много силно. Не ми е нужно хапче - не го взимам. За съжаление мога да ко тролирам да не се пристрастия, но не мога да контролиран стреса... Лошото е, че ксанакс действа само известно време, няколко часа. Моят съвет е да го пробваш няколко дни, както ти е казала лекарската и ако си по-добрре да го спреш. Не се плаши няма нищо страшно. Разбира се най-добре е да можеш да се контролиращ сама без да се стига до такива медикаменти. Гъбички те според мен не са от ксанакс. Даже в упътване то му пише да не се комбинира с медикаменти за лечение на гъбички. Така, че звънни на лекарската да я питаш дали може да пиеш противогъбични.

7.   до 5

Пил съм го, когато бях в депресия и имах страхове - върши работа!
Дозата ми, когато бях в най-лощо състояние беще по три таблетки на ден.
Като бях по-добре го пиех само при силна тревожност - до една таблетка на ден.

8.   Ами аз имам срив на имунна системата и затова явно ги хванах. Там е работата че аз не бих казала че усещам някакво действие от ксанакс а ако трябва да бъда честна. Позволих си да си сложа капсула за гъбичките и не знаех че не може да се меси. Сега се притесних още повече

9.   До 8.
Как така не ти действа? Искаш да кажеш, че не се успокоява от него ли? Ефектът, му при мен беше моментален и невероятен. Просто никаква тревожност, отпускане и съответно ако паник атаката я получа вечер и се разтевожа и пия хапчето се успокоява и следовател о си задпивам. Ако е през получа паник атака, разтревожс се до степен да ми стане лошо, пия хапчето, успокоява се и се връщам към ежедневните си дейсности. Много е добро наистина. Ако не ти действа или не е точният медикамент или не ти е тревожността проблемът и не си за успокоителни.
Лошото е, че ефектът уау е краткотраен, а за по-дълготраен ефект, лекарите изписват антидепресанти, но аз отказах да ги пия. Ти какво чувстваш като ефект, авторке?
За гъбички те не се притеснявай, просто прочети упътването или питай лекарската. Не вярвам нещо да стане. Те в упътвания та пишат какво ли не.

10.   На мен ми изписаха да пия по половин таблетка два пъти на ден. Но пак си получавам паник атаки. Пак чувствам едно постоянно напрежение. Не спя спокойно, будя се. Можеби или дозата ми е прекалено малка или съм някакъв неспасяем случай.

11.   До н. 1-ще разкажеш ли как си преживял абстиненцията, дълга ли беше, какви симптоми имаше? Ще е полезно да споделиш, за да могат хората да се ориентират по-добре...

12.   Има една билка - страшниче се казва. Потърси я - много е добра за такива състояния.
Иначе ксанакса е окей също, може да го пиеш, но гледай да не е повече от 2-3 месеца.
Гъбичките не са от ксанакса - в състояние на висока тревожност човек си въобразява какво ли не.

13.   Случва се, поради липса на самочувствие. Работете над него и ще забравите за лекарства...