Споделена история от Здраве

Жестока, хронична болка в главата отдясно
Моля, дайте ми някакъв съвет-какво да правя, защото тотално се измъчих с жестоката болка от някакъв нерв - в областта на дясното слепоочие. По принцип съм от 11 години с Периферна Полиневропатия, причинена от дефицит на витамин Б12, от около 2 години се появи редовна болка в главата -точно на определено място винаги... Болката е остра, стрелкаща се и пулсираща.

Не знам какво изследване да си направя... Електромиографията е само на нервите от шията надолу, компютърна томография на главата съм правила 2 пъти -всичко е наред в самия мозък. Лекарят ми каза-болката е в главата, но извън черепа, а компютърната томография е само на мозъка вътре... Никакви аналгетици не ми облекчават болката. Единствено Паракофдал ми помага, доста често почнах да го пия, а знам, че не трябва да се пие често, заради Кодеина в него, но какво да правя, когато нищо друго не ми помага?

От доста време имам и почти постоянно запушена дясна ноздра... , а болката в този нерв откъм дясното слепоочие се появява предимно-сутрин при ставане от леглото, често и ушите ми заглъхват, преди време имах остра болка и в дясното ухо, но вече-не.

Много искам да разбера, чрез някакво изследване-защо толкова много ме боли този нерв, но какво изследване да си направя, за да се види какво реално има?
ЯМР знам, че изписват на хора, които са в много тежко състояние и едва ли не смъртници, а и е доста скъп ЯМР. Не знам какво да правя, измъчвам се, а съм млад човек... Не е нормално животът ми да е низ от постоянни болки. Не знам как да си помогна.

Посъветвайте ме нещо, което реално да ми е от полза.
Има ли и други, които като мен преживяват този кошмар? Успяхте ли да се справите по някакъв начин?

Коментари

1.   УНГ и стоматолог. Може да е от мъдрец, например. Или синузит.

2.   Ще се мре. Отиди на лекар.

3.   Здравейте. Имам подобен проблем. Ако разрешат модераторите ще споделя за Уляна Бержарова школа по приложна кинезиология потърсете телефон в интернет. Мноого е добра. От други лекари освен да ме тъпчат с лекарства друго не съм видяла. Нито са ми помогнали кой знае колко.

4.   УНГ, стоматолог и очен лекар задължително. Предполагам, ще се окаже, че е от очите. В ИСУЛ са най-добрите УНГ и очни, при остра болка хората отиват и спешното на момента по време на болката е най-доброто време за преглед, а не да чакате да мине. Има значение за прегледа. В такси и до някое спешно.

5.   Имам същия проблем, минала съм всички специалисти, нищо свързано с унг, очи или зъби. Поставиха ми диагноза мигрена. Абсолютно по същия начин поне 2-3 пъти в месеца особено около цикъл съм с паракофдал, защото нищо друго без рецепта не помага.

6.   Може да идва от проблеми с шията. Затова Доплер на шия, ЯМР или поне ренген да се види дали няма шипове, протрузии и т. н.