Споделена история от Здраве

Най-ценното нещо
Здравейте!
Докато пиша тази тема съм на легло, намирам се в хирургията. Мъж, 29 годишен, с катетър, памперси и нужда от инвалидна количка за да стигне до съседния коридор.
Мъж, в разцвета на живота си които може да остане без деца и мъж които може да се движи с патерици или бастун (в добрия случай) заради наполовина парализиран крак.
Нямате си на представа колко плаках тези дни.
Не плаках за мен, плаках за майка ми. Защото сега тя е до мен, а тя така не ме е виждала. И не искам да се грижи за мен по този начин дълго време.

Същият аз, точно преди 2-3 седмици водих повече от нормален, почти идеален живот…
Допреди 1 месец се ядосвах за толкова мимолетни неща, та даже ме е срам да се сещам…
След няколко дни имам рожден ден, ставам на 30.
Вече за рожденния си ден си желая да бъда толкова добре колкото преди. Добре, че поне майка ми и приятелите ми ме подкрепят. Един от тях дари кръв за мен тази сутрин.

Гледам да не се предавам, ако няма проблеми с операцията, ще минат месеци или години докато се върна към предишното ми състояние (ако изобщо се върна).

Да се бориш, да стискаш зъби, това е начина.
Това е смисъла… Явно…
Обичайте всеки ден.

Коментари

1.   Много ми стана мъчно, съжалявам, всеки може да се окаже, да, знам че докато не ти се случи не го разбираш, но ти си силен, ще го разбереш, защото това е изпитание. Горе главата и Господ да те пази. Може да срещнеш любовта там някъде, докато се оправяш!

2.   Човек, радвай се че имаш приятели.
Аз например, ако утре изчезна, буквално никой няма да разбере... Тъжно но факт.

3.   Авторе, в живота всеки човек има изпитания и трябва да носи кръста си!

Но единствено Бог преценява на кого какво да изпрати - в зависимост от действията на човека и от това, какво ще бъде полезно за спасението на душата му.

Затова понасяй търпеливо всичко и се надявай и уповавай на Бога!

Бог да те изцери и благослови!

4.   Наистина е най важно да си здрав. Когато имаш здравословен проблем всички други проблеми изглеждат маловажни. Ще се оправиш, но ти трябва време и физиотерапия. Имай воля и търпение. Ще дойдат по добри дни.

5.   Много ти съчувствям! Горе главата, нещата ще се оправят!!! Подкрепям те!