Споделена история от Други

Християнство
Какво за вас означава и как се показва християнството?
Според мен християнството се показва чрез начина на живот на човек и християнските принципи.
Как и за вас означава да си християнин и как го показвате? За мен това че има заблудени и излъгани, които ходят да палят свещи и целуват икони и след като излязат от църквата продължават развратния и лъжлив живот е който са се затворили. Не спазват никакво принципи - лъжат мамят горделиво са изневеряват преяждат гневят се хулят обиждат неуважават присмиват се водят войни за надмощие адресират...
Никой не се опитва да живее като истински християнин да спазват Божиите закони и наредби... Ходят само чисто лицемерно и двулично в църква само да се отчетат като християни а не водят живот праведен като християни!
Защо е така?! Защо хората лъжат и се преструват? Защо богохулствата?!
Какво за вас е да си християнин и в какво се изразява?!

Коментари

1.   Авторе, християнството започва първо от вярата!

Но е важно и да уточним първо за кое точно християнство говорим, защото в момента има Православие, католицизъм и протестантизъм.

Аз ще ти обясня за Православието (и Православната църква), защото само те са останали наследник на неповреденото апостолско учение и преподават вярно Божието слово и истина!

Как трябва да вярва православният християнин е описано в Символът на вярата - има го във всяко православно календарче - цитирам:

1. Вярвам в един Бог Отец, Вседържител, Творец на небето и на земята, на всичко видимо и невидимо.
2. И в един Господ Иисус Христос, Сина Божи, Единородния, Който е роден от Отца преди всички векове: Светлина от Светлина, Бог истинен от Бог истинен, роден, несътворен, единосъщен с Отца, и чрез Когото всичко е станало;
3. Който заради нас човеците, и заради нашето спасение слезе от небесата и се въплъти от Дух Светий и Дева Мария, и стана човек;
4. и бе разпнат за нас при Понтия Пилата, и страда, и бе погребан;
5. и възкръсна в третия ден, според Писанията;
6. и се възнесе на небесата, и седи отдясно на Отца;
7. и пак ще дойде със слава да съди живи и мъртви и царството Му не ще има край.
8. И в Светия Дух, Господа, Животворящия, Който от Отца изхожда, Комуто се покланяме и Го славим наравно с Отца и Сина, и Който е говорил чрез пророците.
9. В една, света, съборна и апостолска Църква.
10. Изповядвам едно кръщение за опрощаване на греховете.
11. Чакам възкресение на мъртвите
12. и живот в бъдещия век! Амин.

Първата част от Символа на вярата (1-7 членове) е съставена на I Вселенски събор, а втората част (8-12 членове) - на II Вселенски събор

След като човек повярва в Бога - следващата стъпка е да се въцъркови и да започне да води православен християнски църковен и духовен живот!

Това включва няколко основни неща:

1. Да ходи максимално често в храма, където да присъства на Богослуженията, да се моли, да участва в Тайнствата на Православната църква, и естествено да пали свещи - свещта се явява като наша безкръвна жертва пред Бога, да се покланя на кръста, иконите и светите мощи на Светиите.

2. Да се моли на Бога - и с молитвите от молитвеника и със свои думи

3. Да благодари на Бога за всичко

4. Да се стреми да обича Бога и ближните си

5. Да живее Богоугодно като спазва Божиите заповеди и да върши добри дела като помага на хората

6. Да се стреми на думи и дела към добродетелите и да се бори със страстите си

Да кажем, че основното е това!

Но виж сега, авторе!

Човек трябва много да се пази от вършенето на грехове! А грехът на осъждането е един от тях!

Ти смяташ, че православните християни трябва да бъдат идеални и да водят съвършен християнски живот по Бога! Да, но реално това е невъзможно, защото човек е грешник!

Но това не е препятствие да бъде християнин! Защото Господ Иисус Христос казва: " Не съм дошъл да призова праведници, а грешници към покаяние. "
Тоест всички сме грешници, но за нас има лекарство и спасение - покаянието! (И изповедта)

Затова, човек не трябва да гледа какво правят другите хора и ги осъжда! - защото това само по себе си е тежък и сериозен грях!

Ето и думите на Господ Иисус Христос по този въпрос:

"А защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш? Или, как ще кажеш брату си: чакай, да извадя сламката от окото ти; а пък на, в твоето око има греда! Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш, как да извадиш сламката от окото на брата си" (Мат. 7:1-5).

Така, че: ние не трябва да съдим и осъждаме другите хора!
А трябва да внимаваме върху себе си, защото ще даваме отчет пред Бога само за себе си и за своите дела и мисли - а не за другите хора!

Това е накратко по този въпрос. (защото темата е много обширна - цели книги има по тези въпроси! )

2.   Авторе, напълно си прав.

Не чети номер 1 - той си тълкува Библията, както Дявола евангелието.

Неговото е малко като вица:

"Исус е умрял за греховете ви, затова правете грехове, че иначе е умрял напразно. "

В Библията също е казано от Исус:

"По делата ще ги познаете. "

Лицемерите които си описал не са никакви "християни" и недай си Боже някой ден да им се наложи да отстояват "вярата си" ще видиш, че първи ще сведат глава и ще предадат Господ.

Все едно да питаш дали "попът със златния часовник" е" християнин"... отговори си сам!

Исус много попържня им е сипал в Библията на тея измекяри.

И който си мисли, че Исус е "само любов", но не и "война", нека си спомни думите му:

"Не дойдох да туря мир, а нож"

И как е преобръщал масите на търговците пред храма и ги е гонил с камшик.

Номер 1 е наивен - не го слушай.

3.   Християнство истинско е имало докато Исус все още е бил на земята и при неговите непосредствени свидетели и сподвижници - апостолите.

Днешното християнство няма НИЩО общо с първоначалното християнство. Иконите са лъжа и заблуда. Догмата за Троицата е лъжа и е измислена 3 века след Христос.

Рим и Ватиканът са нещо като леговище на сатаната. Това е болезнената истина, че днешното християнство няма нищо общо с изначалното такова, даже иконите противоречат на втората Божия заповед : "Не си прави НИКАКЪВ кумир на туй що е на небето, на земята и във водата"

4.   Ей го но. 1, типичен пример от думите на автора.
Само като видях първите му няколко изречения, как канонично почна и изобщо не му прочетох дългия ферман. Аааа, освен това някъде мернах "Господ Иисус Христос".. Приятелю Иисус са заклеймили за Господ на Никейския събор през 425 година. Едни ей такива вцърковени като тебе... С ГЛАСУВАНЕ са го нарекли Бог, не й е изнасяло на Римската империя да е човек.

Прав е автора. По делата ще ги познаете християните.

" Ако има по-голяма обида за Бога от атеистите, това да религиозните хора"

5.   Аз имам само един въпрос към християните

Защо сте си турили инструмент за мъчение на врата и се гордеете че го носите? Колко от вас уж се "кръстят" а правят обърнат кръст 666 несъзнателно ;) Но да се върнем на инструмента за мъчение.

Парадирате за любов и добро а символа ви е инструмент за мъчение? И още по яко е не само инструмента за мъчение да носите ами и самия ви "спасител" разпнат. И това го носите на вас? Дали обърнатата пентаграма не е по безопасна от разпнат на кръст човек? ;) Сега ще се почнат едни глупости как това символизирало победата над смъртта и възкресението. Ама сериозно ли? И това ли е символа - инструмент за мъчение и забит с пирони на него "бог"? Ако има и кървяща рана между ребрата взимате и бонус точки като истински вярващи.

Та хайде обяснете как уж бог е любов пък символа му е инструмент за мъчение и го изобразяваме разпнат ;) Как бог е любов но няма проблеми да гледа как се избиват деца? Или щом "божия народ" го прави проблеми няма? Обичай ближния но го анатемосай ако не е признал твоят "спасител" за свой и не иска да е овца от твоето стадо където дружно да блеете отивайки към небесната кланни... пардон обител :)

И сега нещо много трудно за вас - отговорете със свой думи без да цитирате любимата ви книжка навирайки цитати от там мислейки че като го правите и вече е абсолютната истина и щом сте я цитирали автоматично значи че сте прави. Хайде дайте без цитати ако можете, но се съмнявам.

6.   Христос възкръсна от мъртвите, като със смърт смъртта потъпка и на ония, които са в гробовете, живот дарува. Сам себе си пренесе жертва и се помоли за враговете си, които дяволът бе заблудил да викат разпни го.

7.   до номер 5

Понеже ти липсват "първите 7 години" - ето ти едно четиво за деца по въпроса защо почитаме Светия кръст:

Урок по Религия - Православие, 2 клас, тема „Кръстът“

Кръстът е основният символ на християнството. Християните почитат Кръста, на който Господ пострада за нашето спасение.

Почитането на светия Кръст води началото си от времето, когато в Рим и Византия царувал императорът свети Константин Велики
- началото на 4-ти век. Това е свързано с едно чудесно събитие. Когато Константин и неговите войници се готвели за битка срещу жесток владетел и гонител на християните, сияещ кръст се явил в небето пред очите им и надпис: “С това ще победиш”!

Дотогава кръстът бил считан за лош предвестник, понеже
бил използван като оръдие за позорно наказание.

През настъпилата нощ Сам Господ Иисус Христос се явил насън на Константин и му заповядал да направи знаме, подобно на кръста, и да начертае кръст на щитовете и шлемовете на войниците. Константин изпълнил заповедта и удържал победа. Във всичките си битки и във всичките си дела той имал небесната закрила на кръста. Макар да не бил още християнин, той покровителствал християните и обявил свободата на християнската вяра.

Майка му, царица Елена, която била вече християнка, предприела пътуване до Светите места, където живял и бил разпънат Спасителят и открила Кръста Господен на Голгота. Христовият Кръст бил тържествено отнесен в Божия храм в Йерусалим.

И днес кръстът заема почетно място във всеки храм. Кръстът присъства на всяко богослужение. Bсеки, който е приел Кръщение и запази достойнството си на истински християнин, получава небесната закрила на кръста.
Светците понесли много страдания, подобно на Христос, но с кръста прогонвали злите сили и вършели чудеса в името Христово.

За по твърда храна още не си дорасъл, затова прочети първо това четиво и го асимилирай!

А ако искаш повече информация прочети в Православните сайтове!

Уж щеше да зададеш само един въпрос, а си задал още няколко? !

ОК ще ти отговоря на теб и на всички останали, и то само със свои думи и на още един твой въпрос:

" Как Бог е любов но няма проблеми да гледа как се избиват деца? "

Бог не е създал злото! Злото идва от дявола!
Относно на това, че умират деца - да, случва се и това! Но, за да разбере защо се случва това, човек трябва да погледне малко по-дълбоко - в същността на нещата!

Човекът е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот! Спрямо вечността - земният живот е един малък, нищожен отрязък от време - капка в океана! Дори и да живееш 100 години на земята, в глобален аспект какво би те ползвало това, ако нямаше вечен живот? - отговорът е ясен - нищо!

А след като има вечен живот, кое е важното? Дали ще живееш 1, 5, 10, 20, 50, 100 години на земята? - това ли е важното?
Колко точно години ще живееш в земния си живот? - това ли е най-важното?
Отговорът и тук е ясен - не, разбира се!

А кое е най важното? И въобще - кое е важното?

Важното(и най-важното) е: къде ще живееш през вечния си живот!

Защото има два варианта - да живееш в ада с демоните, или с Бога в Небесното Царство!

Защото на Страшния съд - всеки човек, който е живял някога на земята) ще бъде съден и ще се определи неговата окончателна участ!

И в зависимост от делата, мислите и постъпките на човека през земния му живот, на Страшния съд ще се реши къде да отиде той: в ада с демоните, или с Бога в Небесното Царство!

Така, че човек трябва да внимава върху себе си и да се старае да живее Богоугодно, защото не знае кога ще дойде смъртния му час и в какво положение ще го завари!

Да, и в тази връзка ще обясня и за децата, които са починали - те като невинни създания, ще отидат в Небесното Царство и ще живеят вечно в радост и веселие с Бога!

Така, че в глобален аспект те не са ощетени не са загубили нищо, от това, че не са проживели някакъв ограничен брой години в земния си живот! Защото са получили даром(така да се каже) най-важното и ценно нещо: вечен живот с Бога в Небесното царство!

Накратко и в най-общи линии е това!

За по-подробна, по-точна и пълна информация - четете Библията(най-вече Новия Завет), и Православните сайтове и книги!

8.   Номер 1 ти е отговорил много добре на всички въпроси. Даже много повече. Но на такива теми винаги се появяват разни заблудени псевдоразбирачи както в коментари от 2 до 5. И ако ги слушаш такива - ще отидеш в някой по-голям казан в ада. Има и още два неодобрени коментара - да видим и те какви ще са?

9.   Бог е създал човекът богоподобен.
За да си човек трябва да имаш човешка душа.
За да имаш човешка душа трябва да я очистваш от греховете.
За да я очистваш, трябва смирение, покаяние, въздържание, молитви, изповед и причастие. Чрез Христос можеш не само да очисти душата си, но и да я превърнеш в човешка.
Всъщност цялата концепция на радикалните ционисти за т. н. гои идва от това, че евреите като богоизбран народ, тогава са носили човешки души по образ и подобие на Всевишния, докато останалите народи са носили души деградирали по близки до тези на животни/зверове.
След Христа, първо евреите, които не са го познали в следствие на духовната си деградация са започнали да пропадат към омразните гои и второ, такива неевреи негови последователи заради вярата си са получили възможността да израстват духовно.
Не знам точния текст от Библията, но това е мисля притчата за Господаря и сватбата. Изгонил и изтрил от книгата, тези които по право са били поканени, заради суетата и земните неща и събрал случайни хора от улицата. Те станали новите избраници Божи, а за другите вратата хлопнала и останали във външната тъмнина.
И с тях моя милост също... Но, пък в крайна сметка може би никога не съм бил достоен на първо място.
Като цяло в Библията далеч не пише такива големи глупости, каквито средностатистическия днешен юзър си мисли.
Но, за да разбереш, трябва разум и помощ от горе, а тя идва тогава, когато искренно я търсиш.
Поздрави!

10.   Но. 9
Евреите са избран народ, но не за да отидат в царството небесно. Не си чел Библията както трябва. Те са избрани за да бъдат лошите на тази земя. Да сеят разрушение и поквара. Да промотират робството и неравенството. Да създадат съдилищата, за да въдрворяват "баланс".

Когато хората са започнали да се цивилизоват и вече не са били такива диваци се появява Христос да даде друга алтернатива - като те ударят по едната страна да си дадеш другата. Той дойде да научи хората на смирение. Тия които се съдят няма да ги бъде. Ще пребъдат преклонените.

Евреите никога не са били духовно извисени. С изключение на Есените, които са изчезнали като старите пари.
Кабализма идващ от Аврам е използван и до ден днешен с користни цели. Т е. Още Аврам е бил първия деградирал.. Викал е минувачи в палатката си да ги учи на черни магии. А въпросния техен Бог е бил чиста инвокация на Сатаната, която продължава и до днес.
Какво очакваш от робовладелци ми кажи? Всичкото робство което се случва по земята е тяхно дело.. просто защото считат себе си за "избрани", с чувство за превъзходство над другите.

11.   Н 10 - ти там ли беше когато Авраам спирал и викал магьосници за черни магии? ! Ти свидетел ли си? Къде в Библията пише такава глупост? !
Моля не си измисляйте! " Не добавяйте и не премахвайте от Божието слово! " И в Библията го пише! НЕ богохулствайте!
И да! Според делата мислите и чувствата си направен през земният ни живот ще бъд м съдени!
И да! Някой по - горе беше писал и е прав!
В Исая ясно е писано и обяснено : Идол направен от дърво няма никаква сила! Имат очи но не виждат, имат уста но не говорят! " Това с иконите е идолопоклоничестео което не е угодно на Бог!
Нещо създадено от човешки ръце или измислено от човек НЯМА НИКАКВА СИЛА и никакъв божествен дух!

Авторката -26 г

12.   Авторке, почитането на Светите икони е внимателно изследвано от църквата и е определено Светите икони да се почитат!!
А иконоборчеството е отхвърлено и осъдено още на Седмия вселенски събор - преди повече от 1300 години!

Определено е Светите икони да се почитат!
Зашото те не са идоли и почитането им не е идолопоклонство!

Чрез тях се оказва почит не на материала, от който са направени - тогава това би било идолопоклонство, а на Първообраза!

Тоест, чрез тях се оказва почит на Божият Син - Господ Иисус Христос, Пресвета Богородица и Светиите!

Както ти примерно, имаш снимка на детето си, за да си спомняш за него и му се радваш, такава е логиката и при иконите - почитаме Първообраза!

13.   Какви глупости чета тук, не е истина...
Кога ви наложиха християнството и вие нали "наведена глава- сабя не я сече" кога станахте толкова "християни"? ! Брех!
Н 10, а "евреите" за които ти говориш, не са евреи, а са натурални врагове на истинските евреи. Те се прикачвам към всички, които допуснат това, те крадат чужда история защото собствена нямат, те са същества без души, функционират само на базови инстинкти. Имат нужда от души, към които да се прикачат за да живеят.
"Християните" тук толкова "начетени" от единствената книга прочели в живота си и приели всичко за чиста монета без повече въпроси и съмнения, така казала книгата (според нечии интереси) значи е така...
Добре, че от вас нищо не зависи, че явно и вие сте толкова празни, колкото и те.

14.   12 и кой по точно е определил? ! Нима Бог е определил да се правят икони и да се покланяме на тях? ! " Да се кланяш на всички направено от човешки ръце е грях! "
И още нещо интересно? ! Как може някой да изобрази Биг след като не го е виждал и не знае как изглежда? ! Все едно да си нарисувал душата... Я пробвай да видим какво ще измислиш и какъв образ ще дадеш на душата си? !

15.   Къде в библията пише нещо за поповете и всякакъв там клир?
А за кръста?
А за свещите и кандилата?
Да уточним: има едни християни, които не признават кръста. И не само. Уповават се единствено на написаното в Бибията. Не съм от тях. И нищо добро не казвам и за тях. Само за информация ;)