Споделена история от Здраве

Изтощено лице
Здравейте!
Аз съм момиче на 23 години.
Когато ставам сутрин и лицето ми изглежда изморено и също така с торбички под очите.
Лягам си по нормален час вечер.
Моля за съвети и може също съвет за мазила и т. н.

Коментари

1.   Започни да прекарваш повече време на отрито и се захвани и с някакъв спорт. Раздишвай активно, за да се наситят тъканите с кислород. Оправи си и храненето - повече зеленчуци, плодове, течности (разбирай вода), смутита ще избистрят бързо тена. Избягвай теста и печива, тежки храни, алкохол и сол, за да не задържаш течности и да не изглеждаш подпухнала. Може да отидеш и един два пъти на солариум за по-бърз ефект, докато чакаш да подействат другите промени - поне ще скриеш временно нездравия сив тен, но не прекалявай.

2.   Вероятно имаш лош сън. Вечер, преди лягане - много хубаво си почиствай лицето. С тампон и мицеларна вода. След това използвай Термална вода. А след това и хубав нощен крем. Сутрин същата процедура... Твърде вероятно е и хранителният режим да ти е лош... помисли за промяна... Никакво ядене след 22:00. Чаша топло мляко преди сън е много хубаво... Сигурно зяпаш и телевизия и телефона... Спри!

3.   Необходим ти е повече сън, 12 часа, ползвай демакиант за измиване на гримът от през деня, маски за лице, дръж ги повече време, в седмицата през ден ги ползвай, пачове за под очите, ползвай ги често, вземи серум за лице с колаген, преди крема го слагаш, крем, преди сън намазвай, измивен гел сутрин, ежедневно.

4.   Масло от онагра - перлички са, за пиене. Можеш и да си отваряш една периода вечер и си я мажеш на лицето. Разликата ще видиш почти веднага. Също е мнооого добро за махане вечер масло от кактус.

5.   Абсолютно игнорирайте глупотевините, написани от номер 3.

6.   Или не спиш добре или си дехидратирана, пий повече вода и гледай да спиш поне 8 часа, най-добре си лягай по-рано защото сънят преди 12 е по-полезен отколкото да легнеш в 2 и да спиш до обяд.

7.   Авторката:
За тези кремове не ми ли е рано за тях или аз мисля грешно.

8.   Изобщо не е рано според това, което си написала. Някои хора остаряват по-рано. Всеки човек има различен тип кожа. 3-ти го е описал много добре. Бих добавила, че слънцезащитният крем е задължителен по всяко време на годината. Зимата слънцето дори е по-вредно. Моята рутина сутрин е измивен гел - серум - слънцезащитен крем, околоочен крем и тониращ крем. Всичко това на лице и шия. Вечер пак измиване - серум околоочен, нощен крем. Маски за сега правя по веднъж в седмицата - околоочите и на лице и шия. Но мисля да започна два пъти в седмицата да го правя. Някои салони предлагат много хубави освежаващи терапии.
ж, 25

9.   Знаете ли, че слънцезащинтите кремове са вредни? Аз се доверявамна натурална козметика, всичко, което се яде, се слага на кожата. Зехтин, плодове, зеленчуци, маски с трици, бадемово масло. Всичко ни е дадено от природата. Живей те в хармония с нея и стига с консумацията на кремове за лице и серуми!