Споделена история от Здраве

Слабо сърце?
Много рядко ми се случва да имам бодежи в сърцето, но от бая време забелязах, че(преди не ми ставаше така) когато пийна повече Кока Кола и съм бил пред компютъра (ако съм пил и съм израсходвал енергията не се получава така) и като легна имам чувството, че сърцето ми бие силно и така не спирам да се обръщам докато не заспа... интересното е, че преди не ставаше така. Отделно да попитам как можем да разберем дали имаме слабо сърце?

Коментари

1.   Запиши си час за кардиолог, ще си направиш ЕКГ и ехограф, ще се разбере има ли нма ли ти нещо. Възможно е да е само от превъзбуда, просто обикновена тахикардия. Провери си пулса, нормалният в състояни на покой е между 60-80 удара в минута.

2.   От както започнаха жегите от преди месец и аз подържам пулс между 90 и 110. На моменти когато лежа е между 90 и 100 и съм много притеснен рядко спада до 80. По принцип съм притеснителен и дори изпадам и се паникьосвам. Започнах да усещам на моменти нещо като тежест в ляво като се започна от най-горното ребро и се стига чак до корема, но когато е на сърцето се плаша много. Тази тежест освен това се движи по ребрата под мишницата и на гърба продължава от минути до часове, но лошото, че когато ми стане така пийвам ракия и се успокоявам и няма болка след това. Тези усещания започнах да получавам на моменти точно( получавам ги по скоро, когато съм в покой или седя на компа, а когато се занимавам с нещо по скоро отминават), когато се прибрах от ехография на сърцето, освен това си правих и ЕКГ и преди и сега, на които няма отклонения. Хормона на щитовидната жлеза е добре, кръвните изследвания добре, но този пулс около 100 на моменти дори когато лежа ме притеснява. Толкова съм притеснен, че дори не ми се става от леглото. Иначе нямам други оплаквания, ако се случи да се задъхвам, то се задъхвам тогава, когато си измеря пулса, т. е. от уплах. Дали е от жегите не знам, доктора казва, че нормалния пулс в покой е между 60 и 100. От този висок пулс последно време развих и кардиофобия и постоянно си мисля да не ми стане лошо. От уплах съм вдигал пулс до 180, който за минути две се връща към нормалното. Възможно ли е всичко това да е от нерви? И да кажа, че за да съм по спокоен по цял ден започнах да пия ракия по 300-400 грама на ден.

3.   До номер 2: Ако изпиеш 400 грама ракия на екс, не знам дали ще продължи да ти бие сърцето :-))

4.   От номер 2 до 3: На екс не, но през целия ден. И това го правя от 2 седмици, когато почувствам напрежение. Не е хубаво, трябва да го намаля и да го спра.